Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 września 2019, 10:18

autor: Froozyy

Gracz zbudował działające przenośne PlayStation 2

Jeden z użytkowników Reddita pochwalił się, że po kilku latach udało mu się zbudować działającą przenośną wersję konsoli PlayStation 2.

Przenośna konsola PlayStation 2 – PIS 2./Żródło: darkwingmod. - Gracz zbudował działające, przenośne PlayStation 2 - wiadomość - 2019-09-06
Przenośna konsola PlayStation 2 – PIS 2./Żródło: darkwingmod.

Czasy świetności PlayStation 2 już dawno minęły, jednak kultowa konsola nadal ma wielu fanów na całym świecie, którzy w zadziwiający sposób potrafią udowodnić zamiłowanie do niej. Użytkownik Reddita, darkwingmod, pochwalił się na forum zbudowaniem działającej, przenośnej wersji PS2, nazwanej PIS 2.

Złożenie projektu w całość zajęło mu kilka lat. Działanie urządzenia opiera się na minikomputerze Raspberry Pi 2, który ładuje pliki gry poprzez serwer SMB podłączony do sieci Ethernet. Nie mówimy tu o emulacji tylko o oryginalnych, działających wersjach (streamowanych z serwera do konsoli). Na materiale wideo zamieszczonym przez autora możemy zobaczyć listę gier, w które można zagrać na urządzeniu (m.in. Devil May Cry, Resident Evil 4, Metal Gear Solid 2: Substance) oraz krótki gameplay z np. Kingdom Hearts.

PIS 2 został wyposażony w jedno zewnętrzne gniazdo kart pamięci oraz jedno wewnętrzne (ukryte w obudowie), w którym zamontowana jest karta z zainstalowanym Free MCbootem, który normalnie pozwalał na uruchamianie nieoryginalnych kopii gier, jednak w tym przypadku jego głównym zadaniem jest umożliwienie odpalenia ich z serwera SMB. Bateria urządzenia pozwala na 90 minut grania, a konsola może być ładowana za pomocą standardowego kabla zasilającego PS2.

Jeśli chcecie zobaczyć, jak dokładnie powstawała przenośna konsola PS2 krok po kroku, to zapraszamy Was tutaj.