Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2019, 22:06

Age of Empires 4 – pierwszy gameplay w nowym zwiastunie

W trakcie X019 zaprezentowano nowy zwiastun Age of Empires IV. To pierwszy materiał z tego RTS-a, który pokazuje fragmenty rozgrywki.

Wciąż nie wiemy, kiedy gra zadebiutuje na rynku. - Age of Empires 4 – pierwszy gameplay w nowym zwiastunie - wiadomość - 2019-11-14
Wciąż nie wiemy, kiedy gra zadebiutuje na rynku.

Dzięki konferencji X019 wreszcie mogliśmy zobaczyć w akcji Age of Empires IV, czyli czwartą odsłonę klasycznego cyklu historycznych RTS-ów. Pokazano zwiastun z fragmentami rozgrywki, ukazujacy średniowieczną erę oraz walkę dwóch cywilizacji – Brytyjczyków oraz Mongołów.

Przypomnijmy, że Age of Empires IV zmierza na PC. Niestety wciąż nie wiadomo, kiedy gra zadebiutuje na rynku. Warto jednak dodać, że podczas X019 ogłoszono, że ujawnione kilka miesięcy temu nowe studio, którego zadaniem będzie rozwijanie tej marki, teraz otrzymało wreszcie nazwę, którą jest World’s Edge. Zespół Relic Entertainment wciąż jest jednak głównym deweloperem „czwórki”.

Microsoft nie ograniczył się tylko do czwartej odsłony cyklu. Na X019 zaprezentowano również nowy zwiastun Age of Empires II: Definitive Edition, przygotowany z okazji dzisiejszej premiery gry. Produkcja dostępna jest tylko na PC. Można ją kupić w serwisach Steam i Microsoft Store. Projekt jest również dostępny w ramach Xbox Game Pass.

  1. Oficjalna strona gry