Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGCNPS2PCXBOXGBA
Okładka SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom (GCN)

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom to gra przygodowa z elementami zręcznościowymi oparta na licencji popularnego serialu animowanego. Zadaniem gracza jest pomóc tytułowemu bohaterowi i jego przyjaciołom w walce z nieposłusznymi robotami podstępnego Planktona.

Zręcznościowe | platformówki | seriale animowane | platformówki 3D | 2D | elementy przygodowe

Okładka SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom (GCN)

producent: Heavy Iron Studios

wydawca: THQ Inc.

data premiery gry:

21paź2003

XBOX PS2 GCN PC GBA

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom to propozycja koncernu THQ adresowana do miłośników platformówek oraz fanów popularnego animowanego serialu emitowanego przez stację telewizyjną Nickelodeon. Produkcja pecetowej wersji tytułu powierzony został studiu AWE Games, które wcześniej stworzyło m.in. grę SpongeBob Squarepants: Operation Krabby Patty.

Fabuła gry koncentruje się wokół inwazji na tytułowe, podwodne miasto - Bikini Bottom (Bikini Dolne). Sprawcą zamieszania jest znienawidzony przez mieszkańców Plankton, właściciel restauracji Chum Bucket (Kubeł Pomyj). Złoczyńca skonstruował maszynę Duplicatotron 3000, by za jej pomocą stworzyć armię robotów. Problem w tym, że w trakcie produkcji jeden z przełączników przypadkowo ustawiony był w pozycji „nie słuchać rozkazów”. Roboty wymknęły się więc spod kontroli, co grozi zniszczeniem całej metropolii. SpongeBob i jego kompani próbują stawić czoła intruzom.

Rozgrywka w pecetowej wersji SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom bazuje głównie na elementach przygodowych. W trakcie zabawy gracz musi sprostać licznym łamigłówkom, wymagającym manipulowania elementami otoczenia lub właściwego wykorzystania znajdowanych przedmiotów.

Oprawa audiowizualna gry wyraźnie nawiązuje do animowanego pierwowzoru. Deweloperzy z AWE Games zdecydowali się na połączenie grafiki 2D i 3D. Sympatycy kreskówki powinni jednak bez trudu rozpoznać swoich ulubionych bohaterów, a także charakterystyczne miejsca, takie jak Bikini Bottom, Goo Lagoon czy Sand Mountain.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom

Wymagania wiekowe SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom

odpowiednia dla każdego wieku

XBOX
PS2
GCN
PC
GBA