Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PC3DS
Okładka Mad Dog McCree (PS3)
OkładkaMad Dog McCree (PS3)

Mad Dog McCree

Gra z gatunku tzw. „rail shooterów”, popularnych w początkach lat 90-tych. Nieustraszony kowboj staje naprzeciw Mad Dog McCree, przywódcy bezwzględnej grupy rzezimieszków.

Akcji | FPP | western | rail shooter | PlayStation Move | full motion video | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mad Dog McCree Premiera

12cze1993

PC

14cze2012

3DS

22sty2013

PS3

Mad Dog McCree jest przedstawicielem popularnej serii tzw. „rail shooterów”, którą firma American Laser Games, Inc. zapoczątkowała w 1990 roku. Produkt pierwotnie przygotowany z myślą o automatach coin-op, po trzech latach doczekał się konwersji na pecety oraz niektóre konsole (3DO, CD-i, Sega CD).

Mad Dog McCree to przywódca bezwzględnej grupy rzezimieszków, która od dłuższego czasu grasuje na Dzikim Zachodzie. W trakcie jednej ze swoich akcji, banda porywa burmistrza małego miasteczka oraz jego córkę, a miejscowego szeryfa upokarza, zamykając go we własnym więzieniu. Jedyną nadzieją na opanowanie sytuacji jest nieustraszony kowboj, który przypadkiem znalazł się w okolicy. To właśnie od jego umiejętności strzeleckich zależeć będzie, czy pojmanym zakładnikom uda się cało wyjść z opresji.

Produkt firmy American Laser Gamer to tzw. „rail shooter”, co oznacza, że podczas zabawy gracz nie może swobodnie przesuwać swojej postaci. Kamera podąża w ustalonym przez autorów kierunku, a jedynym interaktywnym elementem na ekranie jest celownik, za którego pomocą likwiduje się wrogów. Oprócz tradycyjnej wymiany ognia z przeciwnikami, w grze dostępne są również znane z westernów walki jeden na jednego, gdzie trzeba wykazać się refleksem w dobyciu rewolweru i naciśnięcia na spust.

Podobnie jak większość „rail shooterów”, Mad Dog McCree jest produktem liniowym. Co prawda w grze można od czasu do czasu dokonywać wyboru odwiedzanych miejsc, ale ma to niewielki wpływ na końcowy rezultat. Gracz i tak jest zmuszony zaliczyć wszystkie lokacje, niezależnie od wybranej kolejności.

Produkt oferuje digitalizowaną grafikę w niskiej rozdzielczości i wykonaniem przypomina interaktywny western. Konwencja filmu do minimum zmniejsza radość płynącą z powtórnej rozgrywki – wrogowie pojawiają się dokładnie w tym samych miejscach i nie są w stanie niczym zaskoczyć gracza. Sama opowieść zrealizowana jest na przyzwoitym poziomie. Pomiędzy strzelaniny z bandziorami autorzy wpletli monologi bohaterów niezależnych, którzy czasem udzielają cennych wskazówek dotyczących dalszego postępowania.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: gorące krzesło   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 3,2 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mad Dog McCree: Odpowiednia dla każdego wieku.

Mad Dog McCree Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move
PC
3DS
PS3