Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweGBAGCNPS2XBOX
Okładka Rocky (GBA)

Rocky

Rocky to bazująca na popularnym filmowym cyklu sportowa bijatyka, za której opracowanie odpowiada firma Rage Software. Gracz kieruje poczynaniami tytułowego boksera lub innych pięściarzy znanych z kinowej serii i uczestniczy w widowiskowych pojedynkach na ringu.

Sportowe | boks | filmy

Okładka Rocky (GBA)

data premiery gry:

14lis2002

GCN PS2 XBOX

17lis2002

GBA

Stan do walki w ringu jako włoski ogier – Rocky Balboa. Gra oparta jest na kanwie wszystkich części kultowej serii filmowej, a Gracz będzie mógł wcielić się nie tylko w postać wykreowaną przez Stallone’a, ale także zagrać jako Apollo Creed, Clubber Lang, Ivan Drago i Tommy "The Machine" Gunn. Każdy z bokserów może pochwalić się indywidualnymi ciosami i stylem walki.

W głównym trybie gry – „movie”, mamy okazje walczyć jako Rocky w kilku różnych jego „wersjach” znanych z poszczególnych odsłon filmu. Zaczniemy trenować jako mało doświadczony bokser pod okiem trenera Mickey’ego, by ostatecznie walczyć o pas mistrza świata. Grając w trybie „movie” odkryjemy pozostałe postacie, a przyjdzie nam w sumie walczyć w z ok. 20-toma przeciwnikami, z nazwisk, których będziemy mogli skorzystać w dwóch pozostałych trybach – „Knockout Tournament” i „Exhibition Bout”. Rocky realistycznie prezentuje walkę na ekranie, głównie w kwestii animacji, oraz siniaków, opuchnięć itp. Ciosy to standardowy, choć szeroki zestaw bokserskich ciosów plus specjalne cios dla każdej z postaci. Gracz może także skorzystać z rozbudowanej sekcji treningowej, gdzie doszlifuje swoje umiejętności pod okiem wspomnianego trenera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena gry 4,3 / 10 na podstawie 359 ocen czytelników.

Wymagania wiekowe Rocky

12+

Wymagania sprzętowe Rocky

Game Boy Advance

Game Boy Advance

Wykorzystuje: link-kabel

Rocky Balboa wyjdzie na ring w 2007 roku
Rocky Balboa wyjdzie na ring w 2007 roku

wiadomość14 grudnia 2006

Widzieliśmy już kilka gier konsolowych, nawiązujących do głośnych filmowych przygód boksera imieniem Rocky Balboa – jednej z dwóch najsłynniejszych (obok Johna Rambo) kreacji aktorskich Sylvestra Stallone'a. Teraz korporacja Ubisoft Entertainment szykuje kolejny elektroniczno-rozrywkowy produkt, związany ze wspomnianym pięściarzem. Zbliża się bowiem premiera filmu pt. Rocky Balboa.

GCN
PS2
XBOX
GBA