Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Baldur's Gate III

Baldur’s Gate 3 - pełna wersja najpewniej dopiero w 2022 roku

Adrian Werner, 7 kwietnia 2021, 10:43

Prezes studia Larian poinformował, że zespół czeka jeszcze masa pracy, nim Baldur’s Gate 3 osiągnie wersję 1.0. Możliwe więc, że gra opuści wczesny dostęp dopiero w 2022 roku.

Baldur’s Gate 3 otrzymało największą z dotychczasowych aktualizacji

Aquma, 26 lutego 2021, 11:53

Gra RPG Baldur’s Gate 3 otrzymała kolejną dużą aktualizację, która wprowadziła do gry nową klasę. Łatka obejmuje też sporo zmian w interfejsie, dialogach i animowanych scenach.

Druidzi dołączają do drużyny w najnowszej aktualizacji Baldur's Gate 3

Ness, 17 lutego 2021, 22:34

Deweloperzy z Larian Studios w najnowszym odcinku The Panel from Hell ujawnili kilka najważniejszych zmian, jakie czekają na graczy Baldur's Gate 3. Patch 4 wprowadzi do gry klasę Druidów.

Baldur’s Gate 3 - nadchodzi duży patch, starsze zapisy znowu niekompatybilne

Sarafan, 15 lutego 2021, 11:22

Baldur’s Gate 3 otrzyma wkrótce nowy, duży patch. Zmiany zostaną zaprezentowane podczas streamu na żywo z udziałem deweloperów z Larian Studios. Zapisy ze starszej wersji gry ponownie będą niekompatybilne.

Baldur's Gate 3 stawia na pacyfizm w nowym patchu

Entelarmer, 3 grudnia 2020, 10:51

Zespół Larian Studios udostępnił wielką aktualizację Baldur's Gate III. Patch 3 wprowadza wiele poprawek do gry, wliczając w to nagrody dla pacyfistów i kreatywnych graczy oraz bardziej taktownych towarzyszy.

Ghostrunner wśród największych premier Steam w październiku

Adrian Werner, 25 listopada 2020, 09:50

Miniony miesiąc był pełny udanych premier w serwisie Steam. Poza dużymi debiutami pokroju Baldur’s Gate 3 czy Star Wars: Squadrons, sukces osiągnęły także małe produkcje indie, takie jak Teardown czy Noita. Nie zabrakło również polskiego akcentu w postaci gry Ghostrunner.

Baldur's Gate 3 - nowy patch nie będzie kompatybilny ze starymi save'ami

Vergil, 25 listopada 2020, 09:32

Twórcy Baldur’s Gate III przygotowują się do wydania trzeciej dużej łatki do swojego dzieła. Niestety Patch 3 nie będzie kompatybilny ze starymi save’ami, toteż chcąc kontynuować rozgrywkę w poprzedniej wersji gry, należy wykonać kilka prostych kroków.

Baldur's Gate 3 - fan wysadził wszystkie beczki w grze

Adrian Werner, 28 października 2020, 12:05

Pomysłowy fan stworzył z obiektów w Baldur’s Gate 3 wielką bombę, która po odpaleniu sprowadziła na kolana grę oraz jego peceta.

Pies w Baldur’s Gate 3 pogłaskany 400 tys. razy. 98% graczy romansuje z NPC

Aquma, 28 października 2020, 11:38

Najnowsza notka z serii Community Update przedstawia kolejne statystyki związane z wczesnym dostępem Baldur’s Gate 3. Okazuje się, że pies, którego możemy znaleźć w grze, został pogłaskany już 400 tys. razy. Bardzo dużą popularnością cieszą się też wątki romansowe.

Mod wprowadza rasy z The Elder Scrolls do Baldur's Gate 3

Adrian Werner, 27 października 2020, 11:21

W sieci pojawił się ciekawy mod Adventurer's Guide to Tamriel. Wprowadza on do gry Baldur’s Gate 3 rasy znane z cyklu The Elder Scrolls.

Baldur’s Gate 3 zbyt podobne do Divinity - oto co krytykują gracze

Aquma, 20 października 2020, 15:34

Część graczy, którzy zakupili Baldur’s Gate 3 we wczesnym dostępie, narzeka na niektóre pomysły deweloperów. Z największą krytyką spotykają się zapożyczenia z cyklu Divinity oraz zmiany w mechanice piątej edycji D&D.

Pierwsze mody do Baldur's Gate 3 - ukryta zawartość i zmiany mechaniki

Aquma, 20 października 2020, 08:51

Choć Baldur’s Gate III zadebiutowało we wczesnym dostępie niecałe dwa tygodnie temu, kreatywni modderzy zdążyli już opracować szereg ciekawych modyfikacji do gry Larian Studios.

Early Access Baldur's Gate 3 ukończony w siedem minut

Vergil, 16 października 2020, 10:28

Wydawać by się mogło, że Baldur’s Gate III będzie stanowić nie lada wyzwanie dla speedrunnerów. Jak się jednak okazuje, wersję gry, która trafiła do Wczesnego dostępu na Steamie, można ukończyć już w nieco ponad siedem minut.

Mapa śmierci Baldur's Gate 3 - w tych miejscach postacie padają jak muchy

AlexB, 14 października 2020, 15:54

Przedstawiciele studia Larian opublikowali nowy wpis, w którym dość luźno podsumowują pierwszy tydzień od premiery w ramach wczesnego dostępu gry Baldur's Gate III. Znalazła się w nim między innymi mapa pokazująca miejsca, w których najczęściej dochodziło do śmierci postaci.

Early Access Baldur's Gate 3 z milionem sprzedanych egzemplarzy

aadamus, 13 października 2020, 11:09

Baldur’s Gate 3 we wczesnym dostępie sprzedaje się bardzo dobrze. Na platformie Steam najnowsza produkcja studia Larian w tydzień od premiery znalazła się w rękach ponad miliona osób.

Twórcy Baldur's Gate 3 zawiedzeni brakiem kreatywności graczy

Frozen, 10 października 2020, 12:38

Ekipa Larian Studios wygenerowała, na podstawie danych zebranych podczas wczesnego dostępu, obraz typowego bohatera tworzonego przez graczy w Baldur's Gate III. Wyniki eksperymentu zawiodły oczekiwania zespołu.

Baldur's Gate 3 we wczesnym dostępie sprzedaje się rewelacyjnie

Froozyy, 7 października 2020, 17:17

Prezes studia Larian - Swen Vincke - poinformował, że wczesny dostęp Baldur's Gate III okazał się sporym sukcesem, a produkcja sprzedaje się rewelacyjnie.

Baldur’s Gate 3 - odbiór gry i pierwsze 23 minuty na filmie

Aquma, 7 października 2020, 10:37

Na platformie Steam pojawiło się sporo recenzji graczy, którzy zdecydowali się na zakup Baldur’s Gate III we wczesnym dostępie. Opinie są na ogół pozytywne, a sam tytuł cieszy się sporą popularnością na platformie Valve. Mamy też film prezentujący ponad dwadzieścia minut gameplaya z samego początku gry.

Premiera Baldur’s Gate 3. Zamieszanie z wymaganiami sprzętowymi

Adrian Werner, 6 października 2020, 09:50

Dzisiaj we wczesnym dostępie zadebiutuje gra Baldur’s Gate 3. Wiemy już dokładnie, o której godzinie to nastąpi. Spore zamieszanie wynikło za to ze zmiany wymagań sprzętowych pod względem wymaganego miejsca na dysku.

Baldur's Gate 3 - zobacz mapę świata gry z Early Access

Entelarmer, 5 października 2020, 15:15

Baldur's Gate III zadebiutuje jutro w ramach wczesnego dostępu. Tymczasem możecie sprawdzić, jak wygląda póki co świat tej produkcji na mapie w grze.

Baldur’s Gate 3 - poznaliśmy rasy i klasy obecne we wczesnym dostępie

Froozyy, 2 października 2020, 19:22

Deweloperzy ze studia Larian przedstawili dzisiaj rasy oraz klasy, które będą dostępne w Baldur’s Gate III w ramach wczesnego dostępu. Przy okazji ujawniono także możliwości modyfikacji wyglądu naszych bohaterów.

Konflikty i seks w Baldur's Gate 3 - jak będą wyglądać relacje w grze

AlexB, 24 września 2020, 14:15

Studio Larian wypuściło kolejny dziennik deweloperski dotyczący produkcji Baldur's Gate 3. Tym razem skupia się on na relacjach, romansach i innych kwestiach interpersonalnych, jakie pojawią się w grze.

Baldur's Gate 3 zalicza opóźnienie we wczesnym dostępie

Entelarmer, 23 września 2020, 18:06

Baldur's Gate III nie trafi do wczesnego dostępu w tym miesiącu. Zespół Larian Studios poinformował o opóźnieniach w pracach nad grą, które wymusiły przesunięcie premiery tej wyczekiwanej produkcji.

Baldur’s Gate 3 będzie miało specjalną funkcję dla streamerów

Aquma, 11 września 2020, 10:44

W Baldur’s Gate 3 pojawi się specjalna funkcja dla streamerów, pozwalająca osobom oglądającym rozgrywkę głosować na kwestie dialogowe i sugerować grającemu, jaką powinien podjąć decyzję. Deweloperzy pochwalili się też stopniem skomplikowania dialogów oraz scen przerywnikowych w swojej najnowszej produkcji.

Baldur's Gate 3 – znamy cenę early access

Vergil, 3 września 2020, 15:03

Do premiery gry Baldur’s Gate III we Wczesnym dostępie pozostał niecały miesiąc. Najwyższa więc pora, by zespół Larian Studios ujawnił, ile przyjdzie nam za nią zapłacić.

Early Access Baldur's Gate 3 – oto możliwe klasy i specjalizacje

Aquma, 27 sierpnia 2020, 11:18

Baldur’s Gate III trafi do Early Access pod koniec września tego roku i mamy już sporo informacji na temat zawartości, która zostanie udostępniona w tej wersji gry. Przyjrzyjmy się klasom i specjalizacjom, którymi najprawdopodobniej będziemy mogli zagrać we wczesnym dostępie.

Baldur’s Gate 3 - długość i rozmiary wersji Early Access

Adrian Werner, 26 sierpnia 2020, 10:40

Studio Larian zdradziło, czego możemy się spodziewać po wersji Baldur’s Gate 3, która zadebiutuje we wczesnym dostępie. Omówiono długość kampanii oraz porównano zawartość gry z Divinity: Original Sin 2.

Baldur’s Gate 3 z datą wczesnego dostępu

Karol Laska , 18 sierpnia 2020, 21:03

Larian Studios ogłosiło nową datę premiery wczesnego dostępu do gry Baldur’s Gate 3. Tytuł będzie można przetestować na Steamie.

Baldur’s Gate 3 – wymagania sprzętowe gry na PC

Karol Laska , 18 sierpnia 2020, 20:27

Znane są już nam wymagania sprzętowe gry Baldur’s Gate 3 na PC, będącej kontynuacją kultowej serii izometrycznych RPG-ów, która ukaże się już niedługo w programie wczesnego dostępu.

Dziś dowiemy się, kiedy nastąpi premiera Baldur's Gate 3

Adrian Werner, 18 sierpnia 2020, 09:51

Na dzisiejszy wieczór studio Larian zaplanowało pokaz Baldur’s Gate 3, podczas którego obejrzymy świeży gameplay i poznamy datę premiery gry we wczesnym dostępie.

Baldur’s Gate 3 – premiera we wczesnym dostępie przesunięta

Ender, 4 sierpnia 2020, 19:26

Studio Larian potwierdziło, że przesunęło datę premiery Baldur’s Gate 3 we wczesnym dostępie, która miała nastąpić w sierpniu. Nowy termin debiutu gry zostanie przedstawiony w drugiej połowie miesiąca.

Wczesny dostęp Baldur’s Gate 3 – Larian ostrzega i podgrzewa atmosferę

Aquma, 3 sierpnia 2020, 12:47

Deweloper z firmy Larian Studios – Michael Douse – ostrzegł graczy przed dokonywaniem obecnie zakupów przedpremierowych Baldur’s Gate III. Firma nie nawiązała jeszcze współpracy z żadnymi dystrybutorami ani innymi partnerami. Niedługo powinniśmy otrzymać informacje na temat daty premiery gry we wczesnym dostępie.

Baldur’s Gate 3 – nowe informacje o walce i skradaniu się

Aquma, 17 lipca 2020, 09:47

Deweloperzy z firmy Larian Studios przybliżyli w notce opublikowanej na Steamie założenia systemów inicjatywy i skradania się w grze RPG Baldur’s Gate III.

Baldur's Gate 3 – zobacz m.in. Podmrok w półtoragodzinnym gameplayu

Vergil, 18 czerwca 2020, 21:03

Gra Baldur’s Gate III powoli wychodzi z cienia. Gracze mogli zobaczyć trwający półtorej godziny gameplay z tej produkcji, od czasu do czasu wpływając na to, jak potoczy się rozgrywka. Swen Vincke pozwolił im podejmować kluczowe decyzje, co doprowadziło między innymi do krótkiej wizyty w Podmroku.

Baldur’s Gate 3 – termin premiery we wczesnym dostępie

Adrian Werner, 13 czerwca 2020, 18:40

Studio Larian wypuściło nowy zwiastun wyczekiwanego RPG-a Baldur’s Gate 3 oraz zdradziło, kiedy możemy spodziewać się premiery gry we wczesnym dostępie.

Baldur's Gate 3 - nowe informacje już w czerwcu

Czaruś, 30 maja 2020, 10:51

Studio Larian powiadomiło, że w czerwcu planuje podzielić się nowymi informacjami dotyczącymi Baldur’s Gate 3. Pierwsza porcja wiadomości czeka nas podczas Guerrilla Collective, nadchodzącej branżowej imprezy, która odbędzie się online.

Baldur's Gate 3 ukaże się zgodnie z planem

Entelarmer, 22 kwietnia 2020, 09:20

Sven Vincke wypowiedział się w sprawie wpływu koronawirusa na produkcję Baldur's Gate III. Szef Larian Studios potwierdził, że trwająca epidemia nieco spowolniła prace, ale nie przełoży się to na przesunięcie premiery gry.

Nowe informacje o Baldur’s Gate 3 – postacie graczy, poziomy, świat gry

Aquma, 13 marca 2020, 13:26

Dzięki sesji Ask Me Anything przeprowadzonej na forum Reddit przez deweloperów z Larian Studios poznaliśmy szereg nowych detali na temat wyczekiwanej gry RPG Baldur’s Gate 3.

Listy życzeń Steam – top 10. Doom Eternal i Baldur’s Gate 3 coraz wyżej

Aquma, 9 marca 2020, 12:07

Przedstawiamy kolejną edycję zestawienia najpopularniejszych gier na listach życzeń Steam. W tym tygodniu zaszły dwie duże zmiany na głównej liście. Dodatkowo powody do zadowolenia ma studio People Can Fly – jego Outriders radzi sobie coraz lepiej.

Baldur's Gate 3 wprowadzi wybory i moralność na wyższy poziom

Serek, 7 marca 2020, 10:26

Baldur's Gate III ma oferować zdecydowanie więcej w temacie moralności oraz wyborów gracza niż Divinity: Original Sin 2. Tak twierdzą twórcy, którzy podzielili się swoimi wrażeniami w najnowszym komunikacie na forum.

Przy produkcji Baldur’s Gate 3 pomaga polskie Anshar Studios

qjin, 5 marca 2020, 16:16

Dowiedzieliśmy się, że polskie studio Anshar, które obecnie przygotowuje grę Gamedec, współpracuje z firmą Larian Studios. Pomaga przy produkcji Baldur’s Gate 3, oczekiwanej kontynuacji popularnej serii RPG.

Listy życzeń Steam – top 10. Sukces Baldur’s Gate 3 i Outriders

Aquma, 2 marca 2020, 12:51

Prezentujemy kolejną edycję zestawienia najpopularniejszych gier na listach życzeń Steam. Największe powody do radości mają w tym tygodniu firmy Larian Studios i People Can Fly – zarówno Baldur’s Gate 3, jak i Outriders zanotowały duże wzrosty.

Gameplay z Baldur's Gate 3 - dobry odbiór na YouTube

AlexB, 29 lutego 2020, 08:13

Opublikowany niedawno gameplay z Baldur's Gate III spotkał się z dobrym przyjęciem ze strony społeczności YouTube. Nagrania z prezentacji, które pojawiły się w popularnym serwisie, otrzymują przeważnie łapki w górę.

Czy Baldur's Gate 3 to coś więcej niż nowe Divinity? 7. odcinek podcastu

Froozyy, 28 lutego 2020, 16:05

W najnowszym odcinku Friendly Fire Podcast poruszamy temat Baldur's Gate'a III, a także niedawnej premiery Wolcen: Lords of Mayhem. Rozmawialiśmy także o wpływie koronawirusa na branżę gier wideo oraz graniu jako „ten zły” w RPG-ach.

W Baldur’s Gate 3 będzie można romansować z każdym członkiem drużyny

Adrian Werner, 28 lutego 2020, 10:58

Studio Larian zdradziło konkrety odnośnie romansów w Baldur’s Gate 3. Okazuje się, że będziemy mogli przespać się z każdym członkiem drużyny.

Baldur's Gate 3 raczej nie trafi na PS4 i Xbox One

Aquma, 28 lutego 2020, 09:24

David Walgrave – jeden z producentów odpowiedzialnych za Baldur’s Gate 3 – poinformował w wywiadzie dla serwisu Eurogamer, że wspomniany tytuł najprawdopodobniej ominie konsole obecnej generacji. Urządzenia są zbyt słabe, by poradzić sobie z nową wersją Divinity Engine.

Baldur's Gate 3 będzie można przejść w 40 godzin

Vergil, 28 lutego 2020, 07:44

Zespół Larian Studios podzielił się szczegółami dotyczącymi długości gry Baldur’s Gate III. Poza tym przedpremierowa prezentacja tej produkcji dała nam obraz tego, jaki jest zakres zmian wprowadzonych przez deweloperów względem poprzednich części serii.

Wyciekły pierwsze screeny z Baldur’s Gate 3

Aquma, 27 lutego 2020, 10:45

W sieci pojawiło się kilkanaście screenów z wyczekiwanej gry RPG od belgijskiej firmy Larian Studios – Baldur’s Gate III. Możemy na nich zobaczyć m.in. walkę, postacie i dialogi.

Gameplay z Baldur's Gate 3 [Aktualizacja]

Froozyy, 27 lutego 2020, 08:54

Dziś w nocy odbyła się prezentacja Baldur's Gate III na festiwalu PAX East 2020. W ramach niego twórcy pokazali pierwszy gameplay oraz podzielili się informacjami na temat gry.

Baldur's Gate 3 - premiera w tym roku w Steam Early Access

Adrian Werner, 23 lutego 2020, 09:16

Firma Hasbro poinformowała, że wczesna wersja Baldur's Gate III trafi w tym roku do sprzedaży w Steam Early Access. Odpowiedzialny za BG3 zespół Larian Studios wcześniej zrobił to samo z serią Divinity: Original Sin i okazało się to strzałem w dziesiątkę.