Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2009, 08:25

Activision zapowiada Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized

Koncern Activision pokusił się o zaanonsowanie kolejnej odsłony marki Call of Duty. Tym razem jednak mamy do czynienia z dosyć nietypową zapowiedzią – mianowicie, Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized, bo takim, nieco przydługawym tytułem ją obdarzono, powstaje z myślą o przenośnej konsoli Nintendo DS. Debiut nastąpi 10 listopada.

Koncern Activision pokusił się o zaanonsowanie kolejnej odsłony marki Call of Duty. Tym razem jednak mamy do czynienia z dosyć nietypową zapowiedzią – mianowicie, Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized, bo takim, nieco przydługawym tytułem ją obdarzono, powstaje z myślą o przenośnej konsoli Nintendo DS. Debiut nastąpi 10 listopada, a więc w dniu premiery „dorosłego” Modern Warfare 2 na PC, Xboksa 360, PlayStation 3 i Wii.

Mobilized, za którego produkcję odpowiedzialne jest studio n-Space, będzie oczywiście standardową pierwszoosobową strzelaniną. Zdecydowaną większość czasu spędzimy zatem w środku akcji, podejmując się różnorakich, niebezpiecznych misji. W Moblized otrzymamy jednak dostęp do szeregu maszyn bojowych, przy pomocy których eksterminacja wrogów będzie przebiegać w zdecydowanie ciekawszy sposób.

Część misji przyjdzie nam spędzić m.in. za sterami czołgu oraz przy obsłudze działka na pokładzie samolotu AC-130. Interesujące jest to, że do naszej dyspozycji oddany zostanie również UAV – niewielkich rozmiarów samolot szpiegowski, który umożliwi nam zdobycie cennych informacji na temat poczynań wrogiej armii. Oprócz tego kontrolowany przez nas bohater ma posiadać umiejętność włamywania się do komputerów w celu wyciągnięcia sekretnych danych.

W ramach Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized zawarty zostanie również tryb rozgrywki wieloosobowej przeznaczony dla maksymalnie sześciu graczy. Najprawdopodobniej dopuści on możliwość toczenia bojów przez Internet, z zakładaniem własnych serwerów, do których będą mogły dołączać inne osoby. Multiplayer zapewni nie tylko standardowe toczenie bojów w deathmatchu, ale także możliwość uruchomienia trybu Survival. Polegać on będzie na walce z kolejnymi falami przeciwników, w której wspomogą nas inni gracze (na myśl przychodzi Horda znana posiadaczom Gears of War 2). Miłośnikom samodzielnych potyczek przypadnie zapewne do gustu opcja Arcade, w której każdorazowe pozbycie się przeciwnika będzie nagradzane odpowiednią liczbą punktów. Wypełnianie specjalnych zadań będzie wpływać na pomnożenie zdobyczy.

Przy okazji pragniemy poinformować, że Moblized to już trzecia odsłona marki Call of Duty, jaka zawita na Nintendo DS. Dwie poprzednie – pierwsza odsłona Modern Warfare oraz World At War – spotkały się z dobrym przyjęciem ze strony krytyków (oceny na poziomie 75% według serwisu Metacritic.com) oraz graczy, którzy nabyli w sumie mniej więcej półtora miliona egzemplarzy obu gier (nieoficjalne dane serwisu VGChartz.com). Warto zauważyć, że opracowało je również studio n-Space prowadzące prace nad Mobilized.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej