Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3WiiPC
Okładka The Last Bounty Hunter (PS3)
OkładkaThe Last Bounty Hunter (PS3)

The Last Bounty Hunter

Klasyczna zręcznościowa gra rail shooter, z akcją rozgrywającą się na Dzikim Zachodzie. Jak wiele innych popularnych przedstawicieli gatunku z lat 90.

Zręcznościowe | FPP | western | rail shooter | PlayStation Move | full motion video

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Last Bounty Hunter Premiera

30cze1994

PC

16cze2008

Wii

30lip2013

PS3

Gry podobne do The Last Bounty Hunter

Mad Dog McCree

Mad Dog II: The Lost Gold

Mad Dog McCree

The Last Bounty Hunter to zręcznościowa produkcja z gatunku rail shooter, z akcją umiejscowioną na Dzikim Zachodzie. Za produkcję gry, która pierwotnie ukazała się w salonach arcade w 1994 roku, odpowiada amerykańskie studio American Laser Games. Przygotowanie jej konwersji na współczesne urządzenia spadło natomiast na barki firmy Digital Leisure. W sumie, tytuł ukazał się na siedmiu różnych platformach. Poza Wii, PC oraz PlayStation 3, zadebiutował on także między innymi na zapomnianej konsoli Philips CD-i oraz w formie interaktywnej płyty DVD.

Fabuła jest wyjątkowo prosta. Wcielamy się w anonimowego łowcę nagród, który odwiedza małe miasteczko. Naszym zadaniem jest złapanie czterech poszukiwanych groźnych przestępców. Produkcja jest typowym rail shooterem. Oznacza to, że podczas zabawy gracz nie może swobodnie przesuwać swojej postaci. Kamera podąża w ustalonym przez autorów kierunku, a jedynym interaktywnym elementem na ekranie jest celownik, za którego pomocą eliminuje się przeciwników. Oprócz tradycyjnej wymiany ognia z wrogami, The Last Bounty Hunter oferuje również znane z westernów pojedynki jeden na jednego. Odbywają się one na końcu każdego poziomu i walczymy w nich z poszukiwanym złoczyńcą. Podczas walki trzeba wykazać się refleksem w dobyciu rewolweru i szybkim naciśnięciu spustu. Najwięcej punktów otrzymamy za wytrącenie broni z rąk bandyty i ujęcie go żywego. Podczas zabawy mamy do dyspozycji trzy rodzaje broni. Podstawowe to sześciostrzałowy rewolwer i strzelba, bonusową jest natomiast samopowtarzalny pistolet.

Podobnie jak wiele innych gier z gatunku, twórcy produkcji skorzystali z cieszącej się powodzeniem w pierwszej połowie lat 90. technologii full motion video, wykorzystującej aktorski materiał wideo. W trakcie rozgrywki widzimy więc krótkie klipy filmowe, odgrywane w większości przez amatorskich aktorów, które nagrywano w popularnych w USA westernowych miasteczkach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: gorące krzesło   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe The Last Bounty Hunter: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Last Bounty Hunter Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move
PC
PS3
Wii