33. Gry Zręcznościowe
Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl
Strona 33. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe.
Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.
Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?
Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Air Conflicts: Secret Wars
Zręcznościowe 1 lipca 2011
Zręcznościowa strzelanka lotnicza, rozgrywająca się w okresie I i II wojny światowej. Wcielamy się w niej w pilota i uczestniczymy w słynnych podniebnych bitwach. Produkcja umożliwia granie w dwóch trybach sterowania i oprócz kampanii zawiera parę pojedynczych scenariuszy. W grze nie brakuje też trybu multiplayer.

Boulder Dash XL
Zręcznościowe 13 lipca 2011
Odświeżona wersja klasycznej gry logiczno-zręcznościowej, która bawiła posiadaczy pierwszych komputerów osobistych. W grze wcielamy się w bohatera zbierającego klejnoty w podziemnych labiryntach. Przeróbka zawiera znacznie lepszą grafikę i mnóstwo poziomów – część z nich to zupełnie nowe kreacje.

Furry Legends
Zręcznościowe 16 lipca 2010
Polska platformówka opowiadająca o przygodach futrzastych kulek. Oferuje mnóstwo ciekawych poziomów i wyzwań opartych na zastosowanym w grze silniku fizycznym.

Spyro: A Hero's Tail
Zręcznościowe 2 listopada 2004
Spyro: A Hero's Tail to już piąta trójwymiarowa platformówka opowiadająca o przygodach fioletowego smoka. Poprzednie gry w których wystąpił sprzedały się łącznie w blisko 13 milionach egzemplarzy na całym świecie. Spyro powraca, aby wraz z czwórką przyjaciół uratować królestwo smoków przed nadchodzącą zagładą.

Raptor: Call of the Shadows
Zręcznościowe 1 kwietnia 1994
Gra zręcznościowa, gdzie kierujesz maleńkim samolotem, którego jedynym zadaniem jest zniszczenie wyłaniającego się z góry przeciwnika.

Field & Stream Trophy Bass 4
Zręcznościowe 13 czerwca 2000
Zaawansowana symulacja łowiecka, dzięki której możemy nie wychodząc z własnego mieszkania uczestniczyć w najsłynniejszych światowych zawodach wędkarskich.

Pro Pinball: Big Race USA
Zręcznościowe 31 grudnia 1998
Kolejny, trzeci już tytuł z doskonałej serii symulatorów pinballa. Tym razem do naszej dyspozycji otrzymujemy stół utrzymany w typowo amerykańskim stylu, a fabuła gry skupia się na motywie podróży taksówką przez Stany Zjednoczone.

M: Alien Paranoia
Zręcznościowe 31 maja 2001
Pomóż sympatycznemu kosmicie o imieniu "M" naprawić statek kosmiczny, który rozbił się na nieznanej planecie obcych zamieszkałej przez złośliwie stworzenia.

The Grinch
Zręcznościowe 21 listopada 2000
Jest to kolorowa gra akcji wzorowana na filmie How the Grinch Stole Christmas, której akcja toczy się w magicznym i bajkowym świecie Who-land.

Draggo
Zręcznościowe 12 września 2002
Gra logiczno-zręcznościowa dedykowana przede wszystkim młodym graczom. Akcja przedstawiona jest w pełni trójwymiarowej grafice, a my kierujemy głównym bohaterem, małym smoczkiem zwanym Draggo, przez osiem odmiennych graficznie światów.

Top Gun: Hard Lock
Zręcznościowe 13 marca 2012
Top Gun: Hard Lock to przygotowana przez studio Headstrong Games lotnicza gra akcji, nawiązująca do kultowego filmu z Tomem Cruisem. Gracze wcielają się w adepta amerykańskiego lotnictwa, który szlifuje swoje umiejętności pod okiem słynnego Mavericka i innych instruktorów ze szkoły Top Gun. Twórcy zadbali o wciągającą kampanię solową oraz w pełni funkcjonalny tryb multiplayer przeznaczony dla maksymalnie 16 osób.

Odlotowe Agentki: Odlotowa Impreza
Zręcznościowe 13 października 2007
Odlotowe Agentki: Odlotowa Impreza to gra zręcznościowa dla dzieci oparta na kanwie popularnego serialu animowanego pt. Totally Spies. Produkcja tytułu przypadła w udziale firmie OUAT Entertainment, zatrudnionej do stworzenia dzieła przez francuski koncern Ubisoft.

Miś Hubert: Zimowe Harce
Zręcznościowe 4 grudnia 2009
Familijna mieszanka 8 sportowych gier zręcznościowych, osadzonych w zimowych klimatach. Wśród dostępnych mini-gier znalazła się m.in. jazda na sankach, bitwa na śnieżki czy pogoń za królikami. Możemy bawić się samotnie lub w trybie multiplayer dla maksymalnie szesnastu graczy.

Bionic Commando Rearmed 2
Zręcznościowe 1 lutego 2011
Kontynuacja remake'u klasycznej dwuwymiarowej strzelaniny. Wcielamy się w niej w komandosa Nathana Spencera, wyposażonego w niezwykle przydatne bioniczne ramię i pokonujemy kolejne poziomy wypełnione przeciwnikami.

Mr. Bean
Zręcznościowe 14 grudnia 2007
Trójwymiarowa zręcznościówka, w której przejmujemy kontrolę nad tytułowym bohaterem. Tym razem sympatyczny Jaś Fasola wyrusza na poszukiwania swojego zaginionego pluszaka - Teddy'ego.

Smoking Colts
Zręcznościowe 28 listopada 2003
Gra zręcznościowa należąca do gatunku zwanego potocznie „celowniczkiem”, do którego zaliczają się również takie tytuły jak klasyczny Virtua Cop czy polska Kurka Wodna. Jedynym elementem łączącym gracza z grą jest tu bowiem właśnie ów celownik, przy pomocy którego należy strzelać w pojawiających się w różnych miejscach ekranu przeciwników.

HitBlock
Zręcznościowe 25 września 2003
Hit the Block to gra zręcznościowo-logiczna, będąca PeCetową przeróbką programu Crillion, który największe tryumfy święcił w zamierzchłych latach osiemdziesiątych na Commodore 64.

X-Scooter
Zręcznościowe 13 lutego 2001
X-Scooter jest grą zręcznościową z elementami symulacji wyczynowej jazdy na hulajnodze. Gracze mają okazję popisać się swoimi umiejętnościami ewolucji na nietypowym jednośladzie w czterech lokacjach, obfitujących w parkingi, parki i place zabaw. Do wyboru jest 10 różnych zawodników oraz 5 rodzajów hulajnóg. Gra wydana została staraniem firmy ValuSoft.

Rosso Rabbit in Trouble
Zręcznościowe 16 kwietnia 2003
Rosso Rabbit in Trouble to gra zręcznościowa typu "jump & run" przygotowana przez studio Joymania Entartainment. Gracze kierują poczynaniami tytułowego królika, a ich zadaniem jest dotarcie do norki w wyznaczonym czasie, zebranie odpowiedniej ilości warzyw i unikanie różnego rodzaju pułapek. Produkcja utrzymana została w barwnej, trójwymiarowej oprawie wizualnej, która przypadnie do gustu młodszym odbiorcom.

Gry i zabawy dla dzieci
Zręcznościowe 20 września 2004
Gry i zabawy dla dzieci to zestaw czterech gier edukacyjnych, w których najmłodsi użytkownicy komputera towarzyszą znanym i bardzo lubianym na całym świecie bohaterom (Piotruś Pan, Robin Hood, Guliwer, etc.), a także obserwują ich niezwykłe wyczyny.

Volfied
Zręcznościowe 11 września 1991
Niezwykle prosty pomysł na grę zręcznościową, który firma Taito przeobraziła w produkt o nazwie Qix, znalazł wielu naśladowców (m.in. Styx). Jednak to nikt inny, ale właśnie japońscy programiści opracowali program, który naprawdę zrewolucjonizował ideę pierwowzoru. Mowa tu o opublikowanej po raz pierwszy na automatach coin-op grze Volfied.

Gry i zabawy dla dzieci: Mity na wesoło
Zręcznościowe 2 listopada 2004
Mity to kolejny już zestaw z serii Gry i zabawy dla dzieci, w skład którego wchodzą cztery ciekawe programy. Tym razem wszystkie przygotowane gierki związane są z najbardziej znanymi, mitycznymi opowieściami: o Herkulesie, wojnie Trojańskiej, przygodach Odyseusza oraz wyprawie po Złote Runo.

Kirby & the Amazing Mirror
Zręcznościowe 2 lipca 2004
Dwuwymiarowa platformówka z tytułową maskotką Nintendo w roli głównej. Nasz bohater zostaje poćwiartowany na cztery równe części i zanim kolejny raz pokona zło będzie musiał połączyć się ponownie w całość. Gra kładzie nacisk na tryb multiplayer dla maksymalnie czterech osób, choć umożliwia też samotną zabawę.

Titus the Fox: To Marrakech and Back
Zręcznościowe 11 kwietnia 1992
Titus the Fox: To Marrakech and Back to klasyczna platformówka, która poprzez uwzględnienie w niej postaci tytułowego lisa jako głównego bohatera, stała się niemal wizytówką firmy Titus Interactive (założonej przez Herve’a i Erika Caenów – późniejszych twórców potęgi Interplay).