Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka Shadow Blade (iOS)

Shadow Blade

Shadow Blade to dwuwymiarowa platformówka autorstwa zespołu Dead Mage. Pozwala ona na wcielenie się w wojownika Ninja, który wykonuje niebezpieczne misje na mapach pełnych wrogów i śmiercionośnych pułapek.

Zręcznościowe | platformówki | ninja

Okładka Shadow Blade (iOS)

data premiery gry:

16sty2014

iOS

5sty2015

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shadow Blade to wydana Androida brutalna platformówka 2D. Grę opracowało studio Dead Mage.

Produkcja opowiada historię młodego mężczyzny imieniem Kuro. Jest on początkującym wojownikiem ninja, któremu wciąż brakuje jeszcze doświadczenia i umiejętności. Jego jedyną ambicją jest pobranie nauk od ostatniego żyjącego mistrza swego fachu. Starzec zgadza się rozpocząć treningi młodzieńca, ale tylko pod warunkiem, że ten jednocześnie będzie realizował dla niego konkretne misje. W trakcie kampanii na pokonanie czeka pięćdziesiąt takich zleceń.

Shadow Blade w większości podąża typowymi ścieżkami platformówek. Podczas zabawy eksplorujemy więc sporych rozmiarów mapy, zbieramy pomocne przedmioty, unikamy pułapek oraz walczymy z przeciwnikami. Gra kładzie duży nacisk na potyczki z nieprzyjaciółmi, podczas których możemy korzystać z kilku różnych typów ciosów i różnorodnego, tradycyjnego dla wojowników Ninja ekwipunku, w skład którego wchodzi m.in. katana czy shurikeny, czyli śmiercionośne gwiazdki pozwalające atakować nieprzyjaciół z dystansu. Potyczki są bardzo brutalne, ale nie zawsze musimy polegać na przemocy, gdyż gra pozwala często wykonać zadania również metodą skradankową.

Shadow Blade może pochwalić się bardzo atrakcyjną oprawą graficzną. Produkcja wykonana została w stylu 2,5D, co oznacza, że mechanizmy rozgrywki są dwuwymiarowe, ale oprawę wizualną zbudowano w pełnym 3D. Dodatkową zaletą jest intuicyjny system sterowania, pozwalający na błyskawiczne wyprowadzanie różnorodnych ataków i pełną kontrolę nad akcją, nawet w trakcie największych potyczek.

Minirecenzja Shadow Blade – zabójczo dobra platformówka

PLUSY:
  1. Za 6 zł otrzymuje się jedną z najlepszych platformówek dla dorosłych dostępnych na urządzeniach mobilnych;
  2. Sterowanie oparte na gestach pozwala niemal poczuć się jak prawdziwy ninja;
  3. Tytuł posiada śliczną oprawę graficzną 2,5 D ze świetnymi animacjami ataków.
MINUSY:
  1. Przydałoby się nieco więcej poziomów i dodatkowe tryby gry.

Jednym z popularniejszych gatunków gier, które znajdziemy na urządzeniach mobilnych są różnorakie dwuwymiarowe platformówki. Czasami twórcy tworzą je w ramach rozmaitych endless runnerów, czasami starają się stworzyć produkcje, którym bliżej do tych znanych z konsol i komputerów, a twórcy ze studia Dead Mage postanowili zrobić grę prostą i przyjemną, a jednocześnie pełną akcji i skierowaną do nieco starszych osób. W ten sposób powstało Shadow Blade.

Założenia produkcji same w sobie nie odbiegają od innych tego typu aplikacji. Gracze trafiają do rozmaitych, krótkich poziomów, gdzie muszą dotrzeć z punktu A do punktu B. Fabularnie uzasadniono to tak, że podczas zabawy wcielamy się w wojownika ninja, który musi przekazać ważną informację swojemu klanowi. Na naszej drodze naturalnie staną zabójcy z konkurencyjnego klanu, więc przyszykujcie się na brutalną jatkę.

Najciekawszym elementem Shadow Blade jest świetne sterowanie. Twórcy udostępnili dwa tryby – klasyczny, z wirtualnymi przyciskami wyświetlającymi się na ekranie, oraz ten oparty na gestach. Po zapoznaniu się z drugą opcją poczujecie prawdziwą magię. Przytrzymując palec z prawej albo lewej strony poruszamy się, skaczemy przesuwając palec w górę. Natomiast będąc w powietrzu możemy wykonać drugi skok, albo zaatakować, stuknięciem w dane miejsce. Ten prosty system potrafi czynić cuda.

Nasz podopieczny eliminuje bowiem wrogów w bezpośredniej walce, ale zdecydowanie bardziej emocjonujące jest zakradanie się. Gdy podbiegniemy tuż przed nieświadomym wrogiem, ninja poderżnie mu gardło w efektowny sposób albo wykończy go ślizgiem. Inaczej zachowa się, gdy wyskoczymy w górę i przeprowadzimy atak z powietrza. To jednak nie wszystko, gdyż największą frajdę sprawia płynne przechodzenie poziomów – skakanie z jednego miejsca w drugie, odbijanie się od ścian, kruszenie barier, wykańczanie przeciwników jednym machnięciem miecza itd. Oczywiście w praktyce nie jest to takie łatwe, jak się wydaje, gdyż w późniejszym czasie należy unikać kolców, snajperów i nie tylko.

Świetny i emocjonujący gameplay uzupełnia bardzo dobra oprawa graficzna 2,5 D ze zmiennymi lokacjami i doskonałą animacją ataków. W związku z tym wszystkim wniosek dotyczący Shadow Blade może być tylko jeden – zdecydowanie warto wydać na ten tytuł te 6 zł.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Shadow Blade

12+

iOS
AND