Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 września 2010, 12:35

autor: Jakub "Taven" Wencel

Znamy specyfikację techniczną Nintendo 3DS?

Od dnia, w którym dowiedzieliśmy się o istnieniu Nintendo 3DS było oczywiste, że nowa konsola przenośna japońskiego giganta będzie znacznie potężniejsza od swojej poprzedniczki. Jak bardzo? Dzięki ciekawości serwisu amerykańskiego IGN, możemy już poznać techniczną specyfikację następcy Nintendo DS.

Od dnia, w którym dowiedzieliśmy się o istnieniu Nintendo 3DS było oczywiste, że nowa konsola przenośna japońskiego giganta będzie znacznie potężniejsza od swojej poprzedniczki. Jak bardzo? Dzięki ciekawości serwisu amerykańskiego IGN, który powołując się na informacje osoby bardzo blisko związanej z produkcją sprzętu i pragnącej zachować anonimowość, możemy już poznać techniczną specyfikację następcy Nintendo DS. Oczywiście do czasu oficjalnego słowa ze strony Nintendo nie należy uważać jej za pewnik, nawet jeżeli wydaje się ona być niezwykle prawdopodobna.

Specyfikacja techniczna Nintendo 3DS:

  • dwa procesory ARM11 266 MHz,
  • GPU PICA200 133 MHz,
  • 4MB pamięci graficznej RAM,
  • 64MB RAM,
  • 1,5GB pamięci flash.

Jak widać jest to ogromny krok naprzód w porównaniu do Nintendo DS, które mogło poszczycić się dwoma procesorami o prędkości 67 i 33 MHz i zaledwie 4 MB pamięci RAM. Również pamięci flash jest dużo więcej – Nintendo DSi mogło poszczycić się tylko 256 megabajtami, a w 3DS do dyspozycji mamy mieć jej aż 1,5 gigabajta.

Jak zauważa serwis IGN nie wiemy wciąż, której wersji procesorów ARM11 użyje Nintendo w swojej najnowszej przenośnej konsoli. Sprzęt ten używany jest między innymi w odtwarzaczach Zune HD i smartphone’ach działających na Androidzie.

Możliwości ujawnionego już w czerwcu bieżącego roku procesora GPU pod nazwą PICA200, który może ponoć osiągnąć prędkość nawet 200 MHz (została ona jednak nieco „przykręcona” przez Nintendo), porównywane są przez deweloperów pracujących nad oprogramowaniem na 3DS do możliwości konsol stacjonarnych obecnej generacji, takich jak Xbox 360 czy PlayStation 3. Różnica będzie tkwić ponoć przede wszystkim w rozdzielczości i rozmiarze ekranu. Oglądając zrzuty ekranu z Resident Evil: Revelations prezentujące zaawansowane technologie w akcji, zdecydowanie można uwierzyć w te zapewnienia.

Znamy specyfikację techniczną Nintendo 3DS? - ilustracja #1

Wciąż nie znamy daty pojawienia się na półkach sklepowych najnowszej konsoli firmy Nintendo. Jak donosiliśmy wcześniej sprzęt na pewno ukaże się przed końcem marca 2011, ale w Internecie krążą plotki, że Nintendo 3DS zakupimy jeszcze przed tegoroczną Gwiazdką – a dokładniej w listopadzie. Konferencja japońskiego giganta zaplanowana jest na 29 września i to właśnie wtedy mamy poznać konkretną datę premiery.