Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Zręcznościowe Xbox

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku zręcznościowe na platformę Microsoft Xbox ułożone według popularności.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

XBOX
Zręcznościowe
Tematyki
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe

Zręcznościowe 14 listopada 2005

Pozycja łącząca w sobie elementy przygodówek oraz gier akcji. Stworzono ją w oparciu o film o tym samym tytule zrealizowany wspólnymi siłami przez firmy Walt Disney Pictures i Walden Media.

Rayman 3: Hoodlum Havoc
Rayman 3: Hoodlum Havoc

Zręcznościowe 13 marca 2003

Trzecia odsłona przygód tytułowego, sympatycznego bohatera. Produkcja w wersji na komputery osobiste i konsole stacjonarne jest trójwymiarową platformówką akcji, w której Rayman i jego wierni przyjaciele, Globox oraz Murfy, muszą stawić czoła armii Hoodlumów. W toku przygody przemierzamy nowe, barwne lokacje – mowa zarówno o pięknych miejscach przepełnionych magią, jak i o zniszczonych obszarach zamieszkałych przez nieprzyjazne stwory.

Whiplash
Whiplash

Zręcznościowe 18 listopada 2003

Humorystyczna platformówka 3D ze zwierzętami w roli głównej. Wcielamy się w łasicę o imieniu Spanx skutą kajdanami z królikiem Redmondem. Wykorzystując go jako broń, przebijamy się przez zastępy przeciwników i pokonujemy kolejne pomieszczenia próbując wydostać się na wolność z tajnego laboratorium eksperymentującego na niewinnych stworzeniach.

Shrek 2: The Game
Shrek 2: The Game

Zręcznościowe 4 maja 2004

Shrek 2: The Game to program należący do gatunku gier zręcznościowych, który stworzono w oparciu o drugą część animowanego filmu pt. „Shrek”. W produkcji, poza tytułowym bohaterem, możemy wcielić się także w kilka innych postaci: między innymi w Fionę i osła.

Crash Bandicoot: The Wrath of Cortex
Crash Bandicoot: The Wrath of Cortex

Zręcznościowe 15 kwietnia 2002

Liniowa platformówka 3D, będąca kontynuacja popularnej serii z PlayStation, stworzona przez odrębny zespół developerski zwany Traveller's Tales. Zły doktor Cortex powraca wraz z okrutnym bogiem Uka Uka – władcą żywiołów. Na wielu skomplikowanych poziomach bohaterski lis może skorzystać z szeregu różnych pojazdów. Całości towarzyszy klimatyczna, kolorowa grafika.

Crash Twinsanity
Crash Twinsanity

Zręcznościowe 28 września 2004

Crash Bandicoot powraca w wielkim stylu. Wredni bliźniacy pokonali Dr Cortexa - odwiecznego wroga zabawnego liska i teraz spiskują przeciwko Crashowi. Czas zjednoczyć siły i pokonać wspólnego przeciwnika.

Finding Nemo
Finding Nemo

Zręcznościowe 9 maja 2003

Nieskomplikowana gra zręcznościowo-przygodowa, nawiązująca do słynnego filmu animowanego z 2003 roku. Młody gracz ma do pokonania 15 niezbyt rozbudowanych poziomów, może również brać udział w wyjątkowo urozmaiconych mini-zabawach.

Madagascar
Madagascar

Zręcznościowe 23 maja 2005

Madagascar to niezbyt skomplikowana zręcznościówka stworzona z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów. Gra ta bazuje na kolejnym filmie animowanym wytwórni DreamWorks Studios.

Sonic Heroes
Sonic Heroes

Zręcznościowe 6 stycznia 2004

Sonic Heroes to pozycja klimatycznie nawiązująca do najlepszych części serii z tytułowym jeżem w roli głównej. Rozgrywkę cechuje duża dynamika (rozmaite platformy, zakręty, „kółka” w powietrzu, etc.), mnóstwo skoków czy podniebnych lotów (wyrzutnie, skocznie) oraz (ale to już rzadziej) siłowa eliminacja przeciwników.

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom
SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom

Zręcznościowe 21 października 2003

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom to gra przygodowa z elementami zręcznościowymi oparta na licencji popularnego serialu animowanego. Zadaniem gracza jest pomóc tytułowemu bohaterowi i jego przyjaciołom w walce z nieposłusznymi robotami podstępnego Planktona. Pecetowa konwersja przygotowana została przez studio AWE Games.

I-Ninja
I-Ninja

Zręcznościowe 4 grudnia 2003

„I-Ninja” to zrealizowana w typowo konsolowym stylu niezwykle dynamiczna gra akcji. Opisywany tytuł pod wieloma względami przypomina takie hitowe produkcje jak „Spyro”, „Rayman” czy „Crash Bandicoot”.

Scooby-Doo! Night of 100 Frights
Scooby-Doo! Night of 100 Frights

Zręcznościowe 27 sierpnia 2002

Scooby-Doo! Night of 100 Frights to adresowana do młodych graczy platformówka z elementami przygodowej gry akcji, bazująca na motywach popularnego serialu animowanego. Tytułowy pies – Scooby-Doo rusza na ratunek Shaggy'emu i pozostałym członkom Tajemniczej Spółki, którzy porwani zostali przez tajemniczego Masterminda. Tytuł wyprodukowało studio Heavy Iron.

Blazing Angels: Squadrons of WWII
Blazing Angels: Squadrons of WWII

Zręcznościowe 23 marca 2006

Blazing Angels: Squadron of WWII to symulator lotu o wybitnie zręcznościowym charakterze. Gracz wciela się tu w rolę pilota, który wykonuje szereg misji w czasie II Wojny Światowej, poczynając od słynnej Bitwy o Anglię, na bombardowaniu Berlina kończąc.

Spyro: A Hero's Tail
Spyro: A Hero's Tail

Zręcznościowe 3 listopada 2004

Spyro: A Hero's Tail to już piąta trójwymiarowa platformówka opowiadająca o przygodach fioletowego smoka. Poprzednie gry w których wystąpił sprzedały się łącznie w blisko 13 milionach egzemplarzy na całym świecie. Spyro powraca, aby wraz z czwórką przyjaciół uratować królestwo smoków przed nadchodzącą zagładą.

Star Wars Starfighter: Special Edition
Star Wars Starfighter: Special Edition

Zręcznościowe 26 listopada 2001

Ulepszona wersja gry, która początkowo ukazała się na konsolę PlayStation 2. Zasiadamy za sterami statku kosmicznego, wykonując niebezpieczne misje. Wersja na Xbox'a posiada ponadto poszerzony tryb multiplayer.

Rayman M
Rayman M

Zręcznościowe 24 września 2002

Rayman Arena to stworzona z myślą o rozgrywce wieloosobowej gra zręcznościowa, stanowiąca spin-offową produkcję z serii Rayman. Deweloperzy z koncernu Ubisoft przygotowali dwa warianty zabawy, w których za pośrednictwem sieci LAN lub Internet można ścigać się bądź walczyć z innymi graczami, wcielając się w ulubione postaci z uniwersum Krainy Snów. Na niektórych rynkach gra wydana została pod tytułem Rayman M.

Frogger Beyond
Frogger Beyond

Zręcznościowe 10 grudnia 2002

Frogger Beyound to najnowsza odsłona liczącej już wiele odcinków serii o przygodach żaby. Tym razem nasz tytułowy bohater staje się dorosłym osobnikiem i musi przejść szereg prób, by udowodnić swą dojrzałość.

Ty The Tasmanian Tiger
Ty The Tasmanian Tiger

Zręcznościowe 10 września 2002

TY the Tasmanian Tiger to prosta i przeznaczona dla najmłodszych graczy platformówka z prześmiesznym tygryskiem w roli głównej. Chociaż ginie w natłoku innych produkcji, gra warta jest zainteresowania.

Wallace & Gromit: Curse of the Were-Rabbit
Wallace & Gromit: Curse of the Were-Rabbit

Zręcznościowe 29 września 2005

Fabuła gry Wallace i Gromit: Klątwa królika (tak ten tytuł brzmi u nas) jest wzorowana na obrazie kinowym o tym samym tytule. W rodzinnym mieście słynnego duetu – wynalazcy i jego psa wszyscy mieszkańcy są pochłonięci przygotowaniami do dorocznego konkursu warzywniczego.

Wallace & Gromit in Project Zoo
Wallace & Gromit in Project Zoo

Zręcznościowe 3 października 2003

Wallace & Gromit to bardzo zabawna gra platformowa z elementami przygody, w której zadaniem gracza jest wyzwolenie miejskiego ZOO z rąk organizacji maniakalnych pingwinów o nazwie „Feathers”.

Dream Pinball 3D
Dream Pinball 3D

Zręcznościowe prace wstrzymane

Zwieńczenie dziesięcioletniej twórczości grupy ASK Homework w kategorii komputerowych pinballi. Autorzy, którzy odpowiadają między innymi za stworzenie Pure Pinball czy Ball Adventures, są całkowicie pewni, iż ich najnowszy wytwór jest najlepszą grą w pinball, jaką może zafundować sobie użytkownik komputera osobistego.

The Nightmare Before Christmas: Oogie's Revenge
The Nightmare Before Christmas: Oogie's Revenge

Zręcznościowe 30 września 2005

Tim Burton's The Nightmare Before Christmas: Oogie's Revenge jest grą przygodowo-zręcznościową, bazującą na słynnym filmie muzycznym (polski tytuł brzmi: Miasteczko Halloween) z 1993 roku, wyreżyserowanym przez Henry’ego Selicka na podstawie poematu autorstwa Tima Burtona.

Yetisports Arctic Adventures
Yetisports Arctic Adventures

Zręcznościowe 15 lipca 2005

Yetisports Arctic Adventures to przygotowana przez ekipę deweloperską firmy JoWooD kompilacja zręcznościowych gier z cyklu Yetisports. Gracze mają okazję rywalizować w pięciu zimowych konkurencjach: Free Fligh, Pingu Flight, Snowboarding, Baseball i Half Pipe Racing. Całość okraszona została miłą dla oka, trójwymiarową oprawą wizualną i oraz sporą dawką humoru.

Disney’s Chicken Little
Disney’s Chicken Little

Zręcznościowe 17 października 2005

Disney’s Chicken Little to gra platformowo-zręcznościowa, przygotowana głównie z myślą o młodych użytkownikach komputerów. Produkcja oparta jest w całości na bardzo zabawnym, animowanym filmie o tym samym tytule, za którego realizację odpowiada wytwórnia Walt Disney Pictures.