Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskie3DSX360WiiUWii
Okładka Wipeout: Create & Crash (3DS)
OkładkaWipeout: Create & Crash (3DS)

Wipeout: Create & Crash

Bazująca na licencji popularnego show telewizyjnego Wipeout (Wymiatacze) gra zręcznościowa, zaprojektowana z myślą o towarzyskiej rywalizacji. Zadaniem graczy jest pokonać tor przeszkód w czasie krótszym od konkurentów.

Towarzyskie | teleturnieje | elementy zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wipeout: Create & Crash Premiera

15paź2013

X360 WiiU Wii 3DS

Wipeout: Create & Crash jest czwartą odsłoną cyklu casualowych zręcznościówek na licencji popularnego show amerykańskiej telewizji abc – Wipeout (jego polska wersja emitowana była pod tytułem Wymiatacze). Dewelopingiem gry ponownie zajęło się studio Behaviour Interactive na zlecenie koncernu Activision.

Gracze mają okazję wcielić się w role uczestników telewizyjnego show i stanąć do rywalizacji na zwariowanych torach przeszkód. Celem zawodników jest na ogół jak najszybsze dotarcie do mety, co skutecznie utrudniają liczne przeszkody i pułapki. Rozgrywka pozwala na rywalizację z czasem, komputerową sztuczną inteligencją lub żywymi przeciwnikami.

Tym, co wyróżnia Wipeout: Create & Crash na tle wcześniejszych gier z serii Wipeout jest całkowicie nowy edytor. Pozwala on na dużą swobodę w projektowaniu nowych torów przeszkód, na których można później rywalizować ze znajomymi.

Twórcy Wipeout: Create & Crash pokusili się także o kilka innych nowości. W grze dostępne są nowe postaci, w tym Patty Popstar i Zombie Zed. Przygotowano również kilka nowych torów tematycznych jak Prehistoric Panic (z dinozaurami) czy Wipeout's Ahoy.

Oprawa wizualna Wipeout: Create & Crash nie odbiega jakością wykonania od wcześniejszych gier z cyklu. Trójwymiarowa oprawa wizualna zwraca uwagę intensywną kolorystyką oraz komicznymi sylwetkami bohaterów. Oprawę dźwiękową stanowią motywy muzyczne doskonale znane fanom telewizyjnego pierwowzoru.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Wymagania wiekowe Wipeout: Create & Crash: Odpowiednia dla każdego wieku.

Wipeout: Create & Crash Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Kinect
X360
WiiU
Wii
3DS