Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry wieloosobowe wykorzystujące gorące krzesło Wii

W trybie gorącego krzesła (ang. hot seat), podobnie jak w przypadku wspólnego czy podzielonego ekranu, rozgrywka toczy się lokalnie, na jednej konsoli lub komputerze. Dwoje lub więcej graczy nie bierze udziału w zabawie równocześnie, lecz naprzemiennie – w turach. Ta forma multiplayera występuje najczęściej w turowych grach strategicznych (np. Worms, Heroes of Might and Magic), karcianych, planszowych itp.

The Last Bounty Hunter
The Last Bounty Hunter

Zręcznościowe 16 czerwca 2008

Klasyczna zręcznościowa gra rail shooter, z akcją rozgrywającą się na Dzikim Zachodzie. Jak wiele innych popularnych przedstawicieli gatunku z lat 90. tytuł wykorzystuje technologię full motion video, a więc autentyczny aktorski materiał filmowy, na którym pojawiają się cele do eliminacji.

Wii

You don't know Jack
You don't know Jack

Towarzyskie 8 lutego 2011

You don't know Jack to gra towarzyska wyprodukowana przez studio Jellyvision przy współpracy z Iron Galaxy Studios. Gracz wciela się w rolę uczestnika zwariowanego teleturnieju i odpowiada na szereg dziwacznych, podchwytliwych a nierzadko również absurdalnych pytań z zakresu szeroko pojmowanej wiedzy o świecie.

Wii

Dokapon Kingdom
Dokapon Kingdom

RPG 14 października 2008

Dokapon Kingdom to połączenie gry cRPG oraz planszówki. Akcja toczy się w fantastycznym królestwie, które zmaga się z inwazją potworów. Król obiecuje śmiałkom bogactwa i rękę swojej córki – księżniczki Penny, jeśli zdołają uporać się z monstrami. Tytuł wyprodukowany został przez studio Sting.

Wii

Andrew Lloyd Webber Musicals: Sing & Dance
Andrew Lloyd Webber Musicals: Sing & Dance

Towarzyskie 14 września 2012

Andrew Lloyd Webber Musicals: Sing & Dance to gra muzyczno-taneczna, wyprodukowana przez studio Tubby Games z myślą o miłośnikach musicali. Gracze mogą sprawdzić swoje umiejętności wokalne i taneczne wykonując 32 przeboje słynnego, brytyjskiego kompozytora. W zabawie mogą uczestniczyć maksymalnie cztery osoby.

Wii

Cabela's Monster Buck Hunter
Cabela's Monster Buck Hunter

Akcji 25 marca 2010

Cabela's Monster Buck Hunter to utrzymana w łowieckich klimatach zręcznościowa strzelanina z rodzaju „celowniczków”, za której powstanie odpowiada zespół deweloperski studia Fun Labs. Gracze mają okazję sprawdzić swój refleks i celne oko strzelając do wirtualnych zwierząt na 24 łowiskach zlokalizowanych w różnych częściach Stanów Zjednoczonych.

Wii

Truth or Lies
Truth or Lies

Towarzyskie 19 listopada 2010

Truth or Lies jest grą towarzyską, stworzoną przez amerykańską firmę Imagination International Corporation. Gracze mają okazję wziąć udział w zabawie przypominającej telewizyjne show, którego uczestniczy muszą odpowiadać na rozmaite pytania, a algorytmy sztucznej inteligencji analizują ich głos pod kątem prawdomówności lub kłamstwa.

Wii

Remington Super Slam Hunting: North America
Remington Super Slam Hunting: North America

Akcji 15 listopada 2010

Pierwsza odsłona serii zręcznościowych strzelanin łowieckich z rodzaju „celowniczków” autorstwa zespołu deweloperskiego Jack of All Games. Gracze mogą wziąć udział w wirtualnym polowaniu na dzikie zwierzęta zamieszkujące tereny Ameryki Północnej. Tytuł korzysta z oficjalnej licencji firmy Remington, co pozwoliło twórcom na wierne odwzorowanie modeli broni i sprzętu myśliwskiego.

Wii

Cabela's African Adventures
Cabela's African Adventures

Akcji 15 października 2013

Kolejna pozycja z gatunku łowieckich gier firmowanych logiem amerykańskiej sieci sklepów z ekwipunkiem dla myśliwych. Zgodnie z tytułem, w Cabela’s African Adventures bierzemy udział w wirtualnym polowaniu na najpopularniejsze okazy żyjące na afrykańskich terenach.

Wii

Just Dance Kids 2014
Just Dance Kids 2014

Towarzyskie 22 października 2013

Just Dance Kids 2014 to gra rytmiczno-taneczna wyprodukowana przez studio Land Ho! z myślą o najmłodszych odbiorcach. Gracze mają okazję wykonać układy choreograficzne do 30 popularnych utworów muzyki pop i rock'n'roll. Gra bazuje na wykorzystaniu możliwości kontrolerów ruchowych.

Wii

Just Dance Kids 2
Just Dance Kids 2

Towarzyskie 25 października 2011

Druga odsłona dziecięcego sub-cyklu serii Just Dance. Mali gracze mogą wykazać się wyczuciem rytmu i zdolnościami tanecznymi, wykonując układy choreograficzne do 40 popularnych utworów muzyki popularnej. Rozgrywka bazuje na wykorzystaniu kontrolerów ruchowych i pozwala na zabawę w trybie jedno lub wieloosobowym.

Wii

Wipeout: Create & Crash
Wipeout: Create & Crash

Towarzyskie 15 października 2013

Bazująca na licencji popularnego show telewizyjnego Wipeout (Wymiatacze) gra zręcznościowa, zaprojektowana z myślą o towarzyskiej rywalizacji. Zadaniem graczy jest pokonać tor przeszkód w czasie krótszym od konkurentów. Tytuł wyprodukowany został przez studio Behaviour Interactive przy wsparciu wydawniczym koncernu Activision.

Wii

Scene it?: Twilight
Scene it?: Twilight

Towarzyskie 24 listopada 2009

Scene it?: Twilight to interaktywny quiz, adresowany do miłośników filmu Zmierzch. Gracze mają okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat fabuły, bohaterów, miejsc i rozmaitych faktów związanych z wyreżyserowanym przez Catherine Hardwicke obrazem. Deweloperzy ze studia Screenlife przygotowali kilkaset pytań, w tym wiele wzbogaconych o materiały audio-wizualne.

Wii

Boot Camp Academy
Boot Camp Academy

Zręcznościowe 11 maja 2010

Boot Camp Academy to zestaw zręcznościowych mini-gierek, autorstwa studia deweloperskiego Zoo Games. Gracze mają okazję wcielić się w rolę wojskowego rekruta i przejść „szkolenie” obejmujące m.in. skoki spadochronowe i wyścigi terenówką, ale także robienie pompek czy zmywanie naczyń. Rozgrywka umożliwia zabawę wieloosobową z udziałem maksymalnie czterech uczestników.

Wii

Cabela's Adventure Camp
Cabela's Adventure Camp

Zręcznościowe 1 listopada 2011

Cabela's Adventure Camp to zestaw ośmiu zręcznościowych mini-gierek przeznaczonych do zabawy z wykorzystaniem kontrolerów ruchowych. Motywem przewodnim gry wyprodukowanej przez studio Cauldron są atrakcje wakacyjnego obozu. Gracze mogą sprawdzić się w takich konkurencjach jak jazda terenowa rowerem, strzelanie do rzutków czy kajakarstwo górskie.

Wii

Hasbro Family Game Night 2
Hasbro Family Game Night 2

Towarzyskie 26 października 2009

Hasbro Family Game Night 2 to gra towarzyska będąca adaptacją telewizyjnego show. Gracze mogą stanąć do rywalizacji w konkurencjach inspirowanych popularnymi planszówkami firmy Hasbro (m.in. Monopoly, Operacja, Clue i Pictureka). Tytuł wyprodukowany został przez studio deweloperskie EA Bright Light.

Wii

Minute to Win It
Minute to Win It

Zręcznościowe 18 października 2011

Minute to Win It jest adaptacją popularnego telewizyjnego show, znanego polskim widzom jako „Milion w Minutę”. By sięgnąć po wirtualną wygraną, gracze muszą sprostać 10 zręcznościowym konkurencjom o zróżnicowanym stopniu trudności. Na wykonanie każdego zadania mają zaledwie 60 sekund.

Wii