Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry wieloosobowe wykorzystujące wspólny ekran GBA

W przypadku wspólnego ekranu gracze nie łączą się z siecią – lokalną ani internetową – bo rozgrywka toczy się na jednej konsoli czy komputerze. Dwoje lub więcej graczy bierze udział w zabawie równocześnie, lecz ekran nie zostaje podzielony – wszystkie kontrolowane przez graczy postacie (bądź pojazdy czy cokolwiek innego) są widoczne w oknie gry. Ta forma multiplayera występuje najczęściej w bijatykach, platformówkach (np. seria LEGO), symulatorach sportowych i kooperacyjnych grach akcji z widokiem izometrycznym.

Rebelstar: Tactical Command
Rebelstar: Tactical Command

Strategiczne 6 września 2005

Rebelstar: Tactical Command jest strategią turową, za produkcją której stoi firma Codo Technologies, odpowiedzialna także za Laser Squad Nemesis oraz X-Com. Gra przenosi nas do roku 2117, kiedy to Ziemia została zaatakowana przez obcych najeźdźców.

GBA

Dave Mirra Freestyle BMX 2
Dave Mirra Freestyle BMX 2

Sportowe 25 listopada 2001

Kontynuacji słynnej gry sportowej. Podobnie jak wcześniej, bierzemy udział w serii prób mających za zadanie wykonywanie akrobacji przy użyciu tytułowych rowerów. Na uwagę zasługują wyjątkowo rozbudowane projekty plansz.

GBA

Mario & Luigi: Superstar Saga
Mario & Luigi: Superstar Saga

Zręcznościowe 17 listopada 2003

Mario & Luigi: Superstar Saga to wyprodukowana przez koncern Nintendo gra RPG z tytułowymi hydraulikami w rolach głównych. Mario i Luigi wyruszają na pełną niebezpieczeństw wyprawę, by odzyskać utracony głos księżniczki Peach. Gracz steruje poczynaniami obu bohaterów, starając się wykorzystać ich unikalne umiejętności w starciach z przeciwnikami.

GBA

Rocky
Rocky

Sportowe 17 listopada 2002

Rocky to bazująca na popularnym filmowym cyklu sportowa bijatyka, za której opracowanie odpowiada firma Rage Software. Gracz kieruje poczynaniami tytułowego boksera lub innych pięściarzy znanych z kinowej serii i uczestniczy w widowiskowych pojedynkach na ringu. Twórcy przygotowali trzy tryby zabawy, a także bogate opcje treningowe, pozwalające rozwinąć umiejętności bohaterów.

GBA

Teenage Mutant Ninja Turtles 2: Battle Nexus
Teenage Mutant Ninja Turtles 2: Battle Nexus

Akcji 19 października 2004

Teenage Mutant Ninja Turtles 2 jest kontynuacją wirtualnej gry-bijatyki, traktującej o przygodach kwartetu zmutowanych żółwi, likwidujących wszelkie przejawy zła przy pomocy dalekowschodnich sztuk walki. Niniejszy program powstał na kanwie drugiego cyklu telewizyjnych kreskówek o wojowniczych gadach.

GBA

Donkey Kong Country 3
Donkey Kong Country 3

Zręcznościowe 4 listopada 2005

Donkey Kong Country 3 to platformówka, wykonana przez ekipę Nintendo. Gra stanowi remake produkcji, stworzonej niegdyś na konsolę SNES i traktującej o przygodach goryla – maskotki azjatyckiego koncernu.

GBA

Payback
Payback

Akcji 22 października 2004

„Payback” to gra zaliczana do tzw. gatunku gier gangsterskich, w których wcielając się w postać podstępnego rzezimieszka/ stróża prawa/ typowego narwańca (niepotrzebne skreślić) biegamy po wielkim mieście pełnym ludzi i pojazdów wypełniając powierzane nam sukcesywnie misje.

GBA

Ty the Tasmanian Tiger 2: Bush Rescue
Ty the Tasmanian Tiger 2: Bush Rescue

Akcji 13 października 2004

Trójwymiarowa platformówka, w której gracze wcielają się w tytułowego tygrysa tasmańskiego. Ich zadaniem jest stawienie czoła złowrogiemu Cassowi próbującemu przejąć kontrolę nad planetą – w tym celu powołuje do życia armię złożoną z różnorodnych gadów. Rozgrywka opiera się na eksploracji rozległych map i walce z napotkanymi przeciwnikami – zabawę urozmaicają jednak nieskomplikowane zagadki oraz sekcje zręcznościowe.

GBA

Dr. Mario / Puzzle League
Dr. Mario / Puzzle League

Logiczne 4 listopada 2005

Dr. Mario / Puzzle League to swoista hybryda dwóch pamiętnych gier logicznych ze stajni korporacji Nintendo. Pierwsza z nich pochodzi z początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku (czasy schyłku ośmiobitowej platformy Nintendo Entertainment System), ale druga jest już znacznie młodsza – bowiem Pokemon Puzzle League wydano w 2000 roku i zadedykowano stacjonarnemu systemowi Nintendo 64. Omawianą kompilację przygotowano natomiast wyłącznie z myślą o kieszonkowej konsoli Game Boy Advance.

GBA

Racing Gears Advance
Racing Gears Advance

Wyścigi 17 grudnia 2004

„Racing Gears Advance” należy do gatunku zręcznościowych gier wyścigowych, których akcja ukazana jest z rzutu izometrycznego. Za wyżej wymienioną pozycję odpowiedzialni są panowie z młodej firmy Orbital Media, tworzącej gry z myślą o posiadaczach konsoli Nintendo GameBoy Advance.

GBA

Mario Golf: Advance Tour
Mario Golf: Advance Tour

Sportowe 21 czerwca 2004

Zręcznościowa gra sportowa łącząca rozgrywki w golfa z elementami RPG. Mario Golf: Advance Tour jest pierwszą swego rodzaju grą golfową łączącą w sobie uderzanie piłeczki z elementami RPG. Autorzy nie zawracali sobie głowy realizmem. Zadbali za to o system rozwoju postaci.

GBA

Advance Guardian Heroes
Advance Guardian Heroes

Akcji 14 września 2004

„Advance Guardian Heroes” to stworzona przez grupę Treasure chodzona bijatyka w starym stylu wzbogacona o elementy cRPG. Gra jest kontynuacją fantastycznej przygody z bestsellerowej produkcji „Guardian Heroes” wydanej w 1996 roku na platformę Sega Saturn.

GBA

Popeye: Rush for Spinach
Popeye: Rush for Spinach

Zręcznościowe 24 kwietnia 2005

Platformówka z popularnym Popeye'm w roli głównej. Udajemy się w pościg za wiedźmą, która skradła dla swoich duchów światowe zapasy szpinaku, źródła nadludzkiej siły bohatera.

GBA

Mario Party Advance
Mario Party Advance

Towarzyskie 28 marca 2005

W Mario Party Advance jest pozycją typu party-game, który najlepiej wykorzystywać w grupie osób – połączenie kablowe pozwala na bawienie się przy użyciu dwóch konsol Game Boy Advance.

GBA

Kelly Slater's Pro Surfer
Kelly Slater's Pro Surfer

Sportowe 21 sierpnia 2002

Bliźniacza pozycja, znanej wszystkim fanom jazdy na dekorolce, gry Tony Hawk’s Pro Skater 4, przygotowana przez ten sam duet, co w przypadku THPS4, tj. korporację wydawniczą Aspyr Media i kanadyjskie studio developerskie Beenox. Tematem tej produkcji są karkołomnie i emocjonujące wyczyny wykonywane przy pomocy deski surfingowej.

GBA

Pinball Tycoon
Pinball Tycoon

Zręcznościowe 2 stycznia 2003

Dość klasycznie zrealizowany pinball. Do wyboru cztery różne stoły, które tematycznie związane są z historią Stanów Zjednoczonych. Na uwagę zasługuje rozbudowany multiplayer dla czterech osób.

GBA

Gem Smashers (2003)
Gem Smashers (2003)

Zręcznościowe 1 lipca 2003

Prosta gra zręcznościowo-logiczna, bazująca na zasadach klasycznego "Arkanoida". Zajmujemy się niszczeniem tytułowych kryształów, unikając jednocześnie różnorakich zagrożeń.

GBA

Elf Bowling 1 & 2
Elf Bowling 1 & 2

Zręcznościowe 25 listopada 2005

Elf Bowling 1 & 2 to kompilacja, składająca się z dwóch prostych zręcznościówek. Oba tytuły w dość nietypowy sposób podchodzą do tematu Świąt Bożego Narodzenia.

GBA