Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2019, 22:15

autor: qjin

Zapowiedziano West of Dead z Ronem Perlmanem

W trakcie X019 zaprezentowano West of Dead autorstwa studia Upstream Arcade. Głos głównemu bohaterowi podłożył Ron Perlman, aktor znany z Hellboya. Od dzisiaj gra jest dostępna w wersji beta dla użytkowników konsoli Xbox One.

Wygląd głównego bohatera gry West of Dead przypomina komiksową postać Ghost Ridera. - Zapowiedziano West of Dead z Ronem Perlmanem - wiadomość - 2019-11-14
Wygląd głównego bohatera gry West of Dead przypomina komiksową postać Ghost Ridera.

Podczas zorganizowanej przez koncern Microsoft konferencji X019 doczekaliśmy się nie tylko prezentacji znanych wcześniej gier, ale również ogłoszeń nowości. Jedną z takich okazało się West of Dead od brytyjskiego studia niezależnego Upstream Arcade. Jest to klasyczna strzelanina w konwencji twin-stick z charakterystycznym widokiem z góry. Gra pod względem klimatu to mroczny western z silnymi akcentami nadnaturalnymi, co doskonale obrazuje udostępniony na X019 zwiastun:

Akcja gry przenosi gracza do 1888 roku, do miasteczka zwanego Czyśćcem w stanie Wyoming. Głównym bohaterem jest niejaki William Mason, nieboszczyk, którego aparycja przywodzi na myśl komiksowego Ghost Ridera. Głos podłożył mu Ron Perlman, aktor znany przede wszystkim z filmów Imię róży i Hellboy oraz serialu Sons of Anarchy. Ma też spore doświadczenie w grach, był m.in. narratorem w serii Fallout.

Rozgrywka, jak to bywa w strzelaninach twin-stick, należy do dynamicznych, jako nie do końca umarły bohater siejemy postrach wśród pokracznych stworów i wiedźm. Prócz zwykłych uników można również robić uślizgi i chować się za przeszkodami, ostrzeliwując zza nich wrogów. Ponadto gra czerpie elementy znane z gatunku roguelike. Zapewniono, że odwiedzane lokacje są losowo generowane.

Gra od strony wizualnej prezentuje się bardzo komiksowo i klimatycznie. - Zapowiedziano West of Dead z Ronem Perlmanem - wiadomość - 2019-11-14
Gra od strony wizualnej prezentuje się bardzo komiksowo i klimatycznie.

West of Dead ukaże się na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Otwarte testy wersji beta, które potrwają do 25 listopada, są zarezerwowane wyłącznie dla użytkowników sprzętu Microsoftu. Do pobrania jest ok. 1 GB plików. Termin premiery został ustalony na 2020 rok. Biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z betą, wydanie gry to prawdopodobnie kwestia raptem kilku miesięcy.