Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry wieloosobowe wykorzystujące gorące krzesło WiiU

W trybie gorącego krzesła (ang. hot seat), podobnie jak w przypadku wspólnego czy podzielonego ekranu, rozgrywka toczy się lokalnie, na jednej konsoli lub komputerze. Dwoje lub więcej graczy nie bierze udziału w zabawie równocześnie, lecz naprzemiennie – w turach. Ta forma multiplayera występuje najczęściej w turowych grach strategicznych (np. Worms, Heroes of Might and Magic), karcianych, planszowych itp.

Wipeout: Create & Crash
Wipeout: Create & Crash

Towarzyskie 15 października 2013

Bazująca na licencji popularnego show telewizyjnego Wipeout (Wymiatacze) gra zręcznościowa, zaprojektowana z myślą o towarzyskiej rywalizacji. Zadaniem graczy jest pokonać tor przeszkód w czasie krótszym od konkurentów. Tytuł wyprodukowany został przez studio Behaviour Interactive przy wsparciu wydawniczym koncernu Activision.

WiiU

Sports Connection
Sports Connection

Zręcznościowe 18 listopada 2012

Zestaw zręcznościowych minigier sportowych, przygotowanych z myślą o całej rodzinie. W czasie zabawy weźmiemy udział, między innymi, w rozgrywkach baseballowych, partiach golfa lub tenisa, a także meczach piłkarskich. Wszystkie gry wykorzystują unikalne możliwości jakie daje gamepad Wii U.

WiiU

Rabbids Land
Rabbids Land

Zręcznościowe 18 listopada 2012

Zestaw ponad 20 zręcznościowych mini gier, które stworzono z myślą o zabawie w gronie przyjaciół i rodziny. Głównymi bohaterami produkcji są psotliwe króliki, od lat będące maskotkami serii Rabbids. Gra wykorzystuje możliwości gamepada konsoli Wii U i oferuje unikalne możliwości zabawy wieloosobowej.

WiiU

Taiko no Tatsujin: Wii U Version
Taiko no Tatsujin: Wii U Version

Zręcznościowe 21 listopada 2013

Nowa odsłona popularnego w Japonii cyklu gier muzycznych, w których gracze uderzają w rytm muzyki w wirtualne bębny taiko. Tytuł jest pierwszym reprezentantem serii na konsoli Wii U i posiada bogatą bibliotekę ponad 70 licencjonowanych utworów, pochodzących z anime, gier, serialów oraz filmów popularnych w Kraju Kwitnącej Wiśni

WiiU

Taiko no Tatsujin: Tokumori!
Taiko no Tatsujin: Tokumori!

Zręcznościowe 20 listopada 2014

Druga odsłona popularnej w Japonii serii Taiko no Tatsujin, która zawitała na konsolę Wii U. Taiko no Tatsujin: Tokumori! to klasyczna gra muzyczna, w której w rytm muzyki uderzamy w wirtualne bębny taiko. Produkcja posiada bibliotekę ponad 100 licencjonowanych utworów.

WiiU

Game Party Champions
Game Party Champions

Towarzyskie 13 listopada 2012

Kolejna odsłona casualowej serii mini-gierek stworzona po raz pierwszy z myślą o konsoli Nintendo Wii U. Bierzemy udział wspólnie ze znajomymi lub rodziną w różnych konkurencjach mających na celu wyłonienie prawdziwego mistrza imprezy. Wśród nich znajduje się, między innymi, cymbergaj czy rzucanie piłką do kosza.

WiiU

Just Dance Kids 2014
Just Dance Kids 2014

Towarzyskie 22 października 2013

Just Dance Kids 2014 to gra rytmiczno-taneczna wyprodukowana przez studio Land Ho! z myślą o najmłodszych odbiorcach. Gracze mają okazję wykonać układy choreograficzne do 30 popularnych utworów muzyki pop i rock'n'roll. Gra bazuje na wykorzystaniu możliwości kontrolerów ruchowych.

WiiU

Astral Breakers
Astral Breakers

Zręcznościowe 6 sierpnia 2015

Opracowana przez studio Intropy Games gra logiczna, nawiązująca w swych założeniach do nieśmiertelnego Tetrisa. W Astral Breakers zamiast spadających z góry ekranu kolorowych klocków mamy jednak różnobarwne kule, które, analogicznie jak w hicie sprzed lat, musimy układać w taki sposób, aby jak najwolniej zapełniać planszę i tym samym zdobywać kolejne punkty. Produkcja zawiera pełnoprawny tryb rozgrywki jednoosobowej i oferuje możliwość zabawy w trybie kooperacji, jednak kwintesencję gry stanowi rywalizacja z innymi graczami, którą wygrywa ten, kto pierwszy zdobędzie wymaganą liczbę punktów. Ciekawym urozmaiceniem jest możliwość dobierania własnego tła dla poszczególnych plansz. Do wyboru mamy dwanaście opcji reprezentujących znaki zodiaku. Mamy jednak również możliwość wykreowania własnej astralnej kombinacji.

WiiU

Stern Pinball Arcade
Stern Pinball Arcade

Zręcznościowe prace wstrzymane

Gra zręcznościowa typu pinball, która stara się wskrzesić ducha klasycznych automatów flipperowych, produkowanych przez amerykańską firmę Stern od 1977 roku. Za jej stworzenie odpowiada doświadczony zespół FarSight Studios – deweloperom udało się wiernie odwzorować poszczególne stoły na podstawie salonowych pierwowzorów, a także wyposażyć je w ROM-y bazujące na oryginalnym kodzie. Do dyspozycji graczy oddano też szczegółowe instrukcje. Pod względem mechaniki opisywana produkcja nie odbiega od innych przedstawicieli gatunku – gracz musi zatem jak najdłużej utrzymać metalową bilę na stole poprzez odbijanie jej mechanicznymi łapkami. Choć celem zabawy jest uzyskanie najwyższego wyniku punktowego, kluczem do sukcesu jest także wykonywanie określonych zadań wymagających na przykład trafiania we wskazane rampy i bumpery. W darmowej wersji Stern Pinball Arcade zaimplementowano jeden stół o nazwie Mary Shelley’s Frankenstein – pozostałe są dostępne w formie płatnych DLC. Oprócz szerokiej gamy trybów dla pojedynczego gracza, tytuł oferuje możliwość stoczenia pojedynku w lokalnym multiplayerze. Całość charakteryzuje się przyzwoitej jakości, choć nieco oldskulową oprawą graficzną. Wrażenie robi jednak wysoki poziom realizmu rozgrywki, gwarantowany przez zaawansowany system fizyczny.

WiiU

Star Wars Pinball (2013)
Star Wars Pinball (2013)

Zręcznościowe 11 maja 2013

Pinball stworzony przez firmę Zen Studios. Gra zawiera stoły inspirowane filmami, komiksami, grami i serialami z uniwersum Star Wars. W trakcie rozgrywki usłyszymy oryginalne filmowe efekty dźwiękowe, a także próbki głosów bohaterów. Zabawę na poszczególnych fliperach dodatkowo uatrakcyjniają minigry oraz animacje postaci i obiektów.

WiiU