Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 czerwca 2016, 13:15

autor: Meehow

Zobacz nowe demo technologiczne na silniku Unity 5

Firma Unity Technologies wypuściła do sieci zapis wideo nowego dema technologicznego, które przedstawia możliwości graficzne silnika Unity 5, działającego w rozdzielczości 1440p na karcie grafiki GeForce GTX 980. W przyszłości owe demo będzie można pobrać i uruchomić na własnym komputerze.

Firma Unity Technologies wypuściła do sieci widoczny powyżej zapis wideo nowego dema technologicznego, zatytułowanego Adam, które przedstawia możliwości graficzne silnika Unity w wersji 5.4. Stworzone w oparciu o wersję beta wyżej wspomnianego wydania Unity i nadchodzące narzędzie do tworzenia sekwencji filmowych, demo zostało uruchomione w rozdzielczości 1440p na komputerze wyposażonym w kartę grafiki GeForce GTX 980. Adam używa najnowszych narzędzi, z czego część stworzono specjalnie na jego potrzeby. Niektóre z nich, np. symulator fizyki CaronteFX, są dostępne do pobrania dla osób bawiących się edytorem Unity. Co więcej, jeśli chcecie sprawdzić swój własny komputer, Adam wkrótce zostanie udostępniony do pobrania wszystkim zainteresowanym internautom.

Silnik Unity napędza bądź napędzi wiele produkcji o niższym budżecie, w tym chociażby Cities: Skylines, Fallout Shelter, Her Story, Layers of Fear, Pillars of Eternity, Syberia 3 czy Torment: Tides of Numenera. Jak widać na powyższym filmiku, Unity, dotychczas kojarzone z wyraźnie mniejszymi możliwościami od topowych rozwiązań w rodzaju Unreal Engine 4, wraz z rozwojem oferuje deweloperom coraz większe pole do popisu, co w przyszłości może sprawić, że stanie się dla nich realną alternatywą i wkroczy pomiędzy technologie obsługujące segment AAA. Dla przypomnienia: wypuszczone cztery lata temu demo Unity 4 wyglądało tak:

Wersję beta edytora Unity w wersji 5.4 można pobrać z oficjalnej strony internetowej rzeczonej technologii. Dość obszerny opis, opatrzony stosownymi zrzutami ekranu i filmikami, zamieszczono pod tym adresem. Warto też przypomnieć, że podstawowy wariant Unity jest całkowicie darmowy, nawet dla projektów komercyjnych. Szczegóły na temat modelu płatności opisaliśmy swojego czasu w Serwisie Informacyjnym.