Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2014, 19:58

autor: Renox

Diablo 1 HD Mod – zaawansowana modyfikacja do pierwszej odsłony serii

Diablo 1 HD Mod to złożona modyfikacja do pierwszej odsłony serii Diablo, która wprowadza do rozgrywki szereg interesujących usprawnień, sporo nowej zawartości i – przede wszystkim – podniesioną rozdzielczość. Obecnie mod znajduje się w fazie otwartej bety, więc pobrać go może każdy zainteresowany.

Diablo 1 HD Mod – zaawansowana modyfikacja do pierwszej odsłony serii. - Diablo 1 HD Mod – zaawansowana modyfikacja do pierwszej odsłony serii - wiadomość - 2014-09-24
Diablo 1 HD Mod – zaawansowana modyfikacja do pierwszej odsłony serii.

Mniej więcej półtora roku temu po raz pierwszy usłyszeliśmy o bardzo zaawansowanej modyfikacji do pierwszej odsłony serii Diablo - Diablo 1 HD Mod . Dodatek ten o nazwie kodowej Belzebub (wcześniej „Chochlik”) tworzony jest przez anonimowego obywatela naszego kraju o nicku Noktis, który regularnie wzbogaca go o szereg poprawek usprawniających rozgrywkę. Od dłuższego czasu mod ten znajduje się w fazie otwartej bety i jak na razie nie wiadomo, kiedy prace zostaną definitywnie zakończone. Projekt wydaje się być jednak na tyle interesujący, że warto przyjrzeć się mu bliżej – tym bardziej że jest on w pełni zintegrowany z nowymi systemami operacyjnymi Windows i ukaże się także w polskiej wersji językowej.

Diablo 1 HD Mod – zaawansowana modyfikacja do pierwszej odsłony serii - ilustracja #2

Zawartość Diablo 1 HD Mod

Belzebub wzbogaca kultowe już Diablo o prawdziwą masę intrygującej zawartości, prezentując to wszystko w rozdzielczości HD. Modyfikacja dodaje do rozgrywki nowe lokacje, misje, przedmioty czary, umiejętności oraz potwory, 204 unikalne przedmioty, 170 recept craftingu, kilka nowych klas postaci (Warrior, Sorcerer, Rogue, Necromancer czy Barbarian), 28 zestawów i 105 przedmiotów zestawowych, cztery poziomy trudności dostępne w trybie dla jednego gracza, jak również mnóstwo innych usprawnień rozgrywki. Autor pomyślał też o kilku dodatkach w kontekście interfejsu, wsparciu dla panoramicznych ekranów, a także – co już wspominaliśmy – pełną integrację z nowymi systemami Windows. Nie da się ukryć, jest tego naprawdę sporo, dlatego też każdy fan serii, a zwłaszcza „jedynki”, niewątpliwie nie przejdzie obok omawianej modyfikacji obojętnie. Zwłaszcza, że z czasem możemy spodziewać się kolejnych nowości.

Najnowszą aktualizację stanowi patch oznaczony numerem 1.045, wydany 6 września, który wprowadził szereg usprawnień i jest możliwy do ściągnięcia z oficjalnej strony internetowej moda.

Diablo 1 HD Mod – zaawansowana modyfikacja do pierwszej odsłony serii - ilustracja #3

Instalacja i wymagania sprzętowe

Wgranie Diablo 1 HD Mod nie wymaga wielkiego obeznania w środowisku moderskim. W celu instalacji, należy wypakować zawartość archiwum do folderu z grą Diablo 1; tę z kolei musimy mieć umieszczoną na płycie w stacji dysków. Mod wymaga zainstalowanej biblioteki OpenAL, która znajduje się w archiwum wraz z modyfikacją. Całość można uruchomić przy wykorzystaniu pliku o nazwie Belzebub.exe.

Belzebub nie wymaga też od swojego posiadacza mocnego peceta, o czym możecie się przekonać, czytając poniższe wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows XP lub nowszy
  • Procesor: 1.0 GHz
  • Pamięć RAM: 1 GB
  • Karta grafiki: 256 RAM z obsługą OpenGL 2.0
  • Dysk twardy: 100 MB wolnego miejsca
  • Dźwięk: wymagana jest biblioteka OpenAL

Modyfikacja na razie znajduje się w fazie otwartej bety. W tym momencie nie wiemy, kiedy prace nad Belzebubem zostaną ukończone. Przyszłość rysuje się jednak bardzo obiecująco. Jeśli się uda, a wszystko na to wskazuje, fani serii, a w szczególności - pierwszego Diablo, otrzymają naprawdę porządnie wykonaną zawartość, która będzie w stanie ożywić i wzbogacić hit sprzed osiemnastu lat.

Dajcie znać, czy już wcześniej udało się Wam zaznajomić z omawianą modyfikacją i jakie były Wasze odczucia po skończonej zabawie.

Diablo 1 HD Mod – zaawansowana modyfikacja do pierwszej odsłony serii - ilustracja #4