Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieGBA
Okładka Mario Party Advance (GBA)

Mario Party Advance GBA

W Mario Party Advance jest pozycją typu party-game, który najlepiej wykorzystywać w grupie osób – połączenie kablowe pozwala na bawienie się przy użyciu dwóch konsol Game Boy Advance.

Towarzyskie | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Mario Party Advance (GBA)

producent: Hudson Soft

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

28marca2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mario Party Advance jest kolejną odsłoną popularnej serii, zapoczątkowanej w 1998 roku na platformie Nintendo 64. Zgodnie z konwencją mamy do czynienia z produktem, który najlepiej wykorzystywać w grupie osób – połączenie kablowe pozwala na bawienie się przy użyciu dwóch konsol Game Boy Advance.

Developerzy przygotowali dla nas ponad sześćdziesiąt mini-gier o odmiennych założeniach. Możemy zatem m.in. spróbować się w siatkówce plażowej, skakać po platformach, pływać łódką, strzelać futbolowe rzuty karne, a nawet układać spadające klocki niczym w Tetris. Oczywiście w wirtualnej rzeczywistości pojawiają się postaci, doskonale znane entuzjastom elektronicznej rozrywki rodem z japońskiej firmy Nintendo. Oprócz tytułowego hydraulika Mario i jego brata Luigi’ego widzimy więc również np. urokliwą Księżniczkę Peach i sympatycznego dinozaura Yoshi’ego.

Naturalnie zadbano o elegancką dwuwymiarową oprawę graficzną, przywodzącą na myśl komiksy i filmy animowane. Ponadto wprowadzono mnóstwo rozmaitych bonusów, które odblokowujemy dzięki zbieranym w trakcie rozgrywki monetom. Intuicyjne sterowanie nie komplikuje zabawy, a zatem użytkownik może skupić się na osiąganiu jak najlepszych wyników i czerpaniu z tego niekwestionowanej przyjemności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Mario Party Advance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Mario Party Advance

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
Coraz więcej wiadomo na temat Mario Party w wersji Wii
Coraz więcej wiadomo na temat Mario Party w wersji Wii

wiadomość18 listopada 2006

Amerykańska premiera konsoli Wii nastąpi już jutro - będzie to zarazem pierwszy z serii regionalnych debiutów owej platformy. Wraz z nową maszyną ze stajni Nintendo światło dzienne ujrzy szereg ciekawych gier, aczkolwiek dopiero w przyszłości nadejdzie prawdziwy ich wysyp. Jednym ze spodziewanych tytułów jest kolejna odsłona Mario Party, o której po raz pierwszy pisaliśmy jedenaście dni temu.

Wii dostanie grę z serii Mario Party

wiadomość7 listopada 2006

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że zbliżający się wielkimi krokami debiut konsoli Wii oznacza w przyszłości wypuszczenie na tę platformę szeregu nowych gier z popularnych serii rodem z korporacji Nintendo. Tak będzie z m.in. cyklem Super Smash Bros. oraz Mario Party. O ile o Super Smash Bros. Brawl już wiedzieliśmy, to o następnej odsłonie MP poinformowano nas dopiero teraz.

Mamma Mia!!! Mario, obchodzi swe dwudzieste (20) urodziny!
Mamma Mia!!! Mario, obchodzi swe dwudzieste (20) urodziny!

wiadomość14 listopada 2005

Najsłynniejsza postać firmy Nintendo, stworzona przez jednego z największych projektantów gier, Pana Shigeru Miyamato (twórca takich pozycji, jak The Legend of Zelda: Ocarina of Time, Paper Mario, Pikmin, Metroid Prime i wielu, wielu innych) narodziła się w roku 1980.