Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWiiPS2
Okładka Dokapon Kingdom (PS2)
OkładkaDokapon Kingdom (PS2)

Dokapon Kingdom

Dokapon Kingdom to połączenie gry cRPG oraz planszówki. Akcja toczy się w fantastycznym królestwie, które zmaga się z inwazją potworów. Król obiecuje śmiałkom bogactwa i rękę swojej córki – księżniczki Penny, jeśli zdołają uporać się z monstrami.

RPG | planszowe | manga i anime | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dokapon Kingdom Premiera

27lis2007

PS2

14paź2008

Wii

producent: Sting wydawca: Atlus

Gry podobne do Dokapon Kingdom

Jumanji

Monopoly

Monopoly Party

Dokapon Kingdom jest remakiem gry Dokapon 3·2·1 - Arashi o Yobu Yuujou, wydanej pierwotnie w 1994 roku na konsoli SNES. Dewelopingu tytułu podjęło się japońskie studio Sting, znane z takich produkcji jak Solid Runner, Baroque czy Knights in the Nightmare.

Akcja gry toczy się w fantastycznym królestwie Dokapon, które zaatakowane zostało przez groźne monstra. Król postanawia wezwać na pomoc śmiałków, oferując im bogactwa oraz rękę swej córki – księżniczki Penny w zamian za zgładzenie potworów.

Twórcy przygotowali kilka wariantów rozgrywki, w tym fabularyzowaną kampanię oraz tryb Battle Royale. Zabawa przewidziana została dla maksymalnie czterech graczy, ale w razie konieczności kontrolę nad postaciami może przejąć także komputerowa sztuczna inteligencja.

Mechanika rozgrywki w dużym stopniu przypomina planszówkę. Gracz wybiera bohatera spośród trzech dostępnych klas (kolejnych 6 klas można odblokować na późniejszych etapach). Na początku swojej rundy losuje, o ile pól będzie mógł przesunąć postać na mapie. Zależnie od wybranego kierunku może np. zaatakować potwora, stoczyć pojedynek z rywalem lub „zająć jedno miast. Istnieje też szansa na przypadkowe spotkanie z „tajemniczym wędrowcem”, co pozwala zagrać w mini-grę albo wyrządzić szkodę któremuś z konkurentów.

Zastosowany w grze system walki opiera się na zasadzie papier-kamień-nożyce. Każdy rodzaj ciosu można zablokować (np. Attack zwycięża Counter, a Defend wygrywa ze Attack). Zabawa toczy się do chwili, gdy wszystkie potwory na planszy zostaną zgładzone, a wygrywa gracz, który zgromadził w tym czasie największe bogactwo.

Trójwymiarowa oprawa wizualna Dokapon Kingdom utrzymana jest w stylistyce anime. Sympatycznie wyglądające modele postaci oraz jaskrawa kolorystyka w pierwszej kolejności powinny przypaść do gustu młodszym graczom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: gorące krzesło   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 1,1 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dokapon Kingdom: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS2
Wii