Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 listopada 2010, 10:33

autor: Jiker

Milion nabywców Kinecta

Koncern Microsoft ogłosił, że kontroler Kinect znalazł w ciągu dziesięciu dni od swojej premiery milion nabywców. Urządzenie, które debiutowało 4 listopada w Stanach Zjednoczonych oraz 10 listopada w Europie, jest na dobrej drodze ku temu, by zrealizować niedawno ujawnione plany giganta z Redmond.

Koncern Microsoft ogłosił, że kontroler Kinect znalazł w ciągu dziesięciu dni od swojej premiery milion nabywców. Urządzenie, które debiutowało 4 listopada w Stanach Zjednoczonych oraz 10 listopada w Europie, jest na dobrej drodze ku temu, by zrealizować niedawno ujawnione plany giganta z Redmond.

Jak zapewne dobrze pamiętacie, zakładają one sprzedanie pięciu milionów sztuk kontrolera do końca 2010 roku. Według Dona Mattricka, możliwe jest nawet przekroczenie tej liczby, co byłoby z pewnością uznane za wielki sukces Microsoftu. Z drugiej strony, uzyskany rezultat nie powinien dziwić – wszak gigant z Redmond wyłożył na produkcję oraz promocję urządzenia blisko miliard dolarów.

W pierwszych dniach obecności Kinecta na rynku zainteresowanie kontrolerem było tak duże, że problemy z odpowiednio szybką wysyłką miała podobno większość amerykańskich sieci handlowych. Obecnie trudności zostały już jednak zażegnane, w czym zapewne pomogło ucichnięcie premierowego szału. W miarę stabilna sytuacja panuje również w większości krajów europejskich.

18 listopada Kinect zadebiutuje w Azji (dwa dni później w Japonii) i choć nie powinniśmy oczekiwać, że fakt ten wpłynie jakoś znacząco na poziom ogólnoświatowej sprzedaży kontrolera, to jednak możemy spodziewać się, że pomoże on w dalszej promocji Xboksa 360 na tym trudnym dla Microsoftu rynku.

Przypominamy, że w Polsce Kinecta możecie nabyć na dwa sposoby – w formie standardowej z grą Kinect Adventures za 649 złotych, a także w zestawie z Xboksem 360 w wersji z 4 GB pamięci flash za 1299 złotych. W obu przypadkach podane ceny są jedynie sugerowane przez producenta, dlatego też nie powinniście mieć problemów ze znalezieniem ciekawszych ofert. Na półkach sklepowych znajdziecie ponadto trzynaście tytułów startowych.

Część z tych ostatnich została już sprawdzona przez redakcję tvgry.pl. Z testów wynika, że Kinect to udany kontroler przeznaczony dla graczy casualowych, aczkolwiek twórcy nie ustrzegli się błędów. Polecamy Wam filmy z cyklu Gramy! z takich pozycji, jak: Kinect Sports, Kinectimals, Joy Ride, Fighters Uncaged oraz Dance Central.

Dla porównania, konkurencyjny PlayStation Move – kontroler firmy Sony dedykowany PlayStation 3 – po miesiącu obecności na europejskim oraz amerykańskim rynku mógł się pochwalić wynikiem sprzedaży na poziomie około 2,5 miliona egzemplarzy (z czego 1,5 miliona przypadło na Europę, a 1 milion na Amerykę Północną). Wszystko wskazuje więc na to, że oba nowoczesne rozwiązania – przeznaczone dla graczy zainteresowanych nową formą kontroli w grach – osiągnęły zbliżone rezultaty.