Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDSGBA
Okładka Elf Bowling 1 & 2 (NDS)
OkładkaElf Bowling 1 & 2 (NDS)

Elf Bowling 1 & 2

Elf Bowling 1 & 2 to kompilacja, składająca się z dwóch prostych zręcznościówek. Oba tytuły w dość nietypowy sposób podchodzą do tematu Świąt Bożego Narodzenia.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Elf Bowling 1 & 2 Premiera

25lis2005

GBA

1gru2005

NDS

Elf Bowling 1 & 2 to kompilacja, składająca się z dwóch prostych zręcznościówek. Oba tytuły w dość nietypowy sposób podchodzą do tematu Świąt Bożego Narodzenia.

Mikołaj ma już dość. Po tym, jak podlegające mu elfy znowu nie wywiązały się z powierzonych im zadań i rozpoczęły bunt, tęgi pan w czerwonym kubraku postanowił, że da im srogą nauczkę. Tak przedstawia się fabuła gry Elf Bowling, która w 1999 roku zadebiutowała na komputerach osobistych jako freeware. Po kilku latach jej twórcy przenieśli tytuł na przenośne konsole Nintendo.

Rozgrywka jest zbliżona zasadami do kręgli. Z tą różnicą, że naszym celem są odziane w zielone stroje elfy, a nie martwe przedmioty. Po oczyszczeniu planszy ze wszystkich pomocników Mikołaja przechodzimy do następnej rundy pojedynku, który toczymy ze Sztuczną Inteligencją lub którymś ze swoich znajomych.

Diametralnie inny gameplay zaserwowano w Elf Bowling 2. Tym razem nie mamy już do czynienia z wariacją na temat bowlingu, lecz ze swobodną adaptacją dyscypliny, jaką jest curling. Złapane przez nas elfy wystrzeliwujemy z siłą adekwatną do naszych zamierzeń. Zadanie polega na takim wyrzuceniu irytujących osobników, by zatrzymały się one za linią 100, 200 lub 300 punktów. Dopuszczalne jest oczywiście przesuwanie zarówno własnych „pionków”, jak też podwładnych oponenta. Opanowanie sterowania jest banalnie proste i już po kilku chwilach jesteśmy w stanie nawiązać równorzędną walkę z przeciwnikiem.

Obie produkcje prezentują dwuwymiarową oprawę audiowizualną, ubogą w nowoczesne efekty. Uświadczymy tutaj kolorowe postacie i tła, zaimportowane wprost z pecetowego prototypu.

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Elf Bowling 1 & 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

GBA
NDS