Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2019, 10:22

autor: Aquma

Co z Anthem i Dragon Age 4? BioWare publikuje notkę na blogu

Casey Hudson - główny dyrektor kanadyjskiego studia BioWare - opublikował notkę na firmowym blogu. Wpis jest poświęcony m.in. Anthem oraz Dragon Age 4. Znalazło się też miejsce na wzmiankę dotyczącą przeprowadzki zespołu z Edmonton do nowego biura.

BioWare pracuje nad rozwojem swoich marek. - Co z Anthem i Dragon Age 4? BioWare publikuje notkę na blogu - wiadomość - 2019-09-06
BioWare pracuje nad rozwojem swoich marek.

W SKRÓCIE:

  1. prace nad Anthem trwają - studio planuje fundamentalne poprawki, ale i mniejsze patche;
  2. dodatek do SW:TOR podobno prezentuje się ambitnie i zadebiutuje jesienią (zgodnie z planem);
  3. Dragon Age 4 znajduje się w fazie pre-produkcji. Nad grą pracuje zespół BioWare Edmonton.
  4. deweloperzy z Edmonton przeprowadzili się do nowego biura.

Casey Hudson, główny dyrektor kanadyjskiego studia BioWare opublikował notkę na oficjalnym blogu firmy. Wpis jest poświęcony m.in. Anthem oraz nadchodzącemu dodatkowi do Star Wars: The Old Republic, zatytułowanemu Onslaught. W tekście znalazło się też miejsce na kilka informacji z życia zespołu deweloperskiego.

Anthem - praca wre?

Zdaniem Caseya Hudsona Anthem ma się całkiem dobrze i pracuje nad nim obszerny zespół deweloperów - zarówno z Austin, jak i Edmonton (to dwie siedziby studia). W przyszłości gra ma otrzymać szereg fundamentalnych poprawek, ale ich implementacja będzie wymagała czasu. Nie oznacza to jednak, że w produkcji nie pojawi się nic nowego - zespół pracuje nad długofalową wizją, ale planuje też wprowadzenie mniejszych poprawek i nowości. Casey Hudson niestety nie podał żadnych konkretów w tej sprawie.

Mamy duży zespół pracujący nad Anthem zarówno w Austin, jak i w Edmonton i choć wspaniale było zobaczyć reakcję społeczności na Cataclysm, wiem, że jest jeszcze wiele do zrobienia, aby zrealizować pełen potencjał tej gry. Mamy plany dla tych bardziej fundamentalnych ulepszeń, ale to zajmie trochę czasu. Podczas gdy zespół pracuje nad długoterminową wizją gry, nadal będzie dostarczał aktualizacje funkcji i treści - czytamy.

Onslaught już za rogiem

Dodatek Star Wars: The Old Republic - Onslaught zadebiutuje jesienią. Znajdziemy w nim dwie kolejne planety, nowy wątek fabularny i poprawki systemu odpowiedzialnego za ekwipunek oraz działanie przedmiotów (mowa o tzw. itemizacji). Rozszerzenie jest opracowywane przez zespół z Austin, który od ośmiu lat pracuje nad rozwijaniem swojego gwiezdnowojennego MMO.

Star Wars: The Old Republic.
Star Wars: The Old Republic.

Co tam u BioWare?

Studio z Edmonton po piętnastu latach przeprowadziło się do nowego biura, zlokalizowanego w dzielnicy Ice (w tym samym mieście). Trzypiętrowa kwatera została od zera zaprojektowana z myślą o tworzeniu gier i nie brakuje w niej odwołań do poprzednich dzieł utytułowanego studia. Zresztą, zobaczcie sami.

Co z Anthem i Dragon Age 4? BioWare publikuje notkę na blogu - ilustracja #3
Co z Anthem i Dragon Age 4? BioWare publikuje notkę na blogu - ilustracja #4
Nowe biuro BioWare Edmonton.
Nowe biuro BioWare Edmonton.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mieliśmy wsparcie EA w stworzeniu trzech dużych pięter nowej, niesamowitej powierzchni biurowej, zaprojektowanej od podstaw z myślą o przyszłości rozwoju gier. Jest to ogromna inwestycja w przyszłość naszego studia i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co tu stworzymy - czytamy.

The Dread Wolf Rises. Slowly

Casey Hudson poinformował też, że BioWare pracuje nad kilkoma innymi dużymi projektami”. Deweloper nie może na razie powiedzieć nic więcej na ich temat, ponieważ są supertajne. Zdradził jednak, że jednym z tych przedsięwzięć - znajdującym się obecnie na etapie pre-produkcji - zajmuje się zespół w Edmonton. Główny dyrektor kanadyjskiego studia uczynił przy tym bardzo bezpośrednie nawiązanie do serii Dragon Age. Straszliwy Wilk powstaje” (ang. the Dread Wolf rises - hasło z teasera DA4)... ale wygląda na to, że jeszcze trochę mu zejdzie.

Żyjemy! Nie skreślajcie nas jeszcze!

...tylko trochę ładniejszymi słowami. Notka, choć dość obszerna, nie zawiera niemal żadnych konkretów i trudno nie odnieść wrażenia, że szef studia, którego wizerunek w ostatnim czasie kilkukrotnie został mocno nadszarpnięty, stara się przekonać fanów, że w Edmonton i Austin nadal dzieje się coś, na co warto zwracać uwagę. Czy faktycznie tak jest? Na razie trudno powiedzieć, ale pozostaje mieć nadzieję, że tak.

  1. BioWare – strona oficjalna
  2. Kotaku ujawnia dramat produkcji Anthem. Demo z E3 2017 było ściemą
  3. Dragon Age 4 to Anthem ze smokami? Kotaku odsłania kulisy produkcji