Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2XBOX
Okładka Wallace & Gromit: Curse of the Were-Rabbit (PS2)

Wallace & Gromit: Curse of the Were-Rabbit

Fabuła gry Wallace i Gromit: Klątwa królika (tak ten tytuł brzmi u nas) jest wzorowana na obrazie kinowym o tym samym tytule. W rodzinnym mieście słynnego duetu – wynalazcy i jego psa wszyscy mieszkańcy są pochłonięci przygotowaniami do dorocznego konkursu warzywniczego.

Zręcznościowe | filmy animowane

Okładka Wallace & Gromit: Curse of the Were-Rabbit (PS2)

data premiery gry:

29wrz2005

PS2 XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wallace & Gromit: Curse of the Were-Rabbit to już drugi, po Wallace & Gromit: Project Zoo, wspólny projekt studia Frontier Developments Ltd. oraz Aardman Animations Ltd.

Fabuła gry Wallace i Gromit: Klątwa królika (tak ten tytuł brzmi u nas) jest wzorowana na obrazie kinowym o tym samym tytule. W rodzinnym mieście słynnego duetu – wynalazcy i jego psa wszyscy mieszkańcy są pochłonięci przygotowaniami do dorocznego konkursu warzywniczego. Najwięksi wystawcy z kraju zjeżdżają na omawianą imprezę, by pokazać na niej swoje gigantyczne i niesamowite okazy. W tym samym czasie ktoś zaczyna plądrować ogrody mieszkańców. Dlatego też władze oraz ludność miasta postanawiają wynająć Wallace’a i Gromita do przeprowadzenia śledztwa w sprawie tajemniczego potwora .

W omawianej produkcji gracze po raz pierwszy mogą poruszać się po rodzinnym mieście Wallece’a i Gromita, które nosi nazwę West Wallaby. Gra oferuje cztery, ogromne, rozbudowane obszary, a użytkownik wcielając się w postać odważnego psa oraz jego pana przemierza dniem i nocą całe miasto, począwszy od wybrzeża, a kończąc na przedmieściach i jego okolicach.

Tym razem oprócz słynnego duetu gracz ma okazję pokierować jeszcze jedną postacią, mianowicie królikiem o imieniu Hutch. Oczywiście podczas rozgrywki można skorzystać z pomocnych urządzeń, zaprojektowanych przez mistrza wynalazku – Wallece’a. Gwoźdź programu w tym temacie stanowi broń, która nosi nazwę Bungun, a której specyfika polega na wciąganiu wszystkiego, co ma odpowiednie rozmiary i po chwili wystrzeleniu zassanych przedmiotów. Całość została oczywiście wzbogacona o ładnie wykonane i stojące na solidnym poziomie efekty audio-wizualne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Gry podobne do Wallace & Gromit: Curse of the Were-Rabbit

Klasyfikacja PEGI Wallace & Gromit: Curse of the Were-Rabbit

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Wallace & Gromit: Curse of the Were-Rabbit

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Gra Wallace and Gromit: Curse of the Were-Rabbit ma już wydawcę
Gra Wallace and Gromit: Curse of the Were-Rabbit ma już wydawcę

wiadomość21 lipca 2005

W kwietniu informowaliśmy Was o powstawaniu kolejnej gry o przygodach słynnego, animowanego duetu - wynalazcy i jego psa, której tytuł brzmi Wallace and Gromit: Curse of the Were-Rabbit. Wówczas produkcja ta nie miała jeszcze swojego wydawcy. Dziś firma Konami z dumą poinformowała, że podejmie się wydania tego tytułu. Gra ukaże się w wersji na konsole PlayStation 2 oraz Xbox, a jej premiera jest zaplanowana na październik tego roku.

Wallace i Gromit powracają w Zemście Królika
Wallace i Gromit powracają w Zemście Królika

wiadomość29 kwietnia 2005

Obraz kinowy Wallace and Gromit: Curse of the Were-Rabbit zadebiutuje na dużym ekranie w październiku tego roku. A tymczasem firma Frontier Developments Ltd. poinformowała dziś, że wspólnie z Aardman Animations Ltd. pracuje nad kolejną grą o przygodach słynnego, animowanego duetu - wynalazcy i jego psa.

PS2
XBOX