Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 czerwca 2011, 11:49

autor: Elrond

Kontroler następcy Wii potwierdzony

Już za kilka dni na tragach E3 firma Nintendo zaprezentuje następcę konsoli Wii, okreslaną w wielu branżowych serwisach jako Project Cafe. W zasadzie wszystko co do tej pory wiemy o kolejnej konsoli Wielkiego N można umieścić jeszcze w kategorii plotek, jednak jedna z tych plotek znalazła właśnie potwierdzenie. Wygląd kontrolera.

Już za kilka dni na tragach E3 firma Nintendo zaprezentuje następcę konsoli Wii, określaną w wielu branżowych serwisach jako Project Cafe. W zasadzie wszystko co do tej pory wiemy o kolejnej konsoli Wielkiego N można umieścić jeszcze w kategorii plotek, jednak jedna z tych plotek znalazła właśnie potwierdzenie. Wygląd kontrolera.

Japoński magazyn Nikkei poinformował wczoraj, że Project Cafe korzystać będzie z kontrolera wyposażonego w sześciocalowy panel dotykowy oraz wbudowaną kamerę. Panel oferować ma funkcjonalność podobną do tych znanych z tabletów, a dodatkowo może posłużyć jako ... przenośna konsola do gier. Kamera natomiast pozwoli m.in. na tworzenie awatarów gracza, tak jak to jest w przypadku kreatora Mii znanego z 3DS.

Znamiennym jest fakt, iż redaktorzy magazynu Nikkei określali nową konsolę mianem „następcy Wii” – ani razu nie padła nazwa Project Cafe, ale jak wiadomo nowy sprzęt Nintendo został tak ochrzczony wyłącznie na potrzeby mediów. Nieco niepokojąca jest jednak informacja dotycząca pobudek tak szybkiego wydania kolejnej generacji konsoli przez Nintendo – podobno powstała ona w odpowiedzi na gwałtowny wzrost rynku tabletów i smartfonów. Wygląda na to, że firma po raz kolejny celuje w casualowych graczy – oby jednak ten scenariusz się nie sprawdził.

Nowa konsola Nintendo powinna zadebiutować na rynku w drugiej połowie przyszłego roku. Więcej informacji na jej temat pojawi się już w przyszłym tygodniu, podczas targów E3.