Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS2GCNXBOXGBA
Okładka Rocky (PS2)
OkładkaRocky (PS2)

Rocky

Rocky to bazująca na popularnym filmowym cyklu sportowa bijatyka, za której opracowanie odpowiada firma Rage Software. Gracz kieruje poczynaniami tytułowego boksera lub innych pięściarzy znanych z kinowej serii i uczestniczy w widowiskowych pojedynkach na ringu.

Sportowe | boks | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rocky Premiera

14lis2002

GCN PS2 XBOX

17lis2002

GBA

producent: Rage Software wydawca: Rage Software wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Stan do walki w ringu jako włoski ogier – Rocky Balboa. Gra oparta jest na kanwie wszystkich części kultowej serii filmowej, a Gracz będzie mógł wcielić się nie tylko w postać wykreowaną przez Stallone’a, ale także zagrać jako Apollo Creed, Clubber Lang, Ivan Drago i Tommy "The Machine" Gunn. Każdy z bokserów może pochwalić się indywidualnymi ciosami i stylem walki.

W głównym trybie gry – „movie”, mamy okazje walczyć jako Rocky w kilku różnych jego „wersjach” znanych z poszczególnych odsłon filmu. Zaczniemy trenować jako mało doświadczony bokser pod okiem trenera Mickey’ego, by ostatecznie walczyć o pas mistrza świata. Grając w trybie „movie” odkryjemy pozostałe postacie, a przyjdzie nam w sumie walczyć w z ok. 20-toma przeciwnikami, z nazwisk, których będziemy mogli skorzystać w dwóch pozostałych trybach – „Knockout Tournament” i „Exhibition Bout”. Rocky realistycznie prezentuje walkę na ekranie, głównie w kwestii animacji, oraz siniaków, opuchnięć itp. Ciosy to standardowy, choć szeroki zestaw bokserskich ciosów plus specjalne cios dla każdej z postaci. Gracz może także skorzystać z rozbudowanej sekcji treningowej, gdzie doszlifuje swoje umiejętności pod okiem wspomnianego trenera.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 392 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Rocky: 12+

Rocky Wymagania sprzętowe

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
GCN
PS2
XBOX
GBA