Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2XBOX
Okładka Metal Slug 4 & 5 (PS2)
OkładkaMetal Slug 4 & 5 (PS2)

Metal Slug 4 & 5

Metal Slug 4 & 5 to pakiet dwóch tytułów, należących do serii dwuwymiarowych strzelanin. Za produkcję obu dynamicznych pozycji odpowiada studio SNK.

Zręcznościowe | FPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metal Slug 4 & 5 Premiera

25maj2005

PS2

25sie2005

XBOX

Gry podobne do Metal Slug 4 & 5

Ratchet: Gladiator

Transformers

Mega Man X Collection

Metal Slug 4 & 5 to pakiet dwóch tytułów, należących do serii dwuwymiarowych strzelanin. Za produkcję obu dynamicznych pozycji odpowiada studio SNK.

Historia, opowiadana w Metal Slug 4, dotyczy wirusa komputerowego, wypuszczonego przez międzynarodową siatkę terrorystów, których celem jest objęcie kontroli nad najważniejszymi bazami wojskowymi. W planie tym przeszkodzić ma im brygada Metal Slug, w skład której wchodzą Marco, Fio, Trevor i Nadia. Zadaniem śmiałków jest przerwanie działania przestępców, zanim będzie za późno.

W kolejnej części gry do dwóch pierwszych bohaterów dołączają Tarma oraz Eri. Tym razem komandosi muszą stawić czoła organizacji Ptolemaic Army, która podstępem wykradła dane z dysków komputerów, znajdujących się w wojskowej siedzibie Metal Slug.

Obie produkcje obfitują w widowiskowe wydarzenia. W świecie przedstawionym w 2D roi się od uzbrojonych wrogów. Ale i nasi podopieczni mają się czym pochwalić. Wcielając się w każdego z nich, mamy do dyspozycji spory arsenał karabinów, strzelb czy pistoletów. Podczas zabawy zbieramy ponadto różnorodne power-upy, apteczki oraz amunicję. Należy także wspomnieć, że naszą kampanię o wolność ludzkości toczymy nie tylko na lądzie, ale także na morzu i w powietrzu. Jest to jeden z nielicznych czynników, który decyduje o odmienności poszczególnych misji. Przeważnie bowiem każdy z następujących po sobie etapów zmusza nas do schematycznego działania, którego główną ideą jest wymordowanie wszystkiego w zasięgu naszego wzroku.

W stosunku do poprzednich części poprawie uległ silnik graficzny, animujący kolorowe lokacje. Odpowiada on za ładne efekty specjalne, jak też szczegółowo wyglądające sylwetki bohaterów. Autorzy Metal Slug 4 & 5 zachęcają do przetestowania produktów przy udziale drugiej osoby, gdyż dzięki trybowi multiplayer ich dzieła zyskują na wartości i zapewniają jeszcze większą rozrywkę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 2 DVD

Ocena użytkowników: 5,9 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Metal Slug 4 & 5

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Metal Slug 4 & 5 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS2
XBOX