Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2011, 17:42

autor: Sarge

2 miliony egzemplarzy gry Deus Ex: Bunt Ludzkości w sklepach

W dwa tygodnie po premierze gry Deus Ex: Bunt Ludzkości, do sklepów na całym świecie trafiły 2 miliony egzemplarzy produkcji studia Eidos Montreal. Taką informację podała firma Square Enix, oficjalny wydawca tytułu.

Firma Square Enix ujawniła, że do sklepów na całym świecie trafiły 2 miliony egzemplarzy gry Deus Ex: Bunt Ludzkości. Nie wiadomo jednak, ile z nich zostało zakupionych przez graczy.

Wydawcy udało się osiągnąć powyższy wynik w dwa tygodnie od premiery produkcji studia Eidos Montreal. Wprawdzie część kopii wciąż zalega na półkach sklepowych, ale mimo wszystko jest to całkiem niezłe osiągnięcie biorąc pod uwagę, że jest to pozycja skierowana przede wszystkim do bardziej doświadczonych graczy. Nie podano niestety, jak gra poradziła sobie na poszczególnych kontynentach.

2 miliony egzemplarzy gry Deus Ex: Bunt Ludzkości w sklepach - ilustracja #1

Kilka dni temu informowaliśmy, że Deus Ex: Bunt Ludzkości w ciągu tygodnia sprzedał się w 660 tysiącach egzemplarzy, a najbardziej popularna okazała się wersja na Xboksa 360 (350 tysięcy sprzedanych kopii), wyprzedzając edycje na PlayStation 3 (230 tysięcy) oraz pecety (80 tysięcy). Nie były to jednak liczby oficjalnie udostępnione przez wydawcę, więc mogliśmy mieć do nich pewne wątpliwości.

W Deus Ex: Bunt Ludzkości wcielamy się w Adama Jensena – szefa ochrony w firmie Sarif Industries, prowadzącej badania nad biomechanicznymi ulepszeniami. Pewnego dnia na główną siedzibę laboratorium atak przypuszcza oddział sił specjalnych eliminujący pracowników kompleksu. Główny bohater cudem uchodzi z życiem – zostaje uratowany po licznych operacjach i wszczepieniu kilku biomechanicznych modyfikacji ciała.

Gra charakteryzuje się sporą swobodą rozgrywki. Misje możemy wypełnić na kilka sposobów, wybierając pomiędzy dyskretną eliminacją przeciwników lub otwartą walką. Produkcja korzysta z wielu elementów charakterystycznych dla gatunku cRPG – otrzymujemy punkty doświadczenia, rozwijamy głównego bohatera, rozmawiamy z innymi postaciami, a także odpowiednio gospodarujemy ograniczonym ekwipunkiem.

  1. Recenzja gry Deus Ex: Bunt Ludzkości
  2. Video Recenzja – Komentarz: Czy nowy Deus Ex spełnia oczekiwania?
  3. Gramy! – Deus Ex – życzenia użytkowników
  4. Gramy! – Gramy w Deus Ex: Bunt Ludzkości
  5. Gramy! – E3: Gramy w Deus Ex: Bunt Ludzkości