Aliens: Colonial Marines ponownie głównym projektem twórców Borderlands

Randy Pitchford, szef studia Gearbox Software, oznajmił w rozmowie z redakcją serwisu MCV, że dowodzona przez niego ekipa pracuje już pełną parą nad pierwszoosobową strzelaniną Aliens: Colonial Marines.

Piotr Doroń

Komentarze

Randy Pitchford, szef studia Gearbox Software, oznajmił w rozmowie z redakcją serwisu MCV, że dowodzona przez niego ekipa pracuje już pełną parą nad pierwszoosobową strzelaniną Aliens: Colonial Marines.

Aliens: Colonial Marines ponownie głównym projektem twórców Borderlands - ilustracja #1

Pitchford oświadczył, że do niedawna niemal cała uwaga Gearbox Software skupiona była na dokończeniu i dopieszczeniu bardzo udanego połączenia FPS-a i action/RPG, czyli produkcji o tytule Borderlands (oraz kolejnych dodatkach DLC). Aktualnie jednak etap ten można już uznać za zamknięty – studio skupi się teraz przede wszystkim na dokończeniu Aliens: Colonial Marines.

Należy pamiętać, że termin debiutu strzelaniny Aliens: Colonial Marines uzależniony jest od potencjalnego sukcesu innego FPS-a nawiązującego do tego uniwersum, mianowicie wydanego niedawno Aliens vs Predator (autorstwa studia Rebellion). Pierwsze wyniki sprzedaży wskazują, że gra mimo zróżnicowanego przyjęcia krytyków zdobyła uznanie graczy, w związku z czym powinniśmy się spodziewać, że kolejne dzieło Gearbox Software zadebiutuje na przełomie 2010 i 2011 roku.

Aliens: Colonial Marines trafi na rynek w trzech wersjach – na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. W grze wcielimy się w postać członka tytułowego oddziału amerykańskich marines (United States Colonial Marines) i zajmiemy się eksterminacją Obcych oraz wykonywanie powierzonych przez dowództwo zadań. Misje w początkowej fazie zabawy rozgrywane będą na pokładzie okrętu U.S.S. Sulaco, znanego z drugiej i trzeciej części filmowej sagi.

Aliens: Colonial Marines

Aliens: Colonial Marines

PC PlayStation Xbox Nintendo
Data wydania: 12 lutego 2013
Aliens: Colonial Marines - Encyklopedia Gier
5.3

GRYOnline

5.6

Gracze

6.2

Steam

Wszystkie Oceny
Oceń

Piotr Doroń

Autor: Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

Premiery gier w Polsce (22-26 lutego)

Następny
Premiery gier w Polsce (22-26 lutego)

Project Natal będzie reklamowany przez wielkie gwiazdy

Poprzedni
Project Natal będzie reklamowany przez wielkie gwiazdy

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl