Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4
Okładka Super Stardust Ultra (PS4)
OkładkaSuper Stardust Ultra (PS4)

Super Stardust Ultra PS4

Czwarta część serii zręcznościowych strzelanin typu shoot ‘em up, od zawsze kojarzonej z konsolami firmy Sony.

Zręcznościowe | kosmiczne | shoot 'em up | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Stardust Ultra Premiera PS4

10lutego2015

producent: d3t wydawca: Sony Interactive Entertainment

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Super Stardust Ultra

Super Stardust Ultra VR

Space Overlords

Ultratron

Super Stardust Ultra to czwarta już odsłona serii gier zręcznościowych, w których wcielamy się w pilota statku kosmicznego, broniącego planety przed niebezpieczeństwem ze strony obcych. Produkcja zadebiutowała w 2007 roku na konsoli PlayStation 3, a później doczekała się także kolejnych odsłon na PSP oraz PSV Vicie. Za stworzenie Super Stardust Ultra odpowiadają zespoły D3T oraz XDEV.

Gracze kontrują mały statek kosmiczny poruszający się po powierzchni trójwymiarowej sfery, która okala kolejne odwiedzane planety. Naszym zadaniem jest eliminacja zagrażających im sił obcych oraz rojów ogromnych asteroid. Podobnie jak w innych klasycznych grach shoot 'em up, korzystając z dwóch gałek analogowych niezależnie od siebie decydujemy o kierunku poruszania się i strzelania naszego pojazdu. W trakcie rozgrywki walczymy nie tylko z pomniejszymi myśliwcami wrogów, ale także z wielkimi bossami. Zbieramy także różnego rodzaju power-upy, tarcze oraz bomby, cały czas starając się zdobyć jak najwięcej punktów.

Twórcy przygotowali 9 wariantów zabawy. Część z nich wykorzystamy także w trybie multiplayer. Pozwala on na wspólną rozgrywkę czterem osobom, które w zależności od naszej decyzji mogą rywalizować jak i współpracować ze sobą. Co ciekawe, dzięki integracji tytułu z opcjami społecznościowymi konsoli PlayStation 4, gracze mogą bez problemu streamować obraz ze swoich rozgrywek, a widzowie dzięki komendom wpisywanym w oknie chatu wpływać na przebieg ich gry. Tytuł posiada również standardowe sieciowe tablice wyników, dzięki którym porównamy nasze osiągnięcia z innymi fanami tytułu.

Super Stardust Ultra oferuje oprawę graficzną w rozdzielczości 1080p, z obrazem wyświetlanym z prędkością 60 klatek na sekundę. Dodatkowo producenci przygotowali szereg nowych elementów i efektów graficznych, które nie były możliwe do osiągnięcia w poprzednich tytułach cyklu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Super Stardust Ultra

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.