Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized (NDS)
OkładkaCall of Duty: Modern Warfare: Mobilized (NDS)

Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized NDS

Kieszonkowa edycja popularnej serii strzelanin z akcją obserwowaną z perspektywy pierwszej osoby. Uczestniczymy we współczesnym konflikcie zbrojnym, bawiąc się w pojedynkę lub z pięcioma innymi graczami.

Akcji | FPP | Call of Duty | współczesne konflikty | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized Premiera NDS

10listopada2009

producent: n-Space wydawca: Activision Blizzard

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized

Call of Duty 4: Modern Warfare

C.O.R.E.

GoldenEye: Rogue Agent

Modern Warfare: Mobilized to trzeci już tytuł z cieszącej się ogromną popularnością serii Call of Duty, który zawitał na konsoli Nintendo DS. Za przygotowanie opisywanej strzelaniny odpowiedzialna jest firma n-Space, czyli ten sam deweloper, który opracował pierwszą część kieszonkowego Modern Warfare.

Główną atrakcję omawianej produkcji stanowi dynamicznie poprowadzona kampania dla pojedynczego gracza, w której wcielamy się w różnych uczestników rozgrywanego współcześnie konfliktu zbrojnego, wykonując szereg działań na terytorium wroga. Założenia większości misji dotyczą wysadzania w powietrze konstrukcji przeciwnika czy zabezpieczania terenów o strategicznym znaczeniu, choć nie brakuje także bardziej subtelnych zadań, dotyczących między innymi włamywania się do systemów komputerowych celem pozyskania cennych danych dla wywiadu.

Oprócz kampanii możemy także zdecydować się na tryb o Arcade Mode, w którym naszym jedynym zmartwieniem jest konieczność zdobycia jak największej liczby punktów. Są one przyznawane w głównej mierze za eliminowanie żołnierzy przeciwnika, choć istnieją także szczególnie premiowane osiągnięcia, których wypełnianie pozwala na poprawienie wyniku końcowego.

Multiplayer obsługuje maksymalnie sześciu graczy, dysponując opcją zakładania własnych serwerów. Lista wieloosobowych trybów zabawy obejmuje zarówno klasyczne deathmatchowe potyczki jak również Survival Mode, w którym naszym zadaniem jest odpieranie wspólnymi siłami zmasowanych ataków sił wroga.

Sporą atrakcją wszystkich trybów Modern Warfare: Mobilized jest to, że nie jesteśmy zmuszani do przemierzania plansz o własnych siłach. W wielu miejscach możemy korzystać z dodatkowych maszyn, wśród których warto wymienić samoloty AC-130 (obsługa pokładowego działka), czołgi czy drony UAV, wykorzystywane do skanowania okolicy w poszukiwania wrogów.

Bitwy toczymy zarówno na otwartej przestrzeni jak i we wnętrzach budynków, a zmagania głównej postaci obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Zabawa w znacznym stopniu opiera się o umiejętne wykorzystanie ekranu dotykowego konsoli DS.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-6  

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 78 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.7 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.