Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWii
Okładka Game Party (Wii)

Game Party Wii

Gra typu party game, dzięki której bawimy się w rzutki, czy decydujemy się odmianę hokeja stołowego. Całość stawia na wykorzystanie unikalnych możliwości kontrolera konsoli Wii.

Towarzyskie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Game Party (Wii)

producent: Midway Games

wydawca: Midway Games

wydawca PL: CDP

Pomoc techniczna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

27listopada2007

21lutego2008

pudełko PL

Game Party jest zestawem składającym się z kilku różnych mini-gier, stworzonych w głównej mierze do zabawy w szerszym gronie. Produkt ten w bardzo dużym stopniu nawiązuje do gier Wii Play oraz Wii Sports, cechując się prostymi założeniami rozgrywki oraz w znacznym stopniu wykorzystując Wii-pilota. Z oczywistych względów konsola firmy Nintendo jest jedyną platformą docelową dla omawianej gry.

W opisywanym zestawie w sumie zawartych zostało siedem różnych mini-gier. Lista dostępnych atrakcji obejmuje między innymi popularne rzutki, hokej stołowy, czy grę typu shuffleboard, w której po drewnianym stole przesuwamy specjalnie wyznaczone do tego celu krążki. Warto też dodać, iż do każdej z mini-gier przyporządkowana została specyficzna lokacja.

Jak już zostało powiedziane, duży nacisk położono na wykorzystanie innowacyjnych możliwości kontrolera konsoli Wii. Wszystkie mini-gry oferują krótkie samouczki, ukazujące ruchy, jakie należy w danym momencie wykonywać. Dużą rolę odgrywa precyzja podejmowanych działań, choć niekiedy trzeba się też wykazać sporą zręcznością.

Oferowane mini-gry pozwalają naturalnie na zabawę z przyjaciółmi. Maksymalnie w rozgrywkach może uczestniczyć czterech graczy. Zawodnicy mogą ponadto łączyć się w drużyny. Na uwagę zasługuje też opcja monitorowania aktualnych osiągnięć, które następnie wyświetlane są w specjalnie wyznaczonych do tego celu tabelach. Pozwala to na porównywanie swoich umiejętności z wynikami innych graczy.

Oprawa wizualna Game Party jest stosunkowo uproszczona. Warto jednak wspomnieć o opcji, dzięki której wybiera się wygląd sterowanego przez siebie zawodnika. Do dyspozycji gracza oddano 175 różnych postaci. 125 skórek zawodników dostępnych jest już na starcie, a kolejnych 50 trzeba sobie dopiero odblokować.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,90 PLN

Gry podobne do Game Party

Klasyfikacja PEGI Game Party

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.