Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized (NDS)

Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized NDS

Kieszonkowa edycja popularnej serii strzelanin z akcją obserwowaną z perspektywy pierwszej osoby. Uczestniczymy we współczesnym konflikcie zbrojnym, bawiąc się w pojedynkę lub z pięcioma innymi graczami.

Akcji | FPP | Call of Duty | współczesne konflikty | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized (NDS)

producent: n-Space

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

10listopada2009

Modern Warfare: Mobilized to trzeci już tytuł z cieszącej się ogromną popularnością serii Call of Duty, który zawitał na konsoli Nintendo DS. Za przygotowanie opisywanej strzelaniny odpowiedzialna jest firma n-Space, czyli ten sam deweloper, który opracował pierwszą część kieszonkowego Modern Warfare.

Główną atrakcję omawianej produkcji stanowi dynamicznie poprowadzona kampania dla pojedynczego gracza, w której wcielamy się w różnych uczestników rozgrywanego współcześnie konfliktu zbrojnego, wykonując szereg działań na terytorium wroga. Założenia większości misji dotyczą wysadzania w powietrze konstrukcji przeciwnika czy zabezpieczania terenów o strategicznym znaczeniu, choć nie brakuje także bardziej subtelnych zadań, dotyczących między innymi włamywania się do systemów komputerowych celem pozyskania cennych danych dla wywiadu.

Oprócz kampanii możemy także zdecydować się na tryb o Arcade Mode, w którym naszym jedynym zmartwieniem jest konieczność zdobycia jak największej liczby punktów. Są one przyznawane w głównej mierze za eliminowanie żołnierzy przeciwnika, choć istnieją także szczególnie premiowane osiągnięcia, których wypełnianie pozwala na poprawienie wyniku końcowego.

Multiplayer obsługuje maksymalnie sześciu graczy, dysponując opcją zakładania własnych serwerów. Lista wieloosobowych trybów zabawy obejmuje zarówno klasyczne deathmatchowe potyczki jak również Survival Mode, w którym naszym zadaniem jest odpieranie wspólnymi siłami zmasowanych ataków sił wroga.

Sporą atrakcją wszystkich trybów Modern Warfare: Mobilized jest to, że nie jesteśmy zmuszani do przemierzania plansz o własnych siłach. W wielu miejscach możemy korzystać z dodatkowych maszyn, wśród których warto wymienić samoloty AC-130 (obsługa pokładowego działka), czołgi czy drony UAV, wykorzystywane do skanowania okolicy w poszukiwania wrogów.

Bitwy toczymy zarówno na otwartej przestrzeni jak i we wnętrzach budynków, a zmagania głównej postaci obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Zabawa w znacznym stopniu opiera się o umiejętne wykorzystanie ekranu dotykowego konsoli DS.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-6  

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 76 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.7 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Gry podobne do Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized

Klasyfikacja PEGI Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Zagadka findmakarov.com rozwiązana. Fanowski film Modern Warfare w produkcji

wiadomość3 marca 2011

Pod koniec ubiegłego miesiąca w sieci pojawiła się tajemnicza strona, która wydawała się zapowiedzią kolejnej odsłony serii Call of Duty. Firma Activision szybko odcięła się od całej sprawy i zapewniła, że nie jest to żadna akcja marketingowa. W końcu poznaliśmy prawdę – Find Makarov jest fanowską adaptacją filmową Modern Warfare 2.

Odliczanie do zapowiedzi Call of Duty: Modern Warfare 3 jest oszustwem?!

wiadomość26 lutego 2011

Jeśli regularnie odświeżacie stronę z licznikiem, który do tej pory był wiązany z rzekomą zapowiedzią gry Call of Duty: Modern Warfare 3, to mamy dla Was dość zaskakujące wieści. Firma Activision, wydawca i właściciel marki, poinformowała, że nie ma nic wspólnego z powyższą sprawą i nie szykuje żadnej niespodzianki w związku z tym tytułem.

Czy ekipa Infinity Ward pracuje nad prequelem Call of Duty 4: Modern Warfare?

wiadomość19 lutego 2011

Jak informuje serwis CVG, w najnowszym numerze UK Official PlayStation Magazine opublikowano kolejne plotki związane z nową odsłoną cyklu Call of Duty: Modern Warfare, nad którą rzekomo pracuje już studio Infinity Ward. Według anonimowych źródeł brytyjskiego pisma będzie to prequel Call of Duty 4: Modern Warfare, a w kampanii głównej fani serii zobaczą swojego ulubieńca z „dwójki” – Ghosta.

Infinity Ward pracuje nad następną częścią Call of Duty
Infinity Ward pracuje nad następną częścią Call of Duty

wiadomość7 maja 2010

Raport finansowy firmy Activision przyniósł sporo nowych informacji o przeszłości i przyszłości studia Infinity Ward, znanego ze stworzenia serii Call of Duty. Bobby Kottick, prezes wydawcy, pierwszy raz odniósł się do marcowych wydarzeń, a Thomas Tippl potwierdził, że deweloper pracuje nad drugim pakietem map do ostatniej gry i tworzy zupełnie nową odsłonę serii.

Pracownicy Infinity Ward na wojennej ścieżce z Activision
Pracownicy Infinity Ward na wojennej ścieżce z Activision

wiadomość28 kwietnia 2010

Rozpoczął się kolejny etap dezintegracji Infinity Ward. Według doniesień LA Times oraz G4tv.com, 38 pracowników studia podało firmę Activision do sądu, twierdząc, że dopuściła się ona złamania zasad podpisanego kontraktu, dobrych obyczajów biznesowych oraz kalifornijskiego kodeksu pracy. Zdaniem wydawcy zarzuty są bezpodstawne.