Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2011, 15:21

autor: Olek

Dobre wyniki sprzedaży Deus Ex: Human Revolution

W ciągu tygodnia od premiery grę Deus Ex: Human Revolution kupiło blisko 650 tys. graczy na całym świecie. Dzieło studia Eidos Montreal największym uznaniem cieszy się wśród użytkowników konsoli Xbox 360.

Po słabym pierwszym kwartale roku fiskalnego 2011/2012 szefostwo koncernu Square Enix ma wreszcie powody do zadowolenia. Wydana przez japońskiego potentata najnowsza odsłona cyberpunkowej serii Deus Ex sprzedaje się bardzo dobrze. W ciągu tygodnia od premiery Bunt Ludzkości zakupiło niemal 660 tys. graczy, a dzieło deweloperów ze studia Eidos Montreal wciąż plasuje się w ścisłej czołówce światowych list bestselerów.

Największym zainteresowaniem gra cieszy się wśród użytkowników konsoli Xbox 360. Według informacji serwisu Gamingbolt, sprzedano już blisko 350 tys. kopii Deus Ex: Human Revolution adresowanych na tę platformę sprzętową. Wersja przeznaczona na konsolę PlayStation 3 znalazła dotąd prawie 230 tys. nabywców, a na komputery PC – 80 tys.

Dobre wyniki sprzedaży Deus Ex: Human Revolution - ilustracja #1

To dobra wiadomość dla wydawcy, który mimo spadku sprzedaży swoich tytułów w I kwartale aż o 62%, planuje zakończyć rok podatkowy 2011/2012 na plusie. Zgodnie z przyjętymi założeniami, mają w tym pomóc premiery dużych tytułów, jak Deus Ex: Human Revolution czy Final Fantasy XIII-2.

Nie znamy dokładnych wyników sprzedaży Buntu Ludzkości w Polsce, ale według zapewnień firmy Cenega Poland są one optymistyczne. Gra uplasowała się na pierwszym miejscu ubiegłotygodniowego zestawienia bestselerów sieci EMPiK, dominując zarówno na komputerach PC, jak i konsolach Xbox 360 oraz PlayStation 3.

Zainteresowanych kupnem Deus Ex: Human Revolution zachęcamy do wizyty w sklepie gry-online.pl. Gra w wersji na komputery PC oferowana jest w cenie 119,90 zł. Za standardowe edycje wersji konsolowych (Xbox 360 i PlayStation 3) trzeba natomiast zapłacić 209,90 zł.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Deus Ex: Bunt Ludzkości

Deus Ex: Bunt Ludzkości