Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2016, 10:45

autor: Góral

Wkrótce rozpoczną się obchody z okazji 20. urodzin Diablo

Firma Blizzard Entertainment poinformowała, że z okazji zbliżających się 20. urodzin gry Diablo w innych produkcjach amerykańskiego dewelopera odbędą się rozmaite wydarzenia.

31 grudnia 1996 roku na komputerach osobistych ukazała się gra Diablo – jedna z najsłynniejszych produkcji w historii. Wkrótce kultowy tytuł będzie więc obchodzić swoje 20. urodziny. W związku z tym firma Blizzard Entertainment postanowiła zorganizować specjalne wydarzenia w kilku produkcjach. Na specjalne, choć ograniczone czasowo atrakcje mogą liczyć fani następujących pozycji: Diablo III, Heroes of the Storm, Hearthstone: Heroes of Warcraft, Overwatch, StarCraft II oraz World of Warcraft.

Staruszek Diablo za kilka dni odwiedzi hity Blizzarda. - Wkrótce rozpoczną się obchody z okazji 20. urodzin Diablo - wiadomość - 2016-12-30
Staruszek Diablo za kilka dni odwiedzi hity Blizzarda.

W pierwszej z wymienionych pojawi się Ciemność nad Tristram – alternatywna wersja katedry i stare przedmioty, dzięki czemu „przeżyjemy raz jeszcze klasyczną przygodę z pierwszej części”. W Heroes of the Storm zadebiutuje nowa mapa do trybu Bohaterskiej Bójki, a dodatkowo będzie można zdobyć specjalny portret. Hearthstone odwiedzi tajemniczy nieznajomy z podniszczoną talią kart, którego spotkamy w Karczemnej Bójce, natomiast Overwatch otrzyma wzory graffiti z klasami postaci z Diablo III oraz portret wzorowany na Panu Grozy. W przypadku StarCrafta II również jest mowa o portrecie, a w World of Warcraft odbędą się dziwne zdarzenia z udziałem mieszkańców Sanktuarium. Na dalsze szczegóły musimy poczekać.

Diablo to gra typu hack-and-slash, w której trafiamy do świata Sanktuarium, gdzie musimy stawić czoła tytułowemu demonowi. Deweloperzy udostępnili kilka klas postaci (wojownik, czarodziej, łotr), system rozwoju, kilkanaście głównych lokacji, tryb multiplayer itd. Gra swego czasu osiągnęła wielki sukces, sprzedając się do 2001 roku w około 2,5 miliona egzemplarzy. Ponadto tytuł zgarnął wiele rozmaitych wyróżnień (w tym i u nas) i powszechnie uznawany jest za klasyka gatunku RPG akcji.