Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSP
Okładka Ultimate Ghosts 'n Goblins (PSP)

Ultimate Ghosts 'n Goblins PSP

Ultimate Ghosts 'n Goblins to kolejna część serii platformówek, opowiadających o przygodach mężnego rycerza Arthura. Gra powstała w siedzibie firmy Capcom, przy udziale programistów, którzy pracowali nad poprzednimi odsłonami sagi.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki | 2D | reedycje/remastery/remaki | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Ultimate Ghosts 'n Goblins (PSP)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

29sierpnia2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ultimate Ghosts 'n Goblins to kolejna część serii platformówek, opowiadających o przygodach mężnego rycerza Arthura. Gra powstała w siedzibie firmy Capcom, przy udziale programistów, którzy pracowali nad poprzednimi odsłonami sagi.

Po tym, jak po heroicznej walce Sir Arthur zamknął bramy zaświatów, wydawało się, że piekielne potwory już nigdy nie ujrzą światła dziennego. Niestety Pan Ciemności ponownie zaatakował i porwał piękną księżniczkę, potwierdzając tym samym swe aspiracje do objęcia władzy nad ludzkimi osadami. Nasz bohater nie ma innego wyboru, jak zapuścić się do ciemnego lasu, by odnaleźć magiczny portal, z pomocą którego ponownie przeniesie się do siedziby wroga.

Gra składa się z pięciu etapów, podzielonych na kilkadziesiąt pomniejszych misji. Pod koniec każdego rozdziału kampanii Arthur spotyka na swej drodze groźnego bossa, z którym musi rozprawić się przy pomocy swoich ponadprzeciętnych umiejętności. W starciach z pozostałymi monstrami wykorzystuje średniowieczne miecze, topory, łuki oraz kusze, wystrzeliwujące kilka pocisków naraz. Bogaty bestiariusz zawiera zarówno tytułowe duchy i gobliny, jak też przerośnięte skorpiony, nietoperze czy szkielety. Dzielny rycerz z kolei zyskał kilka nowych zdolności, m.in. umiejętność schylania się, wspinania po linach oraz wykorzystywania podwójnych skoków. Innym usprawnieniem jest ulepszony system zapisywania gry. W Ultimate Ghosts 'n Goblins możemy save'ować w dowolnym momencie i w każdej chwili powrócić do pokonanej już lokacji, by zebrać w niej przeoczone wcześniej przedmioty, dodatkowe życia itp. Natomiast gdy nasz heros zginie, odrodzi się dokładnie w tym miejscu, gdzie przed chwilą pożegnał się z egzystencją.

Akcję obserwujemy z boku, podziwiając walory kolorowej grafiki 2D. Sylwetki postaci posiadają o wiele więcej detali, niż w poprzednich częściach gry, a w przerwach pomiędzy zadaniami możemy oglądać dopracowane przerywniki filmowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Gry podobne do Ultimate Ghosts 'n Goblins

Klasyfikacja PEGI Ultimate Ghosts 'n Goblins

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Ultimate Ghosts 'n Goblins

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Mega Man kontra Ghosts 'n Goblins

wiadomość14 marca 2006

Nowa wersja klasycznej gry Ghosts ‘n Goblins, zatytułowana Ultimate Ghosts ‘n Goblins i zadedykowana konsoli PSP, trafi na sklepowe półki w Ameryce Północnej w trzecim kwartale bieżącego roku. Natomiast już teraz można uruchomić w przeglądarce internetowej ciekawą hybrydę G’nG i innej znanej marki z katalogu korporacji Capcom.