Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2GCNGBA
Okładka Winnie the Pooh's Rumbly Tumbly Adventure (PS2)

Urodzinowe Przygody Kubusia

Winnie the Pooh's Rumbly Tumbly Adventure

Winnie the Pooh's Rumbly Tumbly Adventure, czyli Urodzinowe Przygody Kubusia, to trójwymiarowa gra platformowa przeznaczona dla dzieci.

Zręcznościowe | filmy animowane | filmy

Okładka Winnie the Pooh's Rumbly Tumbly Adventure (PS2)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

8lut2005

PS2 GCN GBA

Winnie the Pooh's Rumbly Tumbly Adventure, czyli Urodzinowe Przygody Kubusia, to trójwymiarowa gra platformowa przeznaczona dla dzieci. Oparta została ona na licencji animowanego filmu Walta Disney’a i wykorzystuje zarówno znane stamtąd postaci i miejsca, jak i stylistykę graficzną. Cechą wyróżniającą grę jest jej niezwykle niski poziom trudności i przystępność dla milusińskich, co umożliwia zabawę nawet tym najmłodszym z nich, znajdującym się w wieku przedszkolnym.

Fabuła gry traktuje o urodzinowych wspomnieniach Kubusia Puchatka, który w celu odwrócenia uwagi od burczącego brzuszka przeżywa w swej wyobraźni na nowo przyjęcia swoich przyjaciół – Tygryska, Prosiaczka, Maleństwa oraz Kłapouchego. Gracz podczas rozgrywki wykonuje szereg prostych czynności mających pomóc w przygotowaniu każdej z pięciu dostępnych w tym tytule imprez.

W grze poza głównym scenariuszem dostępne są także trzy inne tryby zabawy. Tryb „juniora” umożliwia zwiedzanie Stumilowego Lasu bez limitów czasowych czy innego rodzaju ograniczeń. Mini gry pozwalają z kolei na zmierzenie się ze sobą dwóch osób lub samotną rozgrywkę przeciwko konsoli. Ostatnią opcją jest możliwość odsłuchiwania utworów muzycznych zawartych w grze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 117 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Gry podobne do Urodzinowe Przygody Kubusia

Klasyfikacja PEGI Urodzinowe Przygody Kubusia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Urodzinowe Przygody Kubusia

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

Wykorzystuje: karta pamięci

Game Boy Advance

Game Boy Advance

Wykorzystuje: link-kabel + dodatkowo (GBA): link-kabel

Urodzinowe Przygody Kubusia - recenzja gry
Urodzinowe Przygody Kubusia - recenzja gry

Recenzja 22 września 2005, 11:59

Od strony technicznej gra prezentuje się naprawdę przyzwoicie. Nie są to może szczyty możliwości PS2, ale ogólne wrażenie jest bardzo przyjemne. Grafika sprawia miłe wrażenie miękkości oraz płynności. Zawodzi nieco tylko wtopienie postaci w otoczenie – wyglądają one jak sztucznie wklejone. Sam Stuwiekowy Las został oddany wiernie według topografii z książkowych mapek i dobranocki – osoba zaznajomiona z serialem Disneya rozpozna bez trudu większość ze znanych sobie lokacji. Stylistyka charakterystyczna dla bajki została zachowana wiernie, za wyjątkiem techniki graficznej: teraz wszystko jest trójwymiarowe bądź prerenderowane. Trochę szkoda, że nie zdecydowano się zostać przy tradycyjnej animacji chociaż w przerywnikach, ale pewnie – poza zwiększonymi kosztami produkcji – pociągnęłoby to za sobą małą utratę spójności gry i filmików. Jakkolwiek grafikę 3D lubię, to jednak namolne wypieranie wszystkiego przez CGI (nawet w kinach) mnie już trochę męczy i poczytuję to koniec końców jako lekki minus. Oprawy AV poza dopełniają wspomniany już dubbing oraz seria prostych melodyjek, które zresztą możemy sobie puścić do posłuchania w kolejnym trybie gry – swoistej szafie grającej. Miły dodatek, ale bardzo słabo rozbudowany, gdyż okazuje się, że piosenek jest jak na lekarstwo, a na dodatek musimy te kilka ukrytych dopiero żmudnie odblokować.

PS2
GCN
GBA