Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2004, 08:41

autor: Klecha

Alexander: The Heroes Hour czyli nowy action-cRPG nadchodzi

Wysyp gier związanych z postacią legendarnego Aleksandra Wielkiego trwa. Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że i firma wydawnicza Deep Silver zapowiedziała swoją grę związaną z najnowszym filmem Olivera Stonea. Dziś natomiast ujawniono bardziej konkretne wiadomości.

Wysyp gier związanych z postacią legendarnego Aleksandra Wielkiego trwa. Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że i firma wydawnicza Deep Silver zapowiedziała swoją grę związaną z najnowszym filmem Olivera Stonea. Dziś natomiast ujawniono bardziej konkretne wiadomości.

Przede wszystkim produkcja zmieniła tytuł z Alexander The Great na Alexander: The Heroes Hour. Odpowiedzialna za przygotowanie gry ukraińska grupa developerska Meridian 93 w trakcie prac postanowiła utrzymać charakter rozgrywki w ramach gatunku action-cRPG, podobnie jak bestsellerowe Dungeon Siege i Sacred. Zgodnie z informacjami prasowymi w grze znajdą się też elementy strategii czasu rzeczywistego (RTS).

Alexander: The Heroes Hour czyli nowy action-cRPG nadchodzi - ilustracja #1

Gracz wcieli się w postać jednego z wielu wojowników ze starożytnych czasów. Podczas naszej wyprawy będziemy śledzić losy wielkiego wodza. W tym celu odbędziemy podróż po historycznych terytoriach Grecji, Egiptu, Indii oraz Persji. Samotne przemieszczanie się po rozległych obszarach nie zawsze będzie najlepszym pomysłem. Z czasem więc będziemy mogli połączyć siły z niektórymi z napotkanych postaci, aby stworzyć zgraną drużynę.

Alexander: The Heroes Hour czyli nowy action-cRPG nadchodzi - ilustracja #2

W Alexander: The Heroes Hour na wykonanie będzie czekać wiele rozmaitych zadań. Do ukończenia gry niezbędne będzie ukończenie wielu heroicznych questów, które będą miały znaczny wpływ na osiągnięcia samego Aleksandra Wielkiego. Wraz z rozwojem wydarzeń będziemy wykonywać zadania zlecone bezpośrednio przez jego najbardziej zaufanych dowódców. Wypełnienie takich elitarnych misji nieraz będzie wymagało od graczy zastosowania różnorodnych taktyk i strategii działania. W grze znajdą się także rozmaite questy poboczne. Decyzje o ich podjęciu i sposobie wykonania będą zależeć tylko i wyłącznie od nas.

Alexander: The Heroes Hour czyli nowy action-cRPG nadchodzi - ilustracja #3

W trakcie wyprawy natrafimy na różnorodnych przeciwników. Na naszej drodze będziemy musieli stawić czoła oponentom należących do różnych nacji. Oddziały każdego z mocarstw przez które przejdziemy będą posługiwać się innymi typami uzbrojenia oraz taktykami. Na dodatek w każdym z czterech państw znajdą się inni słynni bohaterowie, wojownicy oraz dowódcy, których pozbycie się będzie miało decydujący wpływ na losy dalszej historii podbojów macedońskiego króla. Sterowane przez nas postacie będą mogły dorównać im i przewyższyć ich swoimi umiejętnościami wraz z uzyskaniem doświadczenia z kolejnych potyczek i wykonanych zadań. W ten sposób będą mogły urozmaicać zestaw ciosów, style walki oraz zdolności. Ważny będzie też odpowiedni dobór broni, zbroi oraz unikalnych przedmiotów których właściwe wykorzystanie może przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Alexander: The Heroes Hour czyli nowy action-cRPG nadchodzi - ilustracja #4

Warto dodać, że Alexander: The Heroes Hour to już trzecia gra tego sezonu powiązana z najnowszym filmem Olivera Stonea zatytułowanym Alexander, który swoją kinową premierę będzie miał 24 listopada. Wydawcy gier komputerowych postanowili wykorzystać nadarzającą się okazję i stworzyć kilka niezależnych od siebie tytułów. Na początku października na rynku pojawiła się turowa strategia Tin Soldiers: Alexander The Great od firmy Matrix Games. W dniu premiery filmu światową premierę będzie miała też oficjalna strategia czasu rzeczywistego zwana Alexander. W naszym kraju zostanie ona wydana w zlokalizowanej wersji już w grudniu dzięki firmie Cenega Poland.

Więcej zdjęć z gry oraz trailer znajdzie na oficjalniej stronie internetowej gry. Firma wydawnicza Deep Silver postanowiła, że Alexander: The Heroes Hour trafi na europejskie półki sklepowe 26 listopada.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.