Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS33DSPC
Okładka Mad Dog McCree (PS3)

Mad Dog McCree

Gra z gatunku tzw. „rail shooterów”, popularnych w początkach lat 90-tych. Nieustraszony kowboj staje naprzeciw Mad Dog McCree, przywódcy bezwzględnej grupy rzezimieszków.

Akcji | FPP | western | rail shooter | PlayStation Move | full motion video | strzelanki

Okładka Mad Dog McCree (PS3)

data premiery gry:

12cze1993

PC

14cze2012

3DS

22sty2013

PS3

Mad Dog McCree jest przedstawicielem popularnej serii tzw. „rail shooterów”, którą firma American Laser Games, Inc. zapoczątkowała w 1990 roku. Produkt pierwotnie przygotowany z myślą o automatach coin-op, po trzech latach doczekał się konwersji na pecety oraz niektóre konsole (3DO, CD-i, Sega CD).

Mad Dog McCree to przywódca bezwzględnej grupy rzezimieszków, która od dłuższego czasu grasuje na Dzikim Zachodzie. W trakcie jednej ze swoich akcji, banda porywa burmistrza małego miasteczka oraz jego córkę, a miejscowego szeryfa upokarza, zamykając go we własnym więzieniu. Jedyną nadzieją na opanowanie sytuacji jest nieustraszony kowboj, który przypadkiem znalazł się w okolicy. To właśnie od jego umiejętności strzeleckich zależeć będzie, czy pojmanym zakładnikom uda się cało wyjść z opresji.

Produkt firmy American Laser Gamer to tzw. „rail shooter”, co oznacza, że podczas zabawy gracz nie może swobodnie przesuwać swojej postaci. Kamera podąża w ustalonym przez autorów kierunku, a jedynym interaktywnym elementem na ekranie jest celownik, za którego pomocą likwiduje się wrogów. Oprócz tradycyjnej wymiany ognia z przeciwnikami, w grze dostępne są również znane z westernów walki jeden na jednego, gdzie trzeba wykazać się refleksem w dobyciu rewolweru i naciśnięcia na spust.

Podobnie jak większość „rail shooterów”, Mad Dog McCree jest produktem liniowym. Co prawda w grze można od czasu do czasu dokonywać wyboru odwiedzanych miejsc, ale ma to niewielki wpływ na końcowy rezultat. Gracz i tak jest zmuszony zaliczyć wszystkie lokacje, niezależnie od wybranej kolejności.

Produkt oferuje digitalizowaną grafikę w niskiej rozdzielczości i wykonaniem przypomina interaktywny western. Konwencja filmu do minimum zmniejsza radość płynącą z powtórnej rozgrywki – wrogowie pojawiają się dokładnie w tym samych miejscach i nie są w stanie niczym zaskoczyć gracza. Sama opowieść zrealizowana jest na przyzwoitym poziomie. Pomiędzy strzelaniny z bandziorami autorzy wpletli monologi bohaterów niezależnych, którzy czasem udzielają cennych wskazówek dotyczących dalszego postępowania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   gorące krzesło     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mad Dog McCree

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Mad Dog McCree

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Move

Mad Dog McCree zagości na Wii
Mad Dog McCree zagości na Wii

wiadomość26 kwietnia 2009

Pamiętacie Mad Dog McCree? W tej kultowej pozycji wcielaliśmy się w nieustraszonego obrońcę Dzikiego Zachodu, który stawał na przeciwko tytułowego rzezimieszka. Zabawa opierała się na twardych zasadach rail shooterów i była jedną z pierwszych gier wydanych na płytach CD-ROM. Po wielu latach i licznych spekulacjach wygląda na to, że będziemy świadkami odrodzenia legendarnego tytułu. Wszystko to za sprawą Majesco Entertainment, które szykuje nam powrót na amerykańskie stepy.

PC
3DS
PS3