Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2011, 09:41

autor: Kono

22-minutowa machinima w uniwersum Halo

W serwisie Youtube pojawił się bardzo dobrze wykonany film prezentujący wydarzenia z piątej kampanii gry Halo 3. Chociaż materiał został wykonany w amatorski sposób, to widać ogrom pracy włożony przez twórcę - Philipa Kanga.

Stworzenie machinimy nie jest zbyt trudne. Stworzenie bardzo dobrej machinimy to już inna para kaloszy. Wygląda jednak na to, że Philipowi Kangowi udało się tego czynu dokonać w postaci naprawdę świetnie prezentującego się 22-minuowego materiału zatytułowanego HALO: Eye of the Storm.

Zamieszczony powyżej klip jest niczym innym jak filmową adaptacją wydarzeń znanych z The Storm, czyli piątej kampanii z gry Halo 3. Całość jest o tyle imponująca, że twórca projektu, Philip Kang, spędził nad nim ponad dwa lata przechodząc wspomnianą misję ponad sto razy. Domorosły reżyser mozolnie starał się w ten sposób wyłapać najlepsze sceny i zachowania postaci kontrolowanych przez konsolę. Efekty tej pracy możecie zobaczyć powyżej.

Przypominamy, że Halo 3 ukazało się pod koniec września 2007 roku. Gra stała się wielkim hitem komercyjnym (10 milionów sprzedanych egzemplarzy), a seria Halo jest wizytówką konsol Xbox i Xbox 360. Cały czas pojawiają się również przecieki dotyczące kinowej adaptacji znanej marki, jednak żadne oficjalne informacje na temat premiery filmu Halo jeszcze się nie ukazały.