Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Diablo

Diablo 1 w Diablo 3 - event Ciemność nad Tristram powraca

Entelarmer, 29 grudnia 2021, 22:02

Studio Blizzard Entertainment szykuje się do obchodów rocznicy premiery pierwszego Diablo. Wkrótce raz jeszcze zwiedzimy katedrę w Tristram w trzeciej odsłonie serii.

Diablo 1 DevilutionX w nowej wersji z polskim dubbingiem oraz wsparciem dla Androida

Adrian Werner, 8 listopada 2021, 10:26

Ukazała się wersja 1.3.0 DevilutionX, czyli projektu unowocześniającego pierwsze Diablo i dodatek Hellfire. Aktualizacja wprowadza wsparcie dla polskiego dubbingu oraz obsługę systemu Android.

Diablo 2 stuknęło 20 lat. Diablo 1 z pełną polską wersją językową

Entelarmer, 29 czerwca 2020, 19:11

Równo 20 lat temu zadebiutowało Diablo II. Rocznicę premiery kultowego hack'n'slasha studia Blizzard Entertainment odnotował m.in. reżyser David Brevik. Natomiast już parę dni wcześniej polscy fani świętowali debiutem polskiego dubbingu pierwszego Diablo.

Czy to koniec Blizzarda? Piąty odcinek Friendly Fire Podcast

Froozyy, 14 lutego 2020, 15:22

W kolejnym odcinku Friendly Fire Podcast głównym tematem jest Blizzard. Wspominamy ich pierwsze gry, wybieramy największe hity i zastanawiamy się, co dalej. Czy ostatnie wtopy to tylko potknięcia, czy zapowiedź upadku?

Diablo na GOG.com od teraz z darmowym dodatkiem Hellfire

Vergil, 5 czerwca 2019, 16:07

W sklepie GOG.com pojawił się Hellfire, czyli dodatek do pierwszej odsłony cyklu Diablo. Add-on został udostępniony wszystkim posiadaczom „podstawki” całkowicie za darmo i podobnie jak samą grę przystosowano go do działania na współczesnych komputerach.

Po latach Diablo znów w sprzedaży, pierwsze dwa WarCrafty w drodze

Aquma, 7 marca 2019, 15:10

Pierwsza część kultowej serii Diablo po latach znów trafia na rynek. Gra jest dostępna na platformie dystrybucji cyfrowej GOG. Śladem ojca gatunku hack’n’slash pójdą inne tytuły studia Blizzard Entertainment.

Wkrótce rozpoczną się obchody z okazji 20. urodzin Diablo

Góral, 29 grudnia 2016, 10:45

Firma Blizzard Entertainment poinformowała, że z okazji zbliżających się 20. urodzin gry Diablo w innych produkcjach amerykańskiego dewelopera odbędą się rozmaite wydarzenia.

Jeden komputer, by wszystkimi rządzić - współzałożyciel Blizzard North opowiada o skromnych początkach Battle.net

Jakub Mirowski, 20 marca 2016, 14:55

Podczas konferencji GDC w San Francisco David Brevik, współzałożyciel studia Blizzard North, ujawnił, że początkowo do prawidłowego funkcjonowania usługi Battle.net firmie wystarczał jeden komputer.

Interakcja z NPC-ami czyli "odgrywanie roli” w cRPG-ach

BattleAxe, 27 października 2014, 17:15

Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób "odgrywa się role" w komputerowych RPG-ach? Na czym polega interakcja z postaciami niezależnymi i towarzyszami z drużyny?

Diablo 1 HD Mod – zaawansowana modyfikacja do pierwszej odsłony serii

Renox, 24 września 2014, 19:58

Diablo 1 HD Mod to złożona modyfikacja do pierwszej odsłony serii Diablo, która wprowadza do rozgrywki szereg interesujących usprawnień, sporo nowej zawartości i – przede wszystkim – podniesioną rozdzielczość. Obecnie mod znajduje się w fazie otwartej bety, więc pobrać go może każdy zainteresowany.

Diablo: Original Sin – mod odtwarza Diablo w Divinity: Original Sin

Draug, 23 lipca 2014, 16:57

Kilka dni temu jeden z użytkowników serwisu Reddit, znany jako docalypse, rozpoczął prace nad projektem Diablo: Original Sin. Jest to mod rekonstruujący pierwsze Diablo w edytorze gry Divinity: Grzech Pierworodny. Produkcja będzie miała lokacje i klimat z dzieła Blizzarda przy jednoczesnym zachowaniu mechaniki z produktu studia Larian.

Diablo w turach niczym XCOM, czyli nieznane fakty z historii gier

Krystian Smoszna, 17 października 2013, 11:50

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, jedna z najważniejszych produkcji w historii elektronicznej rozrywki, która zapoczątkowała zupełnie nowy gatunek gier, nie była początkowo projektowana jako tytuł action RPG. W pierwotnym zamyśle Diablo miało oferować walkę w turach, a wykonanie systemu nasuwało oczywiste skojarzenia z UFO: Enemy Unknown.

Rozdajemy 100 kluczy do bety Diablo III – dzień 3

Redakcja GRYOnline.pl, 29 lutego 2012, 13:07

W trzecim dniu naszej zabawy musicie odkurzyć Wasze pudełka z poprzednimi odsłonami Diablo i zrobić im zdjęcia (razem z Ksywką z gry-online.pl). Na najlepsze fotografie czeka 50 kluczy do bety Diablo III.

Rozdajemy 100 kluczy do bety Diablo III – dzień 2

Redakcja GRYOnline.pl, 28 lutego 2012, 09:12

Wczoraj mieliśmy dla Was 20 kluczy do wersji beta gry Diablo III, dziś możemy zaoferować Wam kolejne trzydzieści! Tym razem jednak nie będzie tak łatwo. Przygotowaliśmy dla Was bardziej wymagające zadanie, a jest nim najzwyklejsza w świecie krzyżówka!

15 rocznica serii Diablo. Problemy Diablo III w Korei Południowej

Sigmar, 5 stycznia 2012, 08:15

Blizzard świętuje 15 rocznicę pojawienia się na rynku gier komputerowych serii Diablo. W tle tego wydarzenia pojawiają się doniesienia o problemach z zatwierdzeniem gry w Korei.

Poznaliśmy prawdziwego Deckarda Caina z serii Diablo

DogGhost, 20 grudnia 2011, 08:22

Chłopiec Deckard Cain Elder, którego imiona zostały wykorzystane do nazwania jednego z kluczowych bohaterów niezależnych z serii Diablo, podzielił się z innymi graczami swoją interesującą historią.

Co w Blizzardzie piszczy? - część 17

Hed, 8 lipca 2010, 08:50

W ostatnich dniach wokół gier Blizzarda sporo się działo – dotyczy to w szczególności World of Warcraft: Cataclysm i StarCrafta II, chociaż poznaliśmy też kilka ciekawostek o Diablo III. Największe emocje budziły jednak zmiany, które dotkną wszystkich miłośników gier producenta, a więc forsowanie pomysłu Real ID i konieczność używania na forach prawdziwego nazwiska.

Tajemniczy obrazek z uniwersum Diablo

Rock Alone, 1 kwietnia 2010, 12:30

Blizzard słynie z ciekawych akcji promujących własne tytuły. Od czasu do czasu publikowane są obrazki lub ich fragmenty, zapowiadające nadejście istotnych informacji na temat produktu. Również tym razem mamy do czynienia z podobną akcją. Dotyczy ona Diablo III, a pojawiła się na oficjalnym koncie twitter gry.

BlizzCon 2010 w październiku

Hed, 25 marca 2010, 18:19

Tegoroczna edycja imprezy firmy Blizzard, czyli BlizzCon 2010, odbędzie się w dniach od 22 do 23 października, w Anaheim Convention Center (California, USA). Na miejscu spodziewamy się wielu atrakcji związanych ze StarCraftem II, Diablo III, World of Warcraft oraz starszymi produkcjami dewelopera. Która z nich doczeka się najbardziej spektakularnej zapowiedzi?

Co w Blizzardzie piszczy? - część 13

Hed, 11 marca 2010, 12:45

W kolejnej odsłonie przeglądu informacji na temat gier firmy Blizzard opowiadamy o starcie bety StarCrafta II, która oczywiście cieszy się ogromną popularnością. Jednocześnie przedstawiamy nowe materiały z Diablo III (pokazujące między innymi żeńską wersję Barbarzyńcy) i zastanawiamy się nad przyszłością World of Warcraft, czyli dodatkiem Cataclysm.

Blizzard pokazuje nowy Battle.net

Adrian Werner, 10 lutego 2010, 11:45

Na oficjalnej stronie wyczekiwanej z utęsknieniem kontynuacji gry Starcraft umieszczony został filmik prezentujący zmiany, jakie przyniesie ze sobą nowa formuła serwisu Battle.net.

Co w Blizzardzie piszczy? - część 11

Hed, 21 grudnia 2009, 14:58

Czas prezentów, czyli Święta Bożego Narodzenia, już za kilkadziesiąt godzin. Co chciałby zobaczyć pod choinką gracz? Wielu z nas wybrałoby jedną z nowych gier Blizzarda, na które jednak trzeba czekać bardzo długo. Dlatego też powracamy z cyklem wiadomości zawierających nowinki o trzech niezwykle gorących tytułach: StarCrafta II, Diablo III oraz World of Warcraft.

Co w Blizzardzie piszczy? - część 1

Phoenix, 17 maja 2009, 14:07

Mija tydzień, od kiedy pojawiła się na łamach naszego serwisu informacja o możliwości pracy Polaków w europejskim wydziale Blizzard Entertainment (wiadomość: „Blizzard Entertainment oferuje pracę Polakom”). Zarówno na łamach Gry-OnLine jak i na przeróżnych polskich serwisach poświęconych stricte pozycjom studia informacja ta przyjęta została z wielkim entuzjazmem. Od tego momentu miało miejsce jednak kilka równie atrakcyjnych wydarzeń.

Blizzard ujawnia tajemniczy projekt

fsm, 1 kwietnia 2009, 10:40

Każda wiadomość pochodząca z obozu Blizzarda jest na wagę złota. Ilu z nas czeka z wytęsknieniem na kontynuacje świetnych serii powstałych w tym studiu? I nie od dziś wiadomo, że chłopaki lubią żarty i droczenie się z graczami. Czy zatem nie ma lepszego dnia, by ujawnić kolejną grę, niż Prima Aprilis?

Jaki będzie Battle.net 2.0?

Hed, 2 września 2008, 11:25

Chociaż nie wiadomo wiele o oficjalnej dacie publikacji kompletnie nowej wersji serwisu Battle.net, to znamy już sporo całkiem prawdopodobnych ulepszeń jakie w niej zobaczymy. Dla osób niezorientowanych, Battle.net to działający od roku 1997 system, za pośrednictwem którego toczone były i nadal są, potyczki w wielu grach Blizzarda, począwszy od Diablo.

Blizzard planuje kolejne produkcje z uniwersum Diablo

artoor, 13 sierpnia 2008, 08:19

Jay Wilson, główny projektant Diablo III, w wywiadzie dla serwisu MTV Multiplayer swą wypowiedzią jasno dał znać, że owszem, nowe Diablo jest uwieńczeniem trylogii, jednak planowane są kolejne produkcje z tego uniwersum. Tyle, że nie będą powiązane z fabułą trzech pierwszych odsłon cyklu.

Blizzard pracuje nad kolejną grą

Vercetti, 2 lipca 2008, 08:30

Po tym, jak w minioną sobotę Blizzard Entertainment zaanonsował trzecią odsłonę Diablo, wydawało się, że w jego siedzibie powstają równocześnie jeszcze tylko dwa projekty - World of Warcraft: Wrath of the Lich King oraz StarCraft 2. Wszystko wskazuje jednak na to, że firma pracuje nad kolejną grą.

Tajemnica obrazka ze strony Blizzarda – ciąg dalszy

fsm, 24 czerwca 2008, 10:28

Wczoraj Blizzard umieścił na swojej stronie www powitalny obrazek, który wywołał prawdziwą burzę na wielu forach, w tym naszym (pozdrowienia dla GOLowiczów).

Kolejne pogłoski na temat Diablo 3

vampire, 22 maja 2008, 15:28

Niedawno na fanowskiej stronie BlizzPlanet pojawiły się pogłoski jakoby firma Blizzard Entertainment już za miesiąc miała podać oficjalną zapowiedź trzeciej części najsłynniejszego hack’n’slasha - Diablo. Ich źródłem była zamieszczona w lipcowym numerze magazynu PC Gamer informacja, iż sierpniowe wydanie będzie pełne exclusive'ów, a wśród nich znajdzie się materiał o tajemniczym projekcie.

BlizzCon 2008 zapowiedziany

vampire, 13 maja 2008, 09:23

Blizzard Entertainment zapowiedział tegoroczną edycję BlizzConu, konwentu poświęconego flagowym markom firmy - Warcraft, StarCraft, Diablo. Odbędzie się on 10-11 października w Anaheim Convention Center, czyli ponownie w Anaheim w Kalifornii. W dodatku zgodnie z prośbami fanów zajmie teraz nie dwie, ale trzy hale.

Blizzard wykupuje domenę Diablo3.com

Jiker, 1 maja 2008, 12:18

Diablo3.com – popularny serwis fanowski poświęcony cyklowi Diablo, ale i nie tylko – zmienił nazwę na DiabloFans.com. Doszło do tego w wyniku interwencji firmy Blizzard, która zdecydowała się na wykupienie domeny jednoznacznie utożsamianej z oczekiwaną od wielu lat kontynuacją słynnego hack’n’slasha.

Zapowiedź Diablo III na horyzoncie?

Metatron, 4 stycznia 2008, 11:20

Wygląda na to, że Blizzard Entertainment na poważnie przymierza się do ogłoszenia światu prac nad grą Diablo III. W sieci pojawiły się bowiem znaki świadczące o przygotowaniach firmy do wydania gry.

Udostępniono plan imprezy BlizzCon 2007

Maciej Jałowiec, 2 sierpnia 2007, 17:15

Rozpoczynający się już jutro BlizzCon 2007, zorganizowany przez firmę Blizzard Entertainment, zapowiada się naprawdę ciekawie. Dostępny jest już plan imprezy oraz opisy poszczególnych wydarzeń. Wszystko to można znaleźć na oficjalnej stronie BlizzConu.

Nad czym pracuje trzeci zespół firmy Blizzard?

Jiker, 14 lipca 2007, 13:55

Plotki o tym, że firma Blizzard pracuje aktualnie nad trzema projektami pojawiały się już od dłuższego czasu. Obecnie wiemy już, że pierwszy z nich związany jest z ciągłym rozwojem marki World of Warcraft, a drugi dotyczy hitowo zapowiadającej się kontynuacji StarCrafta. Z czym może być związany trzeci?

Blizzard Entertainment milczy na temat filmu Diablo

Krystian Smoszna, 20 czerwca 2007, 09:29

Firma Blizzard Entertainment, Inc. najwyraźniej nie jest zadowolona z zamieszania, jakie kilka dni temu wytwórnia Legendary Pictures wywołała wokół filmu Diablo. Redaktorzy serwisu Eurogamer skontaktowali się z przedstawicielami studia, ale twórcy popularnego cyklu opowiadającego o walce z siłami zła, odmówili komentarza.

Film na podstawie Diablo potwierdzony przez Legendary Pictures

Metatron, 18 czerwca 2007, 14:25

Niedawno informowaliśmy was o tym, że według pogłosek doszło do porozumienia pomiędzy Blizzard Entertainment a wytwórnią Legendary Pictures, na mocy którego dojdzie do ekranizacji bestsellerowej gry sprzed lat, Diablo. Obecnie możemy już potwierdzić tę wiadomość.

Zapowiedź Diablo III na tegorocznym BlizzConie?

Metatron, 8 czerwca 2007, 12:22

Według fanów gier firmy Blizzard Entertainment istnieje duże prawdopodobieństwo, że w trakcie tegorocznej imprezy BlizzCon (3-5 sierpnia) zostanie zapowiedziany drugi po Starcraft II projekt, nad którym pracuje obecnie wspomniane studio deweloperskie. Wszystko wskazuje na to, że może to być Diablo III.

Gary Whitta pracuje nad scenariuszem do filmu Diablo!

Krystian Smoszna, 23 maja 2007, 09:11

Film World of WarCraft nie będzie jedyną ekranizacją gry komputerowej, którą przygotuje wytwórnia Legendary Pictures. Z informacji opublikowanych wczoraj przez magazyn Variety wynika, że firma ta dogadała się ze studiem Blizzard Entertainment, Inc. w sprawie produkcji jeszcze jednego obrazu. Jego tytuł to Diablo!

Blizzard Entertainment odlicza czas do zapowiedzi swojej nowej gry

eLKaeR, 14 maja 2007, 06:06

Już tylko pięć dni pozostało do 19 maja 2007, czyli terminu, w którym ma zostać wreszcie ujawniony tajemniczy projekt, w który zaangażowani są pracownicy korporacji Blizzard Entertainment. Na jej oficjalnej stronie internetowej prowadzone jest właśnie z tej okazji odliczanie o historycznym charakterze.

Diablo i Battle.net kończą 10 lat

Vercetti, 29 grudnia 2006, 15:43

Ostatni tydzień 1996 roku na zawsze zmienił oblicze branży elektronicznej. Wtedy to na rynku zadebiutowało kultowe Diablo, a jego producent, Blizzard Entertainment uruchomił serwis Battle.net, za pośrednictwem którego gracze do dzisiaj mogą walczyć ze sobą w sieciowych potyczkach. Trudno uwierzyć, że od tych wydarzeń minęło już okrągłe dziesięć lat.

Czyżby miało powstać Diablo 3?

Khornel, 25 października 2006, 12:11

Serwis Diablo3.com opublikował fragment wywiadu z Richardem A. Knaakiem, autorem książki Diablo: The Sin War, Book One: Birthright, której akcja rozgrywa się w uniwersum Diablo. Część z odpowiedzi może być wielce interesująca dla fanów tego cyklu.

StarCraft 2 w produkcji?

Elrond, 27 sierpnia 2006, 12:50

Redaktorzy serwisu ign.com obecni na tegorocznych targach Games Convention 2006 mieli okazję zadać kilka szybkich pytań Paulowi Samsowi z firmy Blizzard. I mimo, iż większa część rozmowy koncentrowała się wokół The Burning Crusade, nadciągającego dodatku do World of Warcraft, uzyskano kilka dość ciekawych, dodatkowych wiadomości.

Flagowe serie Blizzarda kontynuowane będą jako MMO?!

Elrond, 14 czerwca 2006, 11:22

Na wczorajszej prezentacji odbywającej się na Wall Street, przedstawiciele firmy Vivendi Universal poinformowali zgromadzonych, iż wszystkie serie Blizzarda kontynuowane będą jako gry z rodzaju MMO! Rewelacje takie dostarczył serwis F13.

Nie będzie Diablo 3 na E3 2006

eLKaeR, 4 maja 2006, 07:07

Trzecia część kultowej serii Diablo jest zapewne tym, na co z utęsknieniem czekają rzesze fanów na całym globie ziemskim. Internetowe reklamy, umieszczone na popularnym serwisie IGN.com zapowiadały, że w trakcie przyszłotygodniowych targów E3 2006 w Los Angeles zostanie zaprezentowana nowa odsłona wspomnianego cyklu. Zaszło jednak pewne nieporozumienie.

Diablo III od czterech lat w produkcji?

Krystian Smoszna, 6 lutego 2006, 11:11

W piątek informowaliśmy Was o ogłoszeniach opublikowanych przez firmę Blizzard, która rozpoczęła poszukiwania pracowników do nowej, niezapowiedzianej jeszcze produkcji na PC. Temat ten wywołał w środowisku graczy spore poruszenie, głównie dlatego, iż może dotyczyć on Diablo III. Nie jesteśmy w stanie określić w jakim stopniu taki scenariusz jest realny, niemniej dotarliśmy do kolejnych plotek, które rzucają nowe światło na całą sprawę.

Blizzard poszukuje chętnych do prac nad Diablo III?

Krystian Smoszna, 3 lutego 2006, 08:11

Po raz kolejny powracamy do tematu ofert pracy, ogłaszanych przez firmy zajmujące się produkcją gier video. Do tej pory wspominaliśmy o nich dlatego, bo bezpośrednio wiążą się z interesującymi plotkami, dotyczącymi nowych, często wielce oczekiwanych projektów. Tak było ostatnio z Electronic Arts, Infinity Ward, a także z Bungie. Dziś przyjrzymy się ofertom zarudnienia oferowanym przez Blizzard...

Blizzard poważnie myśli o filmach na podstawie Diablo, Starcrafta i Warcrafta

ComCo, 9 listopada 2005, 09:44

Pełnometrażowe filmy oparte na seriach Diablo, Starcraft czy Warcraft to nie tylko marzenie wielu osób, które chciałyby pójść zobaczyć te obrazy w kinach, ale również wielu firm, które chciałyby na nich solidnie zarobić. Co sądzi o tym jeden z szefów Blizzard Entertainment?

Zapisy na beta-testy dla uczestników BlizzConu - czyżby Diablo 3?

Krystian Smoszna, 31 października 2005, 08:34

W trakcie pierwszej edycji imprezy o nazwie BlizzCon, która odbyła się w miniony weekend, mieliśmy dowiedzieć się, czy Blizzard Entertainment planuje stworzyć trzecią odsłonę cyklu Diablo. Cóż, jednoznacznej zapowiedzi nie było, ale po raz kolejny pozostawiono pewne poszlaki, które mogą wskazywać, że istotnie taka gra powstanie.

Trzecia część Diablo grą MMOcRPG?

eLKaeR, 29 października 2005, 13:44

Dziś jest drugi i zarazem ostatni dzień imprezy o nazwie BlizzCon, zorganizowanej w amerykańskim mieście Anaheim przez korporację Blizzard Entertainment. Ludzie z owej firmy oficjalnie zapowiedzieli przy niniejszej okazji pierwsze rozszerzenie World of Warcraft, noszące podtytuł The Burning Crusade. Zakulisowo mówi się, iż szykowana jest jeszcze co najmniej jedna niespodzianka.

Jeden z współtwórców cyklu Diablo opuścił Blizzard Entertainment

Krystian Smoszna, 8 września 2005, 07:07

Richard Seis – wieloletni pracownik Blizzard Entertainment - nie ucieszył się z faktu zlikwidowania studia Blizzard North, które miało miejsce na początku sierpnia bieżącego roku. Po prawdzie, zdenerwował się z tego powodu tak bardzo, że nie przyjął nowej oferty swoich pracodawców i ostatecznie opuścił szeregi firmy.