Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWii
Okładka Game Party (Wii)
OkładkaGame Party (Wii)

Game Party Wii

Gra typu party game, dzięki której bawimy się w rzutki, czy decydujemy się odmianę hokeja stołowego. Całość stawia na wykorzystanie unikalnych możliwości kontrolera konsoli Wii.

Towarzyskie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Game Party Premiera Wii

27listopada2007

pudełko PL

21lutego2008

producent: Midway Games wydawca: Midway Games wydawca PL: CD Projekt S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Game Party

Wii Sports

Wii Fit

Mario Party 8

Game Party jest zestawem składającym się z kilku różnych mini-gier, stworzonych w głównej mierze do zabawy w szerszym gronie. Produkt ten w bardzo dużym stopniu nawiązuje do gier Wii Play oraz Wii Sports, cechując się prostymi założeniami rozgrywki oraz w znacznym stopniu wykorzystując Wii-pilota. Z oczywistych względów konsola firmy Nintendo jest jedyną platformą docelową dla omawianej gry.

W opisywanym zestawie w sumie zawartych zostało siedem różnych mini-gier. Lista dostępnych atrakcji obejmuje między innymi popularne rzutki, hokej stołowy, czy grę typu shuffleboard, w której po drewnianym stole przesuwamy specjalnie wyznaczone do tego celu krążki. Warto też dodać, iż do każdej z mini-gier przyporządkowana została specyficzna lokacja.

Jak już zostało powiedziane, duży nacisk położono na wykorzystanie innowacyjnych możliwości kontrolera konsoli Wii. Wszystkie mini-gry oferują krótkie samouczki, ukazujące ruchy, jakie należy w danym momencie wykonywać. Dużą rolę odgrywa precyzja podejmowanych działań, choć niekiedy trzeba się też wykazać sporą zręcznością.

Oferowane mini-gry pozwalają naturalnie na zabawę z przyjaciółmi. Maksymalnie w rozgrywkach może uczestniczyć czterech graczy. Zawodnicy mogą ponadto łączyć się w drużyny. Na uwagę zasługuje też opcja monitorowania aktualnych osiągnięć, które następnie wyświetlane są w specjalnie wyznaczonych do tego celu tabelach. Pozwala to na porównywanie swoich umiejętności z wynikami innych graczy.

Oprawa wizualna Game Party jest stosunkowo uproszczona. Warto jednak wspomnieć o opcji, dzięki której wybiera się wygląd sterowanego przez siebie zawodnika. Do dyspozycji gracza oddano 175 różnych postaci. 125 skórek zawodników dostępnych jest już na starcie, a kolejnych 50 trzeba sobie dopiero odblokować.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Game Party cena w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Game Party

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.