Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS2XBOX
Okładka Fight Night 2004 (PS2)
OkładkaFight Night 2004 (PS2)

Fight Night 2004

Pierwsza symulacja boksu od EA Sports. Gra charakteryzuje się realistycznym przebiegm walk, na uwagę zasługuje również innowacyjne sterowanie (wyłącznie przy użyciu gałek analogowych).

Sportowe | boks | na 2 osoby

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fight Night 2004 Premiera

5kwi2004

PS2 XBOX

Gry podobne do Fight Night 2004

Fight Night Round 3

Rocky

Mike Tyson Heavyweight Boxing

„Fight Night 2004” to kolejna symulacja boksu stworzona przez EA Sports, poprzednio wydawane przez firmę tytuły nosiły nazwę „Knockout Kings”.

W przeciwieństwie do wielu innych pozycji traktujących o tematyce boksu „Fight Night” jest niezwykle realistycznie oddaną symulacją. Jedna z podstawowych innowacji to całkowite zrezygnowanie z tradycyjnych klawiszy. Prowadzony przez gracza bokser jest sterowany wyłącznie przy użyciu gałek analogowych. System zwie się Total Punch Control a cała zabawa polega na odpowiednim manewrowaniu samymi gałkami co bezpośrednio przekłada się na ruchy boksera. Lewa gałka odpowiada za poruszanie się na ringu a prawa za wyprowadzanie ciosów i blokowanie nadchodzących ataków. Efekt końcowy jest taki, iż nie tylko wprowadza to do rozgrywki nieco świeżości, ale i zwiększa automatycznie jej poziom trudności. Gracz musi poświęcić wiele godzin na intensywne treningi, aby z powodzeniem móc stanąć do najcięższych walk. Sporo zależy też od możliwości i doświadczenia aktualnie prowadzonej postaci.

Kluczowy punkt programu stanowi oczywiście rozbudowana kariera. Gracz może wybrać jednego z gotowych bokserów bądź też stworzyć własnego od podstaw. Ten drugi wariant jest znacznie ciekawszy, można bowiem na bieżąco obserwować jego postępy. Tych, którzy wedle własnych upodobań lubią zmieniać wygląd prowadzonej postaci ucieszy zapewne opcja kupowania nowych elementów stroju czy na przykład rękawic.

Oprawa wizualna gry jest bardzo szczegółowa. Przykładowo, odniesione przez boksera obrażenia można zaobserwować na jego twarzy i ciele. Zadbano również o realistyczną animację znajdujących się na ringu postaci, tyczy się to zarówno ich ruchów w trakcie walki, jak i wizualizacji upadków w przypadku nokautu. Otoczenie ringu jest dość zróżnicowane, co ciekawe, gracz może ustalać niektóre szczegóły jego wyglądu. Wśród dostępnych opcji jest na przykład wykupienie pokazu fajerwerków czy opłacenie wiwatującej publiczności. Na oprawę dźwiękową składają się realistycznie oddane odgłosy walki oraz hip-hopowy soundtrack. W grze pojawiają się utwory takich wykonawców jak Lil Scrappy, Puff Daddy czy Stat Quo.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 196 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Fight Night 2004

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Fight Night 2004 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Network Adaptor
PS2
XBOX