Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2019, 20:19

autor: "Vergil"

Gry RPG priorytetem dla Microsoftu – twierdzi Phil Spencer

Będący „twarzą” marki Xbox Phil Spencer przekonuje, że obecnie priorytetem dla firmy Microsoft jest gatunek RPG. Po sukcesie The Outer Worlds i potencjalnym powodzeniu gry Wasteland 3 gigant z Redmond ma apetyt na więcej. Czy to już czas na zapowiedź Fable 4?

Podczas imprezy X019, na której firma Microsoft podzieliła się z graczami swoimi planami na przyszłość, ekipa youtube'owego kanału Xbox On wzięła na spytki będącego „twarzą” marki Xbox Phila Spencera. Z jego słów wynika, że gry RPG są obecnie priorytetem dla giganta z Redmond. Jak powiedział:

Oczywiście strzelanki pierwszo- i trzecioosobowe radzą sobie świetnie, jednak fajnie jest, gdy ukazuje się Outer Worlds czy Wasteland. Wydaje mi się, że RPG to gatunek, na którym obecnie się koncentrujemy i chcemy zdziałać więcej (w jego obrębie – przyp. red.).

Bez wątpienia wpływ na taki stan rzeczy miał sukces artystyczny i komercyjny gry The Outer Worlds, za której stworzeniem stoi należące do Microsoftu studio Obsidian Entertainment. Poza tym jednak Spencer pamięta czasy, kiedy to Microsoft wiódł prym w tym gatunku – nie należy bowiem zapominać, że to właśnie na konsolach Xbox po raz pierwszy pojawiły się takie marki, jak Mass Effect, Jade Empire czy Fable.

Kiedy pomyślę o Mass Effect 1, nad którym pracowałem, Jade Empire, Fable... pamiętam, że naprawdę postaraliśmy się o to, by RPG-i stały się czymś ważnym.

Fable było niegdyś jedną z głównych marek Microsoftu. Skoro firma zamierza skoncentrować się na RPG-ach, można oczekiwać, że do zapowiedzi czwartej odsłony tego cyklu jest już „bliżej niż dalej”. - Gry RPG priorytetem dla Microsoftu – twierdzi Phil Spencer - wiadomość - 2019-11-19
Fable było niegdyś jedną z głównych marek Microsoftu. Skoro firma zamierza skoncentrować się na RPG-ach, można oczekiwać, że do zapowiedzi czwartej odsłony tego cyklu jest już „bliżej niż dalej”.

Jako że The Outer Worlds mogą sprawdzić wszyscy zainteresowani, nie pozostaje nam nic innego, jak przypomnieć, że kolejnym RPG-iem stworzonym przez studio należące do Microsoftu będzie Wasteland 3 od ekipy inXile Entertainment. Produkcja zadebiutuje 19 maja 2020 roku, a podobnie jak miało to miejsce w przypadku dzieła zespołu Obsidian Entertainment, sprawdzimy ją nie tylko na komputerach osobistych oraz Xboksie One, lecz również na PlayStation 4.

Co dalej? Cóż, od dłuższego czasu chodzą słuchy o tym, że studio Playground Games pracuje nad czwartą odsłoną cyklu Fable. Ile w nich prawdy? Jako że wydawca nabrał w temacie tego projektu wody w usta, nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne ogłoszenie. Zważywszy jednak na kultowy status marki i dużą popularność wcześniejszych części serii, powstanie jej kontynuacji wydaje się w zasadzie pewne.

  1. Oficjalna strona internetowa marki Xbox