Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Zręcznościowe Windows Phone

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku zręcznościowe na platformę Windows Phone ułożone według popularności.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

WP
Zręcznościowe
Tematyki
Czas
Terraria
Terraria

Zręcznościowe 12 września 2014

Opracowana przez niezależne studio Re-Logic sandboksowa gra platformowa, określana jako dwuwymiarowa wersja popularnego Minecrafta. Rozgrywka nie ma określonego celu, a zadaniem graczy jest dowolne kształtowanie otaczającego ich, losowo generowanego świata. Przystępując do zabawy, dysponujemy jedynie kilkoma prostymi narzędziami, które pozwalają nam na kopanie i pozyskiwanie surowców, ścinanie drzew i wznoszenie prostych budowli. W miarę postępów rozgrywki, dzięki rozbudowanemu systemowi rzemiosła, odkrywamy coraz lepsze narzędzia, pozwalające na konstruowanie zaawansowanych budowli, a także walkę z zamieszkującymi świat potworami. Lista możliwości jest niezwykle długa i ogranicza ją w zasadzie wyłącznie wyobraźnia samych graczy. Terraria pozwala na zabawę w pojedynkę, jednak w toku rozgrywki możemy połączyć siły z innymi graczami, zyskując w ten sposób cennych sprzymierzeńców, z pomocą których łatwiej będzie nam uporać się z coraz trudniejszymi wyzwaniami.

Angry Birds Space
Angry Birds Space

Zręcznościowe 26 października 2012

Angry Birds Space to czwarta, pełnoprawna odsłona cieszącego się olbrzymią popularnością cyklu gier zręcznościowo-logicznych, rozwijanego przez studio Rovio Mobile. Tym razem tytułowe „wściekłe ptaki” muszą zmierzyć się z zachłannymi, zielonymi świniami w przestrzeni kosmicznej. Twórcy przygotowali szereg nowości w rozgrywce, w tym zaawansowany model fizyki, odzwierciedlający różne siły grawitacji w Kosmosie.

Subway Surfers
Subway Surfers

Zręcznościowe 17 grudnia 2013

Kolorowa gra zręcznościowa, należąca do casualowego gatunku endless runnerów. Wcielamy się w postaci przyłapanych na gorącym uczynku graficiarzy, którzy zmuszeni są do ucieczki przed inspektorem policji oraz jego psem. Podczas gry przemieszczamy się po dachach wagonów i torach kolejowych, unikając pojawiających się przeszkód za pomocą specjalnej odrzutowej deskorolki.

Angry Birds Star Wars
Angry Birds Star Wars

Zręcznościowe 8 listopada 2012

Angry Birds Star Wars to piąta odsłona jednej z najpopularniejszych gier logiczno-zręcznościowych świata. Tym razem, w znanej produkcji Rovio Mobile, Wściekłe Ptaki walczą ze świnkami w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Lara Croft: Relic Run
Lara Croft: Relic Run

Zręcznościowe 26 maja 2015

Opracowana przez studio Simutronics mobilna zręcznościówka z gatunku endless runnerów, w której wcielamy się w postać Lary Croft – protagonistki kultowej serii Tomb Raider. Jak większość podobnych produkcji, gra Lara Croft: Relic Run pozbawiona jest rozbudowanej warstwy fabularnej, dając nam po prostu okazję do pokierowania tytułową bohaterką podczas jej licznych przygód w poszukiwaniu cennych artefaktów. W trakcie zabawy Lara automatycznie pędzi naprzód, a my za pomocą gestów wydajemy jej polecenia skoku, wślizgu czy zmiany kierunku. Prócz tego w grze pojawiają się liczne sekwencje walki, zarówno ze zwykłymi przeciwnikami, jak i potężnymi bossami pokroju tyranozaura. Od czasu do czasu otrzymujemy też możliwość wykazania się talentami akrobatycznymi, biegając po ścianach i wykonując efektowne ewolucje w celu uniknięcia rozmaitych zagrożeń. Całą zabawę umila zaś prosty system rozwoju, a także sieciowe rankingi graczy oraz nieźle odtworzony klimat serii macierzystej.

Temple Run 2
Temple Run 2

Zręcznościowe 20 grudnia 2013

Pełnoprawna kontynuacja jednego z największych mobilnych hitów. W produkcji ponownie uciekamy ze skradzioną figurką, po drodze omijając rożne przeszkody i zbierając złoto. Tytuł może się pochwalić znacznie ulepszoną, w stosunku do pierwszej części, oprawą graficzną.

Angry Birds
Angry Birds

Zręcznościowe 29 czerwca 2011

Pecetowa wersja bestsellerowej zręcznościówki, doskonale znanej przede wszystkim użytkownikom tabletów i telefonów komórkowych. Zadaniem graczy jest strzelanie tytułowymi „wściekłymi ptakami” z procy w ukryte za rozmaitymi przeszkodami świnki.

Pac-Man 256
Pac-Man 256

Zręcznościowe prace wstrzymane

Zręcznościówka typu endless runner oparta na kultowej marce Pac-Man. Pac-Man 256 to produkcja free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Wyprodukowanie gry zlecono studiu Hipster Whale, twórcom podobnego w założeniach i popularnego Crossy Road. W Pac-Man 256 gracz steruje tytułowym bohaterem, który ucieka przed morderczym glitchem, jaki atakował oryginalnego Pac-Mana z 1980 roku z chwilą osiągnięcia 256 poziomu. Przemierzając niekończący się labirynt Pac-Man musi pożerać żółte kulki unikając przy tym nie tylko goniącego go wroga, ale i dobrze znanych fanom kolorowych duszków. Celem zabawy jest osiągnięcie jak najwyższego wyniku punktowego zanim Pac-Man popełni fatalny w skutkach błąd. W Pac-Man 256, wzorem poprzedniej gry studia Hipster Whale, nie mogło zabraknąć ogromnej liczby bonusów do odblokowania. Gra charakteryzuje się izometryczną grafiką wzorowaną na oryginalnym Pac-Manie sprzed 35 lat.

Rayman Jungle Run
Rayman Jungle Run

Zręcznościowe 29 maja 2013

Spin-off popularnej platformówki z Raymanem w roli głównej, który zadebiutował w pierwszej kolejności na urządzeniach mobilnych. W tej odsłonie gry przemierzamy 70 bajecznie kolorowych poziomów, umiejscowionych w 7 różnych światach, a celem zabawy jest uzyskanie na każdym z nich możliwie jak najlepszego wyniku.

My Talking Tom
My Talking Tom

Zręcznościowe 13 listopada 2013

Produkcja inspirowana klasycznymi Tamagotchi, w której gracze podejmują się opieki nad tytułowym kotkiem. Do ich zadań należy zadbanie o jego potrzeby i zapewnienie mu rozrywki, tak poprzez zabawę przedstawioną w formie nieskomplikowanych minigier, jak i w postaci podróży po świecie.

Spider-Man: Unlimited
Spider-Man: Unlimited

Zręcznościowe 10 września 2014

Oparta na licencji Marvela gra zręcznościowa, należąca do gatunku endless runnerów. Kontrolując postać Spider-Mana poruszamy się nieustannie do przodu zbierając specjalne fiolki, omijając przeszkody i wykonując skoki, wślizgi oraz efektowne ewolucje z użyciem pajęczej sieci. Uzupełnieniem gry jest tryb fabularny, w którym co kilka etapów czeka nas walka z rozmaitymi bossami, ściągniętymi do Nowego Jorku przez Zielonego Goblina.

No Thing
No Thing

Zręcznościowe prace wstrzymane

Surrealistyczna gra zręcznościowa autorstwa polskiego studia Evil Indie Games. Jej fabuła osadzona została w alternatywnej wersji 1994 roku i ukazuje ponurą, retrofuturystyczną wizję przyszłości, znaną z filmów science fiction z lat 70. ubiegłego wieku. W epoce totalitarnego reżimu, który próbuje złamać wszystkich buntowników, wcielamy się w zwykłego pracownika urzędu, który otrzymuje zadanie przekazania wiadomości osobie znanej jako Królowa Lodu. Pod względem mechaniki No Thing to dość klasyczna zręcznościówka typu endless runner, w której akcję obserwujemy z oczu bohatera, a postać pędzi automatycznie przez zawieszone w przestrzeni wąskie ścieżki. Zadaniem gracza jest skręcanie w odpowiednich momentach w taki sposób, aby utrzymać się na ścieżce i uniknąć zderzenia z przeszkodami. Zabawa możliwa jest w trybie kampanii (wzbogaconym mocno zakręconym scenariuszem) lub w trybie endless, gdzie trasy nigdy się nie kończą, a naszym celem jest uzyskanie jak najwyższego wyniku punktowego.

Rayman Fiesta Run
Rayman Fiesta Run

Zręcznościowe 5 lutego 2014

Kontynuacja casualowej gry platformowej dedykowanej głównie posiadaczom urządzeń mobilnych. Tytuł jest typowym endelss runnerem, w którym, kontrolując znanych z serii Rayman bohaterów, przemierzamy krótkie, pełne przeszkód i niebezpieczeństw poziomy, kolekcjonując stanowiące lokalną walutę Lumy.

Castle of Illusion
Castle of Illusion

Zręcznościowe 27 maja 2014

Castle of Illusion HD to odświeżona wersja 16-bitowej platformówki z Myszką Miki w roli głównej. Cała grafika wykonana została w atrakcyjnym trójwymiarze, ale gra pozostaje wierna dwuwymiarowym mechanizmom zabawy znanym z pierwowzoru.

Knock-knock
Knock-knock

Zręcznościowe 16 września 2014

Knock-knock to wyprodukowany przez rosyjski zespół Ice-Pick Lodge dwuwymiarowy horror, w którym zabawa przypomina makabryczną wersję berka. Każdej nocy naszym zadaniem jest dotrwanie w nawiedzonym domu do świtu. Przeszkodzić nam w tym próbują hordy potworów. Musimy odganiać je światłem oraz naprawiać szczeliny w obronie, przez które dostają się do środka.

Chronology: Time Changes Everything
Chronology: Time Changes Everything

Zręcznościowe 2 października 2014

Gra platformowa niewielkiego duńskiego studia Osao Games, określona przez twórców dzieckiem Braid i Limbo - popularnych tytułów z gatunku indie. Rozgrywka polega przede wszystkim na pokonywaniu rozmaitych przeszkód i rozwiązywaniu środowiskowych zagadek, wymagających manipulowania czasem.

Amazing Princess Sarah
Amazing Princess Sarah

Zręcznościowe 9 grudnia 2014

Oldskulowa, dwuwymiarowa platformówka, nawiązująca do pierwszych odsłon cyklu Castlevania. W grze wcielamy się w postać tytułowej księżniczki Sary, który wyrusza na pomoc swemu ojcu - królowi Kaleyi, który został uwiedziony i porwany przez podstępną Lilith. Pragnie ona przejąć na własność królestwo i zgładzić jedyną prawowitą następczynię tronu.

Sword Of Xolan
Sword Of Xolan

Zręcznościowe prace wstrzymane

Dwuwymiarowa platformówka opracowana przez Alpera Sarikaya'ę – niezależnego, tureckiego dewelopera. Gracz trafia do fantastycznej krainy, która padła ofiarą najazdu ze strony sił ciemności. Głównemu bohaterowi – tytułowemu Xolanowi – nie pozostaje nic innego, jak chwycić za miecz i podjąć próbę stawienia czoła potężnemu wrogowi. W Sword of Xolan akcja prezentowana jest w perspektywie bocznej, a filar zabawy stanowi przemierzanie kolejnych poziomów, omijanie wszechobecnych pułapek oraz walka z przeciwnikami. Na naszej drodze staje ponad trzydzieści rodzajów oponentów, a także trzech potężnych bossów. W miarę czynionych postępów zyskujemy dostęp do specjalnych kart umożliwiających ulepszanie umiejętności bojowych protagonisty. Całość zrealizowano w przyjemnej dla oka, pixelartowej stylistyce, a zmaganiom towarzyszy klimatyczna muzyka autorstwa Buraka Karakasa.

Angry Birds Seasons
Angry Birds Seasons

Zręcznościowe 20 lutego 2013

Angry Birds Seasons to specjalna edycja niezwykle popularnej gry logiczno-zręcznościowej autorstwa fińskiego studia Rovio Mobile. Gracze mogą sprawdzić, jak strzela się tytułowymi ptakami w świątecznych klimatach. Twórcy przygotowali szereg plansz z nawiązaniami do takich świąt jak chociażby Halloween, Boże Narodzenie, Walentynki czy Dzień Świętego Patryka.

Crossy Road
Crossy Road

Zręcznościowe 1 maja 2015

Kultowa mobilna gra zręcznościowa, przeniesiona także na komputery osobiste. W debiutanckim dziele studia Hipster Whale gracz przejmuje kontrolę nad kurą (w późniejszym czasie odblokowuje też inne zwierzęta czy postacie) i niczym w klasycznym Froggerze stara się przedrzeć przez nieprzyjazne, pełne pułapek otoczenie. Tym razem mamy jednak do czynienia z tzw. endless runnerem – zamknięte poziomy zastąpiła losowo generowana plansza, pozbawiona mety jako takiej. Rozgrywka bardzo szybko robi się trudna: na jezdniach pojawiają się rozpędzone samochody, liniami kolejowymi zaczynają kursować ekspresy, a rzeki robią się rwące, przez co skuteczne skakanie po kłodach staje się nie lada wyczynem. Po każdej próbie gracz otrzymuje określoną liczbę monet, za pomocą których odblokowuje nowych bohaterów. Zabawę ukazano w dopieszczonej, pixel-artowej oprawie graficznej, prezentowanej w rzucie izometrycznym. Tytuł został wydany w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami.

The Firm
The Firm

Zręcznościowe 17 marca 2015

Zrealizowana w stylu retro gra zręcznościowa, będąca satyrą na współczesną korporacyjną rzeczywistość. W grze wcielamy się w szeregowego pracownika tytułowej firmy, a naszym zadaniem jest sprawne przerzucanie sterty papierów oraz ich akceptowanie bądź odrzucanie – w zależności od profitów, jakie mogą przynieść naszej korporacji.

Timberman
Timberman

Zręcznościowe 7 sierpnia 2014

Timberman to prosta zręcznościówka opracowana przez rodzimy zespół Digital Melody. Podczas zabawy gracz kontroluje drwala ścinającego segmenty niekończącego się drzewa, który musi unikać kontaktu z wyrastającymi z pnia gałęziami.

Star Wars Rebels: Recon Missions
Star Wars Rebels: Recon Missions

Zręcznościowe 26 marca 2015

Gra platformowa oparta na kanwie animowanego serialu Star Wars Rebels, przeznaczona na platformy mobilne oraz przeglądarki. Akcja Star Wars Rebels: Recon Missions rozgrywa się pomiędzy trzecim a czwartym epizodem filmowej sagi. Podczas gdy rosnące w siłę Imperium poluje na resztki zakonu Jedi, zaczyna rodzić się Rebelia. Rozgrywka w Star Wars Rebels: Recon Missions łączy mechaniki gier platformowych oraz strategii ekonomicznych. Podczas zabawy eksplorujemy lokacje, zbieramy przedmioty oraz walczymy z wrogami, wcielając się w rycerza Jedi. Przynależność do zakonu daje mu dostęp do miecza świetlnego oraz rozmaitych mocy, dzięki czemu potrafi poradzić sobie nie tylko z żołnierzami Imperium, ale nawet z maszynami kroczącymi i myśliwcami, a także z silnymi bossami. Pomiędzy misjami wracamy do bazy, którą możemy rozbudowywać i dekorować. Zapewnia to nie tylko bonusy podczas przygód, ale pozwala także odkrywać sekretne pomieszczenia z ciekawymi informacjami. Po niecałym roku od premiery, 28 lipca 2016 roku firma Disney Interactive Studios zamknęła serwery gry.

Dragon Hills
Dragon Hills

Zręcznościowe 9 kwietnia 2015

Dwuwymiarowa zręcznościówka przeznaczona na platformy mobilne. Grę wyprodukowało polskie studio Rebel Twins, znane z Aliens Drive Me Crazy oraz Daddy Was A Thief. W Dragon Hills gracz wciela się w księżniczkę chcącą zemścić się na ludziach, którzy ją skrzywdzili. Siedząc na grzbiecie zaprzyjaźnionego smoka, dziewczyna wyrusza w świat niszcząc wszystko na swojej na drodze. Jednak zamiast latać, łuskowaty potwór drąży podziemne tunele, a ponieważ większość przeciwników znajduje się powierzchni, konieczne jest częste wyskakiwanie spod ziemi. Jednocześnie całość zaprojektowano tak, aby trzeba było dokładnie wymierzyć każdą taką akcję, gdyż im większy rozpęd weźmiemy pod ziemią, tym wyższy skok wykona nasz smok. W ten sposób atakujemy przeciwników, unikamy przeszkód, niszczymy budynki, walczymy z bossami oraz gromadzimy przedmioty. Dzięki systemowi rozwoju możemy sprawić, że nasz gadzi towarzysz będzie stawał się coraz potężniejszy oraz nauczy się ciekawych mocy specjalnych. Wszystko to ukazane zostało w dwuwymiarowej oprawie graficznej, utrzymanej w kreskówkowej stylistyce.