Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2019, 09:26

Age of Empires 4 – premiera dopiero w 2021 roku?

W sieci pojawiły się plotki sugerujące, że na Age of Empires IV poczekamy do 2021 r. Za to w przyszłym roku ma ukazać się Age of Empires III: Definitive Edition.

Fani serii muszą uzbroić się w cierpliwość. - Age of Empires 4 – premiera dopiero w 2021 roku? - wiadomość - 2019-11-20
Fani serii muszą uzbroić się w cierpliwość.

Podczas konferencji X019 pokazano zwiastun zawierający pierwsze fragmenty rozgrywki z Age of Empires IV, czyli czwartej odsłony klasycznego cyklu historycznych RTS-ów. Niestety, wiele wskazuje na to, że na premierę gry poczekamy aż do 2021 roku.

Źródłem tej informacji jest fan o ksywce FairyEmpire, który miał okazję porozmawiać z twórcami w trakcie X019. Dowiedział się, że prace nad Age of Empires IV trwają od trzech lat, a premiera zaplanowana została na 2021 rok.

W przyszłym roku fani marki nie powinni jednak narzekać na brak wrażeń. Ci sami deweloperzy zdradzili bowiem, że w połowie 2020 roku ukaże się odświeżona wersja Age of Empires III.

Oczywiście do czasu oficjalnego potwierdzenia wszystkie te informacje należy traktować jedynie jako plotki. Wydają się one jednak bardzo prawdopodobne. Pokazany na X019 zwiastun Age of Empires IV zawierał informację, że rozgrywka pochodzi z wersji pre-alfa, więc twórcy mają przed sobą jeszcze dużo pracy.

Ponadto pasuje to do strategii wydawniczej firmy Microsoft, która wydaje się zakładać jedną nową grą z marki rocznie. W 2018 roku otrzymaliśmy Age of Empires: Definitive Edition, a w zeszłym tygodniu ukazało się Age of Empires II: Definitive Edition. Wydanie w 2020 r. Age of Empires III: Definitive Edition oraz Age of Empires IV w 2021 r. miałoby więc sens.

Przypomnijmy, że czwarta część cyklu zmierza na PC. Warto wspomnieć, że twórcy niedawno potwierdzili, iż w grze zabraknie mikropłatności. Ponadto ujawnili sporo nowych informacji na temat surowców i okresów historycznych, które znajdziemy w Age of Empires IV.

  1. Oficjalna strona gry