Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS3WiiX360
Okładka Truth or Lies (PS3)

Truth or Lies

Truth or Lies jest grą towarzyską, stworzoną przez amerykańską firmę Imagination International Corporation.

Towarzyskie

Okładka Truth or Lies (PS3)

data premiery gry:

19lis2010

X360 PS3 Wii

Truth or Lies to projekt deweloperów firmy Imagination International Corporation, która na co dzień specjalizuje się w grach planszowych (Beat the Parents, Battle of the Sexes) oraz przeznaczonych do użytku z odtwarzaczami DVD (Deal or No Deal, Pirates of the Caribbean, Press Your Luck).

Gra zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o zabawie wieloosobowej. W tryb party mode uczestnicy (maksymalnie 8) odpowiadają na losowo dobierane pytania z puli 3 tysięcy przygotowanych i posegregowanych przez twórców w kilka kategorii różniących się m.in. stopniem intymności (niektóre zarezerwowane są wyłącznie dla osób dorosłych). Z kolei w trybie hot seat (gorące krzesło) gracz odpowiada na dowolne pytania zadane przez pozostałych uczestników.

Zabawa polega na tym, aby dać się przyłapać na kłamstwie. Algorytmy komputerowej sztucznej inteligencji monitorują głos pod kątem zmian intonacji, rytmu, głośności, wyrazistości i innych elementów mogących wskazać, że gracz mija się z prawdą. Uzyskany wynik opatrzony jest komentarzem lektora.

Truth or Lies odznacza się prostą oprawą audio-wizualną. Sposób prezentacji pytań przypomina teleturnieje. Do zabawy wymagany jest mikrofon kompatybilny z konsolą (oferowany również w zestawie z grą).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   gorące krzesło     Liczba graczy: 1-8  

Gry podobne do Truth or Lies

Klasyfikacja PEGI Truth or Lies

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Truth or Lies

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • mikrofon
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • mikrofon
Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • mikrofon
X360
PS3
Wii