Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 6 września 2019, 10:18

autor: Froozyy

Gracz zbudował działające przenośne PlayStation 2

Jeden z użytkowników Reddita pochwalił się, że po kilku latach udało mu się zbudować działającą przenośną wersję konsoli PlayStation 2.

Przenośna konsola PlayStation 2 – PIS 2./Żródło: darkwingmod. - Gracz zbudował działające, przenośne PlayStation 2 - wiadomość - 2019-09-06
Przenośna konsola PlayStation 2 – PIS 2./Żródło: darkwingmod.

Czasy świetności PlayStation 2 już dawno minęły, jednak kultowa konsola nadal ma wielu fanów na całym świecie, którzy w zadziwiający sposób potrafią udowodnić zamiłowanie do niej. Użytkownik Reddita, darkwingmod, pochwalił się na forum zbudowaniem działającej, przenośnej wersji PS2, nazwanej PIS 2.

Złożenie projektu w całość zajęło mu kilka lat. Działanie urządzenia opiera się na minikomputerze Raspberry Pi 2, który ładuje pliki gry poprzez serwer SMB podłączony do sieci Ethernet. Nie mówimy tu o emulacji tylko o oryginalnych, działających wersjach (streamowanych z serwera do konsoli). Na materiale wideo zamieszczonym przez autora możemy zobaczyć listę gier, w które można zagrać na urządzeniu (m.in. Devil May Cry, Resident Evil 4, Metal Gear Solid 2: Substance) oraz krótki gameplay z np. Kingdom Hearts.

PIS 2 został wyposażony w jedno zewnętrzne gniazdo kart pamięci oraz jedno wewnętrzne (ukryte w obudowie), w którym zamontowana jest karta z zainstalowanym Free MCbootem, który normalnie pozwalał na uruchamianie nieoryginalnych kopii gier, jednak w tym przypadku jego głównym zadaniem jest umożliwienie odpalenia ich z serwera SMB. Bateria urządzenia pozwala na 90 minut grania, a konsola może być ładowana za pomocą standardowego kabla zasilającego PS2.

Jeśli chcecie zobaczyć, jak dokładnie powstawała przenośna konsola PS2 krok po kroku, to zapraszamy Was tutaj.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.