Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry wieloosobowe wykorzystujące wspólny ekran Wii

W przypadku wspólnego ekranu gracze nie łączą się z siecią – lokalną ani internetową – bo rozgrywka toczy się na jednej konsoli czy komputerze. Dwoje lub więcej graczy bierze udział w zabawie równocześnie, lecz ekran nie zostaje podzielony – wszystkie kontrolowane przez graczy postacie (bądź pojazdy czy cokolwiek innego) są widoczne w oknie gry. Ta forma multiplayera występuje najczęściej w bijatykach, platformówkach (np. seria LEGO), symulatorach sportowych i kooperacyjnych grach akcji z widokiem izometrycznym.

New Super Mario Bros. Wii
New Super Mario Bros. Wii

Zręcznościowe 15 listopada 2009

New Super Mario Bros. Wii to specjalna wersja znakomitej platformówki 2D, stworzona z myślą o technicznych możliwościach stacjonarnej konsoli firmy Nintendo. Gracze kontrolują poczynania tytułowej pary hydraulików oraz dwóch toadów, starając się bezpiecznie pokonać plansze, obfitujące w przeciwników i wszelkiego rodzaju pułapki. Rozgrywka w trybie multiplayer łączy elementy rywalizacji i kooperacji.

Wii

Mario Party 9
Mario Party 9

Towarzyskie 2 marca 2012

Dziewiąta odsłona bestsellerowego cyklu gier towarzyskich przeznaczonych dla całej rodziny, w której występują najpopularniejsze postacie stworzone przez firmę Nintendo. Gracze konkurować mogą ze sobą w serii różnorodnych mini-gier, korzystających z kontrolera ruchu konsoli Wii.

Wii

FIFA 14
FIFA 14

Sportowe 24 września 2013

FIFA 14 jest sportową symulacją rozgrywek piłki nożnej. Produkcja studia EA Canada stanowi rozwinięcie pomysłów znanych z wcześniejszych odsłon bestselerowego cyklu FIFA. Gracze ponownie mają okazję pokierować zawodnikami ulubionych drużyn futbolowych i toczyć emocjonujące mecze piłkarskie przeciw komputerowej sztucznej inteligencji lub żywym rywalom.

Wii

Super Smash Bros. Brawl
Super Smash Bros. Brawl

Akcji 6 grudnia 2007

Kontynuacja jednej z najpopularniejszych gier wydanych na konsolę GameCube, czyli Super Smash Bros. Melee. Podobnie, jak w przypadku słynnej poprzedniczki, jest to bardzo nietypowa bijatyka. Walki toczą się na wielopoziomowych arenach, a w osiągnięciu sukcesu pomocne są liczne przedmioty specjalne.

Wii

Donkey Kong Country Returns
Donkey Kong Country Returns

Zręcznościowe 21 listopada 2010

Zręcznościowa platformówka opowiadająca historię małpki Donkey Kong. Tym razem zły Tikis zawarł przymierze z dzikimi zwierzątkami z dżungli, a na domiar złego ukradł zapasy bananów. Gra wprowadza tryb kooperacji, a całość prezentuje się bardzo okazale za sprawą ciekawych plansz, dopracowanych efektów audiowizualnych i łamigłówek.

Wii

LEGO Star Wars: The Complete Saga
LEGO Star Wars: The Complete Saga

Akcji 6 listopada 2007

Zestaw zawierający dwie bardzo zabawne produkcje, w których wszystkie wydarzenia z filmowych Gwiezdnych wojen odtworzono przy użyciu klocków LEGO.

Wii

Resident Evil: The Umbrella Chronicles
Resident Evil: The Umbrella Chronicles

Przygodowe 13 listopada 2007

Kolejna część znanej serii dedykowana wyłącznie platformie Nintendo Wii. Zmienia się również konwencja rozgrywki. Nie ma już takiego nacisku na rozwiązywanie zagadek, czy zanoszenie kluczy w odpowiednie miejsca.

Wii

Resident Evil: The Darkside Chronicles
Resident Evil: The Darkside Chronicles

Przygodowe 17 listopada 2009

Resident Evil: The Darkside Chronicles to utrzymana w konwencji klasycznego "celowniczka" gra akcji, za której powstanie odpowiada zespół deweloperski firmy Capcom. Fabuła przedstawia graczom wydarzenia w fikcyjnym miasteczku Racoon City, którego mieszkańcy za sprawą niezwykle groźnego wirusa "T" zamienili się w krwiożercze zombie. Sterowanie w grze bazuje na wykorzystaniu bezprzewodowych kontrolerów Wii Remote.

Wii

Just Dance 2018
Just Dance 2018

Towarzyskie 24 października 2017

Just Dance 2018 jest kolejną częścią z cyklu niezwykle popularnych gier tanecznych produkowanych przez Ubisoft, w której zadaniem graczy jest odtwarzanie przed ekranem telewizora ruchów tancerzy widocznych na ekranie.

Wii

Wreck-It Ralph
Wreck-It Ralph

Zręcznościowe 30 października 2012

Wreck-It Ralph jest dwuwymiarową grą platformową, bazującą na filmie animowanym o tym samym tytule, stworzonym przez Walt Disney Animation Studios. Gracze wcielają się w niej w Ralpha oraz Felixa i muszą stawić czoła niebezpiecznym najeźdźcom.

Wii

Dancing with the Stars
Dancing with the Stars

Zręcznościowe 30 października 2007

Elektroniczna wersja popularnego show, w Polsce znanego jako "Taniec z gwiazdami". Wcielamy się w postać jednego z uczestników, wykonując ruchy taneczne zgodnie z wyświetlanymi podpowiedziami.

Wii

Bully: Scholarship Edition
Bully: Scholarship Edition

Akcji 4 marca 2008

Bully: Scholarship Edition to połączenie gry akcji z elementami zręcznościowymi. Tytuł stanowi wznowienie gry Bully (znanej w Europie pod nazwą Canis Canem Edit) wydanej w 2006 roku na Playstation 2. Swego czasu zgarnęła ona sporo nagród, włącznie z tytułem „Najlepszej Gry 2006 roku”. Za konwersję na platformę X360 oraz Wii odpowiedzialne jest studio Mad Doc Software, pracujące pod patronatem Rockstar Games.

Wii

Just Dance 2017
Just Dance 2017

Towarzyskie 25 października 2016

Just Dance 2017 to następna część przebojowego cyklu gier tanecznych. Zadaniem graczy jest jak najdokładniejsze odtworzenie ruchów profesjonalnych tancerzy, którzy na ekranie wykonują układy choreograficzne w rytm największych przebojów muzyki pop.

Wii

Wii Sports
Wii Sports

Sportowe 19 listopada 2006

Wii Sports, jak sama nazwa wskazuje, jest pakietem gier sportowych, stworzonych specjalnie z myślą o konsoli Wii. Wydana przez Nintendo pozycja ma za zadanie przyciągnąć zarówno typowych graczy, jak i osoby, które nigdy nie miały z tą formą rozrywki nic wspólnego.

Wii

Mario & Sonic at the Olympic Games
Mario & Sonic at the Olympic Games

Sportowe 6 listopada 2007

Mario & Sonic at the Olympic Games to produkt o charakterze sportowym, w którym użytkownik spotyka dwie rywalizujące ze sobą czołowe postaci ze świata elektronicznej rozrywki. Mario to ikona firmy Nintendo, która swoimi korzeniami sięga roku 1981. Natomiast Sonic, będący główną maskotką korporacji Sega, zadebiutował dziesięć lat po słynnym hydrauliku.

Wii

Rampage: Total Destruction
Rampage: Total Destruction

Akcji 19 listopada 2006

Rampage: Total Destruction to kolejna część słynnej serii, zapoczątkowanej w 1986 roku. Z okazji dwudziestych urodzin tego cyklu oraz komercyjnej premiery konsoli Wii postanowiono przenieść omawianą grę akcji na tę platformę, ponieważ wcześniej była ona dostępna wyłącznie dla posiadaczy PlayStation 2 i GameCube.

Wii

Mario Party 8
Mario Party 8

Towarzyskie 29 maja 2007

Mario Party 8 to kolejna część rozbudowanej serii gier z gatunku party game, rozwijanej od 1998 roku. Jest to zarazem debiut niniejszego cyklu na platformie Wii, co wiąże się z oparciem systemu sterowania na bezprzewodowym pilocie. Ponieważ MP8 stanowi grę typowo zespołową, maksymalna liczba obsługiwanych kontrolerów wynosi cztery.

Wii

Boom Blox
Boom Blox

Logiczne 6 maja 2008

Boom Blox jest grą logiczną dla całej rodziny, polegającą na manewrowaniu ułożonymi konstrukcjami. Celem najczęściej jest zawalenie budowli we wskazany sposób lub określoną ilością ruchów. Jej autorem jest znany reżyser – Steven Spielberg.

Wii

Rabbids Go Home
Rabbids Go Home

Akcji 1 listopada 2009

Zabawne i niesforne Kórliki powracają. Tym razem gryzonie chcą dostać się do domu, czyli na Księżyc. Aby tego dokonać postanawiają zbudować wysoką wieżę, wykorzystując wszystko co tylko znajdą.

Wii

JU-ON: The Grudge
JU-ON: The Grudge

Akcji 30 lipca 2009

JU-ON: The Grudge to bazująca na motywach filmowego cyklu japońskich horrorów gra akcji, wyprodukowana przez studio feelplus. Gracz kieruje poczynaniami młodej dziewczyny - Eriki Yamady, która nieopatrznie wystawia swoją rodziną na działanie tytułowej klątwy. Z uwagi na mroczny klimat i przerażające sceny tytuł adresowany jest do starszych wiekiem odbiorców.

Wii

Nerf N-Strike
Nerf N-Strike

Akcji 28 października 2008

Tytuł oferujący możliwość zmierzenia się z armią wrogich robotów za pomocą dołączanego do gry pistoletu NERF. Gra oparta jest na marce zabawek, firmowanych przez znanego producenta Hasbro. Do wyboru otrzymujemy sześć trybów rozgrywki – część z nich jest przeznaczona również dla maksymalnie czterech graczy. Całość jest przeznaczona przede wszystkim dla chłopców w wieku 8-12 lat.

Wii

Worms: A Space Oddity
Worms: A Space Oddity

Strategiczne 25 marca 2008

Worms: A Space Oddity to kolejna część znanej serii turowych strategii, w których wcielamy się w drużynę robaków i stajemy naprzeciw zespołów kontrolowanych przez konsolę lub innych graczy. Developerem jest firma Team17 Software, doskonale znana z produkcji wcześniejszych odsłon Worms. Wersja na Wii oferuje nowy model sterowania, ciekawą oprawę graficzną oraz zestawy nowych misji i akcesoriów do wypróbowania.

Wii

MadWorld
MadWorld

Akcji 10 marca 2009

MadWorld to brutalna gra akcji, stylem graficznym nawiązująca chociażby do komiksów z serii Sin City. Wcielamy się w postać osiłka Jacka, efektownie rozprawiając się z napotykanymi przeciwnikami.

Wii

Nerf 2: N-Strike Elite
Nerf 2: N-Strike Elite

Akcji 26 października 2009

Kontynuacja popularnej strzelaniny autorstwa Electronic Arts. Likwidujemy pojawiające się na ekranie maszyny, wykorzystując do tego celu dołączony do zestawu pistolet.

Wii