32. Gry Zręcznościowe
Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl
Strona 32. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe.
Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.
Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?
Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

HitBlock
Zręcznościowe 25 września 2003
Hit the Block to gra zręcznościowo-logiczna, będąca PeCetową przeróbką programu Crillion, który największe tryumfy święcił w zamierzchłych latach osiemdziesiątych na Commodore 64.

X-Scooter
Zręcznościowe 13 lutego 2001
X-Scooter jest grą zręcznościową z elementami symulacji wyczynowej jazdy na hulajnodze. Gracze mają okazję popisać się swoimi umiejętnościami ewolucji na nietypowym jednośladzie w czterech lokacjach, obfitujących w parkingi, parki i place zabaw. Do wyboru jest 10 różnych zawodników oraz 5 rodzajów hulajnóg. Gra wydana została staraniem firmy ValuSoft.

Pac-Man: Adventures in Time
Zręcznościowe 20 października 2000
Pomóż Pac-Man-owi zebrać pięć magicznych kul i uratować świat przed zniszczeniem, podróżując w czasie przez pięć historycznych epok.

Rosso Rabbit in Trouble
Zręcznościowe 16 kwietnia 2003
Rosso Rabbit in Trouble to gra zręcznościowa typu "jump & run" przygotowana przez studio Joymania Entartainment. Gracze kierują poczynaniami tytułowego królika, a ich zadaniem jest dotarcie do norki w wyznaczonym czasie, zebranie odpowiedniej ilości warzyw i unikanie różnego rodzaju pułapek. Produkcja utrzymana została w barwnej, trójwymiarowej oprawie wizualnej, która przypadnie do gustu młodszym odbiorcom.

Titus the Fox: To Marrakech and Back
Zręcznościowe 11 kwietnia 1992
Titus the Fox: To Marrakech and Back to klasyczna platformówka, która poprzez uwzględnienie w niej postaci tytułowego lisa jako głównego bohatera, stała się niemal wizytówką firmy Titus Interactive (założonej przez Herve’a i Erika Caenów – późniejszych twórców potęgi Interplay).

Kirby & the Amazing Mirror
Zręcznościowe 2 lipca 2004
Dwuwymiarowa platformówka z tytułową maskotką Nintendo w roli głównej. Nasz bohater zostaje poćwiartowany na cztery równe części i zanim kolejny raz pokona zło będzie musiał połączyć się ponownie w całość. Gra kładzie nacisk na tryb multiplayer dla maksymalnie czterech osób, choć umożliwia też samotną zabawę.

Sabre Wulf
Zręcznościowe 12 marca 2004
Przygody niebieskiego wilka i łowcy przygód Sabremana pojawiły się po raz pierwszy w 1984 roku na 8-bitowcach. Teraz gracz ma możliwość zagrać w nową, odświeżoną wersję starego przeboju.

Boulder Dash XL
Zręcznościowe 13 lipca 2011
Odświeżona wersja klasycznej gry logiczno-zręcznościowej, która bawiła posiadaczy pierwszych komputerów osobistych. W grze wcielamy się w bohatera zbierającego klejnoty w podziemnych labiryntach. Przeróbka zawiera znacznie lepszą grafikę i mnóstwo poziomów – część z nich to zupełnie nowe kreacje.

Roogoo
Zręcznościowe 4 czerwca 2008
Roogoo to produkt stanowiący połączenie gry logicznej oraz wymagającej podejmowania szybkich decyzji zręcznościówki, opracowany przez studio developerskie Spidermonk.

Air Conflicts: Secret Wars
Zręcznościowe 1 lipca 2011
Zręcznościowa strzelanka lotnicza, rozgrywająca się w okresie I i II wojny światowej. Wcielamy się w niej w pilota i uczestniczymy w słynnych podniebnych bitwach. Produkcja umożliwia granie w dwóch trybach sterowania i oprócz kampanii zawiera parę pojedynczych scenariuszy. W grze nie brakuje też trybu multiplayer.

Furry Legends
Zręcznościowe 16 lipca 2010
Polska platformówka opowiadająca o przygodach futrzastych kulek. Oferuje mnóstwo ciekawych poziomów i wyzwań opartych na zastosowanym w grze silniku fizycznym.

Spyro: A Hero's Tail
Zręcznościowe 2 listopada 2004
Spyro: A Hero's Tail to już piąta trójwymiarowa platformówka opowiadająca o przygodach fioletowego smoka. Poprzednie gry w których wystąpił sprzedały się łącznie w blisko 13 milionach egzemplarzy na całym świecie. Spyro powraca, aby wraz z czwórką przyjaciół uratować królestwo smoków przed nadchodzącą zagładą.

Little Britain: The Video Game
Zręcznościowe 2 lutego 2007
Little Britain: The Video Game jest grą opartą na popularnym, obsypanym nagrodami brytyjskim serialu komediowym produkcji BBC, który w absurdalny i surrealistyczny sposób wyśmiewa narodowe cechy Brytyjczyków.

Star Trek: D.A.C.
Zręcznościowe 13 maja 2009
Star Trek: D.A.C. to kosmiczna strzelanina stworzona przez ekipę studia Naked Sky Entertainment. Pod względem fabularnym gra częściowo nawiązuje do filmu w reżyserii J. J. Abramsa. Gracze mają możliwość przejąć kontrolę nad U.S.S. Enterprise oraz wieloma innymi statkami znanymi fanom uniwersum Star Trek i wziąć udział w dynamicznych potyczkach toczonych w przestrzeni kosmicznej.

Namco Museum (2001)
Zręcznościowe 10 czerwca 2001
Kolejny zestaw klasycznych gier od Namco. Tym razem możemy liczyć na takie tytuły jak Pac-Man, Galaxian, Dig Dug, czy Pole Position. Ponadto niektóre z tych zręcznościówek pojawiają się w lepszej oprawie graficznej.

Choplifter HD
Zręcznościowe 11 stycznia 2012
Zręcznościówka, w której zasiadamy za sterami helikoptera i wykorzystujemy tę maszynę zarówno do ratowania ludzi, jak i walki z nieprzyjaciółmi. Gra jest kontynuacją 8-bitowego klasyka zatytułowanego Choplifter. Autorzy pozostali wierni pierwowzorowi i dlatego nasz helikopter potrafi latać jedynie w dwóch wymiarach.

Blackthorne
Zręcznościowe 12 września 1994
Interesująca gra zręcznościowa, nasuwająca skojarzenia z Prince of Persia, czy Flashback. Wcielamy się w postać tytułowego Blackthorne'a, który po dwudziestu latach powraca na ojczystą planetę, żeby wymierzyć sprawiedliwość złemu czarnoksiężnikowi.

Super Monkey Ball Adventure
Zręcznościowe 30 czerwca 2006
Super Monkey Ball Adventure kontynuuje popularny cykl ze stajni korporacji Sega, zapoczątkowany w 2001 roku i obecny na wielu różnorodnych platformach sprzętowych. Platformówka składa się z kilkudziesięciu etapów, na których sterujemy tytułową małpką.

Sonic Colours
Zręcznościowe 12 listopada 2010
Sonic Colours to gra zręcznościowa przygotowana przez ekipę Sonic Team. Tytułowy niebieski jeż ponownie musi stawić czoła demonicznemu dr. Eggmanowi, który uwięził rasę kosmicznych Ogników i za ich pomocą zamierza zawładnąć wszechświatem. Gracze kierują poczynaniami głównego bohatera, który z zawrotnymi prędkościami pokonuje kolejnych przeciwników i plansze.

Birds of Steel
Zręcznościowe 15 marca 2012
Birds of Steel to strzelanka lotnicza w klimatach II Wojny Światowej, która stara się łączyć elementy zręcznościowe i symulacyjne.

Sega Mega Drive Ultimate Collection
Zręcznościowe 10 lutego 2009
Sega Mega Drive Ultimate Collection to wydany przez firmę SEGA zbiór czterdziestu największych hitów znanych z konsoli Mega Drive. Wszystkie gry zostały zremasterowane pod kątem możliwości współczesnych platform sprzętowych. Pakiet zawiera takie tytuły jak: Alien Storm, Bonanza Bros., E-SWAT, Golden Axe III, Shining Force i Sonic The Hedgehog.

Astro Boy: Omega Factor
Zręcznościowe 17 sierpnia 2004
Astro Boy to amerykańska nazwa japońskiej serii filmów animowanych zatytułowanej Tetsuwan Atomu, która swoimi początkami sięga roku 1963.

Rez
Zręcznościowe 7 stycznia 2002
Rez to gra jedyna w swoim rodzaju. Oryginalna strzelanina, z grafika wektorowa; starowanie podobne jak w Panzer Dragon, ale cala reszta zupełnie inna.

Kubusiowe Przedszkole Maluchy
Zręcznościowe 12 maja 2004
gra familijna dla najmłodszych dzieci (od 3 lat) firmy Disney Interactive, oparta na książce „Kubuś Puchatek” autorstwa A.A. Milne`a i E.H. Sheparda.