Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry wieloosobowe wykorzystujące gorące krzesło PS Vita

W trybie gorącego krzesła (ang. hot seat), podobnie jak w przypadku wspólnego czy podzielonego ekranu, rozgrywka toczy się lokalnie, na jednej konsoli lub komputerze. Dwoje lub więcej graczy nie bierze udziału w zabawie równocześnie, lecz naprzemiennie – w turach. Ta forma multiplayera występuje najczęściej w turowych grach strategicznych (np. Worms, Heroes of Might and Magic), karcianych, planszowych itp.

Talisman: Digital Edition
Talisman: Digital Edition

Towarzyskie 7 lipca 2017

Zaprojektowana głównie z myślą o zabawie w trybie wieloosobowym gra strategiczna, stanowiąca komputerową adaptację kultowej planszówki Talisman: Revised Fourth Edition (w Polsce znanej pod tytułem jako Talisman: Magia i miecz). Produkcją i wydaniem Talisman: Digital Edition zajęło się brytyjskie studio Nomad Games przy współpracy z firmą Games Workshop. Akcja gry osadzona została w realiach fantasy, a osią fabuły są poszukiwania artefaktu Crown of Command, którego właściciel może pokonać każdego wroga i stać się władcą świata. Mechanika rozgrywki stanowi wierną kopię reguł planszówki. Do dyspozycji graczy oddano 14 grywalnych bohaterów, z których każdy dysponuje innymi umiejętnościami i uzbrojeniem. Gra toczy się w turach, w czasie których uczestnicy kolejno wykonują swoje ruchy.

PSV

History: Legends of War - Patton
History: Legends of War - Patton

Strategiczne 18 grudnia 2012

Osadzona w realiach II wojny światowej strategia turowa z elementami cRPG. Gracze mają okazję dowodzić jednostkami 3. Armii generała Pattona i wziąć udział w operacjach militarnych na terenie Francji, Belgii oraz Niemiec. Deweloperzy ze studia Slitherine zadbali, by gra History: Legends of War - Patton łączyła walory rozrywkowe z elementami edukacji historycznej.

PSV

The Pinball Arcade
The Pinball Arcade

Zręcznościowe 10 kwietnia 2012

Zaawansowany symulator odtwarzający z ogromną dbałością o detale rzeczywiście istniejące i najpopularniejsze stoły pinballowe świata. Tytuł pozwala więc poznać historię tej formy rozrywki i sprawdzić swoje siły w rywalizacji z najlepszymi graczami dzięki sieciowej tablicy wyników.

PSV

Frobisher Says!
Frobisher Says!

Zręcznościowe 2 maja 2012

Frobisher Says to zestaw kilkudziesięciu minigier prezentujących możliwości konsoli PS Vita. Tytuł odznacza się kolorową i stylową oprawą graficzną oraz wspiera tryb multiplayer.

PSV

Top Trumps: NBA All-Stars
Top Trumps: NBA All-Stars

Logiczne 10 lipca 2012

Wydana na najpopularniejsze platformy przenośne gra karciana, w której kolekcjonuje się wizerunki zawodników, układa z nich drużynę i prowadzi ją do zwycięstw.

PSV

Die!Die!Die!
Die!Die!Die!

Zręcznościowe 7 sierpnia 2013

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa, w której zwalczamy złośliwe wirusy, krążące w żyłach i arteriach chorego pacjenta. Rozgrywka opiera się na prostym schemacie, gracze kontrolują strzykawkę strzelając z niej płynnym lelkiem w przemieszczające się po ekranie bakcyle.

PSV

Indoor Sports World
Indoor Sports World

Zręcznościowe 4 grudnia 2013

Indoor Sports World to zestaw czterech barowych gier sportowych, przygotowany specjalnie z myślą o konsoli PS Vita. Gracze mają okazję pobawić się rzutkami, hokejem stołowym czy też bilardem. Tytuł wspiera rozgrywki w lokalnym trybie wieloosobowym.

PSV

Backgammon Blitz
Backgammon Blitz

Logiczne 18 grudnia 2013

Trójwymiarowa wersja tryktraka, jednej z najstarszych i najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Gracze mają możliwość zmierzenia się z komputerowym przeciwnikiem na kilku poziomach trudności, a także grę w sieci z innymi osobami. Twórcy tytułu przygotowali dodatkowo swój własny wariant rozgrywki z bonusami urozmaicającymi zabawę.

PSV

DiscStorm
DiscStorm

Zręcznościowe 14 sierpnia 2015

Gra zręcznościowa opracowana przez studio XMPT Games. Gracze biorą w niej udział w pojedynkach na tytułowe dyski, wymagających nie tylko opracowania odpowiedniej taktyki, ale i sprytu oraz zręczności. Trzon DiscStorm stanowi wariant wieloosobowy, w którym zawodnicy ścierają się w bitwach rozgrywanych na specjalnych arenach – kluczem do sukcesu jest trafianie przeciwników swoją bronią, jednocześnie próbując unikać wyprowadzanych przez nich ataków. Po wyczerpaniu dostępnej puli żyć zawodnik jest eliminowany z turnieju. Ponadto, w grze zaimplementowano prosty tryb fabularny, a także moduł oparty na walce z hordami kontrolowanych przez sztuczną inteligencję adwersarzy. Całość prezentowana jest w perspektywie top-down, z kolei oprawa graficzna została zrealizowana w popularnej wśród gier niezależnych technice pixel art.

PSV

Star Wars Pinball (2013)
Star Wars Pinball (2013)

Zręcznościowe 13 maja 2013

Pinball stworzony przez firmę Zen Studios. Gra zawiera stoły inspirowane filmami, komiksami, grami i serialami z uniwersum Star Wars. W trakcie rozgrywki usłyszymy oryginalne filmowe efekty dźwiękowe, a także próbki głosów bohaterów. Zabawę na poszczególnych fliperach dodatkowo uatrakcyjniają minigry oraz animacje postaci i obiektów.

PSV