Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiU
Okładka Sports Connection (WiiU)

Sports Connection WiiU

Zestaw zręcznościowych minigier sportowych, przygotowanych z myślą o całej rodzinie. W czasie zabawy weźmiemy udział, między innymi, w rozgrywkach baseballowych, partiach golfa lub tenisa, a także meczach piłkarskich.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii U
Okładka Sports Connection (WiiU)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WiiU:

18listopada2012

30listopada2012

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sports Connection to zestaw prostych i łatwych do oponowania zręcznościowych minigier, przeznaczonych do zabawy w gronie rodziny lub przyjaciół. Producentem tytułu jest Ubisoft, mające spore doświadczenie z grami podobnymi do Sports Connection. Francuska firma od lat tworzy bowiem casualowe produkcje familijne i muzyczne, które trafiają na najważniejsze platformy sprzętowe.

Rozpoczynając rozgrywkę wybieramy jedną z wielu dostępnych minigier. We wszystkich wcielimy się w zawodnika specjalizującego się w danej dyscyplinie sportowej, którymi są, między innymi, piłka nożna, football amerykański, baseball, tenis, wyścigi gokartów czy golf. Chociaż możemy bawić się sami i rywalizować z komputerowym AI, gry stworzone zostały z myślą o wielu osobach (maksymalnie pięciu) i najlepiej sprawdzają się w towarzystwie rodziny oraz znajomych. Sports Connection korzysta ze sterowania za pomocą standardowych wiilotowi oraz specjalnego gamepada Wii U, wyposażonego we własny ekran. Warto zaznaczyć, że osoba trzymająca w ręku pada otrzymuje w niektórych grach unikalne przywileje. W czasie partii footballowej kieruje zawodnikami, stojącymi na drodze drugiego gracza. Podczas meczu baseballowego rzuca natomiast piłkę, odbijanych przez drugą osobę wcielającą się w pałkarza. Dzięki padowi możemy też np. decydować o kierunku i szybkości lotu wystrzelonych piłek tenisowych, których odbicie należy do trzymających willota towarzyszy.

Oprawa graficzna tytułu jest stosunkowo prosta i kreskówkowa, nie zaskakuje tym samym żadnymi fajerwerkami i kompleksowymi efektami specjalnymi. Wirtualnymi zawodnikami są awatary, które tworzymy w czasie ustawiania profilu na konsoli.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran   / wspólny ekran   / gorące krzesło     Liczba graczy: 1-5  

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Gry podobne do Sports Connection

Klasyfikacja PEGI Sports Connection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
ZombiU, Rayman Legends i inne. Ubisoft ujawnia swoje plany wydawnicze dotyczące Wii U
ZombiU, Rayman Legends i inne. Ubisoft ujawnia swoje plany wydawnicze dotyczące Wii U

wiadomość5 czerwca 2012

Firma Ubisoft, jeden z największych wydawców na świecie, poinformował podczas swojej konferencji na targach Electronic Entertainment Expo 2012 o swoich planach wydawniczych dotyczących Wii U. Francuzi nie mają zamiaru zignorować nadchodzącej konsoli Nintendo i mocno inwestują w tytuły na tę platformę.