Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3X360WiiWiiU3DS
Okładka How to Train Your Dragon 2 (X360)

How to Train Your Dragon 2

Kontynuacja zabawnej gry zręcznościowej, towarzysząca premierze drugiej odsłony filmu animowanego, znanego w naszym kraju pod tytułem „Jak Wytresować Smoka”.

Zręcznościowe | fantasy | filmy animowane | smoki

Okładka How to Train Your Dragon 2 (X360)

producent: Torus Games

wydawca PL: Cenega S.A.

data premiery gry:

10cze2014

PS3 X360 WiiU Wii 3DS

How to Train Your Dragon 2 to kontynuacja gry zręcznościowej z 2010 roku. Tytuł powstał przy okazji filmu animowanego, w Polsce znanego pod tytułem Jak wytresować smoka 2. Za produkcję odpowiada studio Torus Games, specjalizujące się w projektach tworzonych na podstawie kinowych licencji. Wśród gier stworzonych przez ten zespół znajdują się takie tytuły jak Rise of the Guardians, Scooby-Doo! Nawiedzone Bagno, Monster Jam: Urban Assault, Turbo: Super Stunt Squad, Madagascar 3 i sporo innych. Gracze powracają na wyspę Berk, na której nastoletni wikingowie trenują wraz ze swoimi smokami. Celem każdego z nich jest uzyskanie tytułu Najlepszego Smoczego Jeźdźca, a zadaniem gracza jest pomóc jednemu z nich w spełnieniu swego marzenia.

Rozgrywka jest czysto zręcznościowa i polega na wykonywaniu określonych zadań w ramach organizowanych turniejów. Całość sprowadza się jednak do ścigania się po wyznaczonych trasach i walce z innymi jeźdźcami. By brać udział w zmaganiach, najpierw należy wybrać swoją postać oraz smoka, którego dosiądziemy i wyszkolimy. Podczas zabawy zdobywamy specjalne żetony, dzięki czemu odblokowujemy nowe cechy i umiejętności latających bestii. Dodatkowo rozgrywka urozmaicana jest przez rozmaite sekrety, tylko czekające na odkrycie. Twórcy zatroszczyli się także o bonus w postaci dwóch dodatkowych bohaterów, których można odblokować w czasie zabawy.

Oprawa graficzna została utrzyma w filmowym klimacie, oferując trasy stworzone w okolicach wioski wikingów oraz w górzystych terenach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,2 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 154,90 PLN

Gry podobne do How to Train Your Dragon 2

Klasyfikacja PEGI How to Train Your Dragon 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS3
X360
WiiU
Wii
3DS