Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Alexander (PC)
OkładkaAlexander (PC)

Aleksander PC

Alexander

Aleksander III Wielki, zwany także Macedońskim, zasłynął swymi podbojami na tyle, że film o nim, w założeniu biograficzny, nakręcił Oliver Stone (zagrali w nim m.in. Colin Farrell, Anthony Hopkins oraz Angelina Jolie). Studio UbiSoft przygotowało komputerową wersję tego obrazu.

Strategiczne | RTS | starożytność | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Aleksander Premiera PC

23listopada2004

pudełko PL

28stycznia2005

producent: GSC Game World wydawca: Ubisoft wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Aleksander III Wielki, zwany także Macedońskim, zasłynął swymi podbojami na tyle, że film o nim, w założeniu biograficzny, nakręcił Oliver Stone (zagrali w nim m.in. Colin Farrell, Anthony Hopkins oraz Angelina Jolie). Studio UbiSoft przygotowało komputerową wersję tego obrazu.

Produkt zatytułowany po prostu Alexander jest strategią czasu rzeczywistego, w której bardzo ważne są elementy bitewne. Z niezwykłą dbałością oddano tło historyczne wydarzeń (choćby liczne boje na terenie Azji Mniejszej), a także zadbano, by schematy taktyczne pojedynków były zgodne z realiami (ustawienia szyku, strategie postępowania, sposób walki). System rozgrywki wciąga w takim samym stopniu doświadczonych co początkujących graczy. Każdą ze wzorowanych na faktycznych wydarzeniach kampanii cechuje unikalny charakter oraz odmienne sposoby zarządzania zasobami naturalnymi i wojskami. W bitwach toczonych w czasie rzeczywistym biorą autentyczni bohaterowie z tamtego okresu. Historyczna zgodność nie oznacza jednak, że zawsze, niczym wielki wódz, komputerowiec bawiący się w taktyka będzie odnosić triumfy. Tytuł ten dopuszcza również zmianę historii, na ogół poprzez klęski grającego...

O zgodność z filmem zadbał sam reżyser i scenarzysta w jednym, czyli Oliver Stone. Dzięki temu bardzo dobrze dobrano do gry wstawki pochodzące z kinowego pierwowzoru. Na wysokim poziomie stoi także grafika, imponujące wrażenie robią zwłaszcza potyczki, w których może brać udział naprawdę sporo jednostek. Z ekranizacji pochodzi także ścieżka dźwiękowa, skomponowana przez Vangelisa.

  • Gra jest w stanie obsłużyć 64 tysiące jednostek na mapie i 8000 na ekranie.
  • Historyczni bohaterowie, w tym oczywiście najsłynniejszy wódz swoich czasów - Aleksander Macedoński.
  • Możliwość kierowania armiami innych mocarstw - Egiptu, Indii i Persji.
  • 10 minut dodatkowego materiału filmowego, przygotowanego specjalnie na potrzeby gry.

Ostatnia modyfikacja 21 lipca 2015

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 738 głosów czytelników.

Aleksander cena w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Aleksander

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Aleksander Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 2 GB HDD